Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 22:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2020
Příspěvky: 17
Petr Budai píše:
... protože děti. - toto nevím jak mám chápat. Nemohl jsi modelařit, protože Ti to děti neumožnily nebo jses vrátil k modelařině, aby jsi ji mohl dělat s dětmi?


Spíš jsem začal mít později i jiné zájmy, lítací kamarádi se různě rozprchli, tak modelařina postupně zapadla. A když děti (6 let) teď objevili o letadla zájem, tak proč to nepodpořit. Alespoň mají další motivaci, neválet se doma a naučit se i něco vyrábět a opravovat.

A svoje konstrukční letadla (2m větroně), co jsem dělal v patnácti, pořád mám! Už se těším, až je opráším. Ale nejdřív budou ty nerozbitné bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: pát 27.11.2020 23:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2020
Příspěvky: 17
Díky všem za odpovědi, tolik reakcí jsem ani nečekal. Asi nejrozumnější mi přijde kombinace XT30/XT60 podle velikosti letadla.

StepONE má na kitových baterkách i na regu takové malé mrchy (tuším IMC), tak jestli se do trupu vejde XT30, tak je za ně vyměním. Hlavní důvod je, abych to na poli omylem nepřepóloval.

Dík i za tipy na další typy konektorů, jdu se vzdělávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 2:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
BzuciakCZ píše:
Díky všem za odpovědi, tolik reakcí jsem ani nečekal. Asi nejrozumnější mi přijde kombinace XT30/XT60 podle velikosti letadla.

StepONE má na kitových baterkách i na regu takové malé mrchy (tuším IMC), tak jestli se do trupu vejde XT30, tak je za ně vyměním. Hlavní důvod je, abych to na poli omylem nepřepóloval.

Dík i za tipy na další typy konektorů, jdu se vzdělávat.


Hmm, koukni na fotky. Dumam,co bych musel udelat,abych to v provozu prepoloval. Zatim se mi to nepovedlo.

Ale ohnicky jsem jiz zakladal,kdyz nepremyslim, tak to je hned (cvakat dva draty najednou a pod) :oops:

Jsou to tyhle konektory https://mpjet.com/shop/cs/konektory-mp- ... 2-par.html

Jine konektory nepouzivam... v mych akro letadlech jsou od doby, co jsem prvniho F2b spalovaka prestavel na elektriku,tj. cca od r. 2007.

Pokud koupim akumulator s napajenymi XT cky , nebo necim jinym, pred prvnim pouzitim aktivuji stipacky, pajeci centrum a zamenim za ty z Ledenice. Mam je napajene na vsem,od dvouclanku az po sesticlanky ( Lipol, Life, Lion)

Vyhovuji mi jak rozmerove,hmotnosti, tak manipulacne, ale predevsim dlouhodobou spolehlivosti ...coz je u akrobatu , ale i zahumenkovych modelu cenena vlastnost. :)

Příloha:
recyklace accu  _01.jpg
recyklace accu _01.jpg
[ 426 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
vymena accu _01.jpg
vymena accu _01.jpg
[ 356.54 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
vymena accu _02.jpg
vymena accu _02.jpg
[ 352.96 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
vymena accu _03.jpg
vymena accu _03.jpg
[ 336.05 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
vymena accu _04.jpg
vymena accu _04.jpg
[ 326.72 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
vymena accu _05.jpg
vymena accu _05.jpg
[ 367.81 KiB | Zobrazeno 3213 krát ]


Příloha:
prepravni konfigurace  accu_01.jpg
prepravni konfigurace accu_01.jpg
[ 82.59 KiB | Zobrazeno 3208 krát ]


Příloha:
accu  upevneny v trupu_pred pripojenim k regulatoru.jpg
accu upevneny v trupu_pred pripojenim k regulatoru.jpg
[ 87.08 KiB | Zobrazeno 3208 krát ]


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 7:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
jyrry píše:
Aha. Takže malé modely nelítáš. A jestli jo, tak bych chtěl vidět toho haláka se 4mm banánama :-D


Halové modely nelítám. A myslím že je to dost extrémní kategorie z pohledu vybavení. Tak úplně nevidím důvod to sem tahat.
Obří modely taky mají jiné konektory. Jen ani jedna kategorie není pro začátečníka a zkušený modelář se na tohle nezeptá. Tak proč neporadit k věci.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Po fiasku s gold 4mm ktoré nezniesli ani 10A (tie čínske a po určitom čase), som prešiel všade na MPjet a neľutujem. Mne 3,5mm stačí na všetko, a na halovky 1s 400mAh som dával 1,8mm MPjet, s tým že jedna redukcia vyriešila nabíjačky.
Keď sa stiahnu káble pred konektorom kúskom zmršťovačky, ani dieťa to nezapojí do skratu.

Tak dlho už mi nezhorel regulátor ani nepadlo lietadlo, že už som na problémy s konektormi zabudol a nedávno zase niekde použil XT60, a dokonca dokúpil zopár XT30 na skúšku. Proste ležali v šuflíku a mne sa nejak nechcelo čakať a objednávať nové mpjet..
Lebo, len aby sa nezabudlo, XT60 idú pekne ztuha, ale to drží len ten plast. Onehdá som zistil že samotný konektor nie je občas dostatočne presný a zasunúť ide tak zľahka že by bez plastových domčekov takmer sám vypadol. Dôvera výrazne poklesla.

Takže ja sa pridávam s hlasom že správne je 2. a konkrétne podľa zdzd (t.j. všade na baterky rovnaké MPJet, aj na regly, a na zbytok už redukciu podľa potreby a závažnosti situácie..). Len s tým že aj v halovke môže byť ten malý mpjet.

P.s. na 2s minibaterky, si letujem len samotnú holú dutinku k servokonektoru, pod zmršťovačkou sa schová a fixou si zvýrazním dierku kde je.. a do nej pripájam pin. stredný káblik z balanceru.. a teda + / - sú vyvedené zo silových. Takú redukciu/rozdvojku mám urobenú ako povinné príslušenstvo k nabíjačke.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
coro píše:
P.s. na 2s minibaterky, si letujem len samotnú holú dutinku k servokonektoru, pod zmršťovačkou sa schová a fixou si zvýrazním dierku kde je.. a do nej pripájam pin. stredný káblik z balanceru.. a teda + / - sú vyvedené zo silových. Takú redukciu/rozdvojku mám urobenú ako povinné príslušenstvo k nabíjačke.


Pošli prosím fotku tohoto - to jako máš na baterce dvě dutinky zvlášť zasmrštěné? Asi nechápu s tím zvýrazněním fixou. Člověk se pořád musí učit. Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 13:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
coro píše:
.
Lebo, len aby sa nezabudlo, XT60 idú pekne ztuha, ale to drží len ten plast.

Musím se XT-60 zastat; tahle pověra pramení z toho, že někdo použil kdovíjaké napodobeniny (je třeba používat originální nylonové, třeba od fy. Amass), nebo je je nevhodně pájel - musí se pájet vždy spojený samec + samice, nikoliv samostatný konektor -jinak se může pin vyosit.
Naopak, tyto konektory se spojují a rozpojují luxusně, a veškerá síla jde od kontaktů, nikoliv od plastového domečku!!!

Pokud někdo tvrdí, že jdou XT-60 ztuha, nebo že jsou nespolehlivé atd... nemluví o XT-60, ale o napodobenině, na které je (bohužel) XT-60 napsáno (anebo je sám zničil nevhodným pájením), ale to není XT-60! Stejně bych mohl tvrdit, že MP-Jet jdou ztuha, že reznou, praskají apod, kdybych za MP-Jet prohlásil kdejaký šmejd, který vypadá podobně.
Nic proti MP-Jet nemám, jsou to určitě kvalitní konektory, které mají své výhody i nevýhody. Ale toto platí i o XT!
Tak mne ta tvoje poznámka nadzvedla, že jsem popadnul mobil a natočil, jak ztuha ty XT jdou:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Navíc u XTček používám fintu - kalibrační pin: Vypreparoval jsem z jednoho XT konektoru samostatný pin (samičku), napájel si na něj očko z drátu, do kterého se mi vejde prst a každý kovový pin (samečka) zvlášť tímto "kalibračním" trnem zkontroluji, jak jde ztuha, případně se dá jednoduše špičatými kleštěmi a tenkým šroubovákem najustovat, pokud bych si přál aby šel více zlehka nebo ztuha:
Příloha:
XT-90 pin.JPG
XT-90 pin.JPG
[ 210.86 KiB | Zobrazeno 3151 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 13:48 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10798
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně na závodění používám mpjet: https://www.mpjet.com/news/index.php/cs ... ry/prehled
Největší výhoda je, že přítlak ploch nezajišťuje mosaz určená k přenosu proudu, ale ocelová pružinka.
Nevýhodou je, že na zapojení konektoru potřebuji obě ruce.

Na EPP poletuchy mám XT60, kde je konektor regulátoru přilepen, jak