Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Keď už ste pri tom, neviem či to len ja mám to šťastie, ale z číny mi chodia baterky s takými káblami, čo nevládzem ohnúť a izolácia váži viac než baterka.. (nadnesene...).
Vymieňam to celé, za tenký mäkučký normálny modelársky kábel v silikóne..
Ani ako redukcia k nabíjačke mi to nepripadá použiteľne..


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 22:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
... z číny mi chodia baterky s takými káblami, čo nevládzem ohnúť a izolácia váži viac než baterka.. ...

Myslím že to je proto, aby to podpořilo číňanovy údaje o "Céčkách". Baterky, kam směle napíšou 50-80C nebo dokonce 120-150C přece musí mít řádné kabely... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
zdzd píše:

Že ty jsi měl na jedné straně dvě samice a na druhé dva samce, že?


jo, měl.
Tehdy by mě to nenapadlo a nikde jsem to nevyčetl. "Ale přece si to nemůžu splést, ne?"...
Od té doby XT a na pohodu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
XT60 má tiež dva samce/dve samice.. neviem či keby som skrehnutými prstami a zahmleným zrakom skúsil poriadne pritlačiť, by sa kontakty nedotkli aj naopak..? To uvidím až časom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ako toto stlačíš prstami?

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 13:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
kocispavel píše:

jo, měl.
Tehdy by mě to nenapadlo a nikde jsem to nevyčetl. "Ale přece si to nemůžu splést, ne?"...
Od té doby XT a na pohodu.



Základ je dát to křížem, rozebíralo se to dávno před XT konektory:

http://www.mojehobby.cz/magazin/detail.php?idclanku=19

To zabraňuje přepólování. Nicméně pak je tu možnost zapojit dva packy vzájemně do zkratu. To už by se vůbec nemělo stát, jiné barvy a zapojuje se to jen při nabíjení (pokud někdo nemá dělené články), ale...

Sedíme si tak u stanu na Helicupu v Kroměříži, když se zjeví jedna nejmenovaná osoba s opálenými prackami. "Kluci, nemáte někdo náhradní goldy, dával jsem pack na nabíječku, přechytil jsem se a prásknul dva do zkratu. Konektory se vypařily, pracky mám ohořelé a náhradní konektor nemám..." Něco jsme vyhrabali a šel si je vyměnit. Zanedlouho se zjevil znovu, pracky ještě opálenější. "Ku*va, že neuhodnete co se mi zase stalo..." Uhodli jsme to na první pokus. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jen kontrolní otázka, platí stále, že u baterek s Deans T konektorem je příčnej nůž + a podélnej -?
Na netu jsem narazil, že u většiny jde červenej, tedy + na příčnej nůž. Známí mi přinesli na opravu nabíječku pro malou elektrickou buginu, že nejde nabíjet a vypadá to, že má opačně napětí na kabelu. Bugina je bohužel 50 km daleko. Netuším, proč ji nedovezli taky, asi kvůli tomu aby ji neviděl jejich mladej, je to dárek k Vánocům.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
macil píše:

No toto nestlačím, ale keď mi z reglu trčia dva samce a budem sa snažiť, nepodarí sa mi nimi škrtnúť o tie dutinky úplne určite?
Ja ešte neviem, to bola otázka.. lebo sa mi to nejak znezdalo keď som sa chvíľu snažil
a nešlo to.., a až potom zistil že to tam rvem obrátene..

A možno keby som to pri letovaní prehrial príliš a pretlačil samce ešte viac von... či?
https://cdn-global-hk.hobbyking.com/med ... 0_2__1.jpg


Naposledy upravil coro dne ned 29.11.2020 17:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
coro píše:
No toto nestlačím, ale keď mi z reglu trčia dva samce a budem sa snažiť, nepodarí sa mi nimi škrtnúť o tie dutinky úplne určite?
Ja ešte neviem, to bola otázka.. lebo sa mi to nejak znezdalo keď som sa chvíľu snažil
a nešlo to.., a až potom zistil že to tam rvem obrátene..

A možno keby som to pri letovaní prehrial príliš a pretlačil samce ešte viac von... či?

Určitě to tam opačně nenarveš, to nejde. Na víc samec je cca o 2 mm utopený v těle a samice o cca 0,5mm.
A to vytlační samců při letování: zásadně letovat vždy spojený pár samec + samice, pak se piny nepohnou.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne ned 29.11.2020 17:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Tak potom dobre... ja som sa ešte s tým prechodom celkom nezmieril,
a ešte som aj konečne našiel staré mpjety v šuflíku.. tak som celý nerozhodný...
Ale unisense-e som kúpil s xt60.. no.. ale ešte aj zavadzajú trochu tie xt60, na rozmer..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jestli ti XT-60 zavazejí rozměrově, a navíc máš MPJety všuplíku, tak dej MPJety a máš vyřešeno. Jenom pozor na jednu věc, aby smršťovačka pořádně kryla samičku, protože jinak při uskladnění máš problém :lol:
Já donedávna měl doma 4 velké baterky s Goldy do 700 helikoptéry a z tohoto jsem měl docela strach. Naštěstí jsem je už věnoval...
Mám na mysli tento problém, bál bych se že přijdu o střechu nad hlavou:
Příloha:
konektor samice.PNG
konektor samice.PNG
[ 733.78 KiB | Zobrazeno 2860 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Woita píše:
Mám na mysli tento problém, bál bych se že přijdu o střechu nad hlavou:
Příloha:
konektor samice.PNG


Když uděláš samici o 10 mm delší než je konec samce tak se netřeba báti, prostě se to nemůže dotknout. No a baterky se na vodivý předměty nepokládají, takže kraťák o něco nehrozí.

K těm Deans T se asi dnes odpovědi nedočkám. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 19:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Celeron píše:
K těm Deans T se asi dnes odpovědi nedočkám. :cry:

Koukni na nějaké aktuální fotky baterek s deans-T na e-shopech, zdá se mi, že všechny jsou tak jak píšeš. Např.:
https://www.rcprofi.cz/akumulator-7-2v- ... 5EEALw_wcB
Takže bych doporučil přepájet a pak dodatečně zkontrolovat buginu a také předělat na standard.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Deans T používám hodně roků. Zatím každá baterka měla plus rovnoběžně s kratší stranou konektoru. Jesti to říká nějaká norma to nevím, ale byla by to asi jediná cesta, jak zpochybnit jiné provedení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
K úplně prvnímu dotazu: používal jsem různé konektory, většinou jsem líný přepájet konektor na baterce, takže mám to s čím jsem koupil baterku, a regulátor se přizpůsobí nebo se osadí redukce: pro malé baterky JST, pro větší Deans-T nebo XT-60. Pokud bych si měl vybrat, co použít, tak:

JST se krimpují, což je na jednu stranu výhoda, ale na druhou stranu pokud přijde tlustší kabel, tak máte smůlu.

Deans-T je podle mého soudu nejlepší. Stojí 8 korun za pár, a nikdy jsem s ním neměl mechanický problém. Přepólovat nejde, zapojit baterku do baterky taky ne.

XT-60 je horší, protože je větší, víc zavazí, a jak píšou i jiní - u klonů občas jdou ztuha kvůli natěsno pasujícím domečkům. Za mě nebrat, ale tak bohužel většina baterek se dneska prodává s těmito.

Řešení s MP-Jet je zajímavé (i ten oddělený pružící prvek je technicky pěkné řešení), no ale dát 130 korun za jeden pár, čili 260 za oboustranný propoj baterka-regulátor, to mi nějak u modelu který postavím třeba za tisícovku nebo nanejvýš dvě včetně baterky a elektroniky nějak nedává smysl. Samozřejmě pokud někdo chce vyhrávat mistrovství světa a potřebuje vyškrábnout i ten poslední miliOhm přechodového odporu za jakoukoli cenu, smysl to dávat může. Ale u mě nedává.

Možná bych mohl zkusit podobným způsobem použít standardní bullet/gold konektory, co používám k motorům.

Takže za mě pokud bych si mohl vybrat, tak Deans-T, ale pokud se prodávají baterky s XT-60, tak s mírným skřípěním zubů použiju i na druhé straně ten XT-60 (klon, pochopitelně).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz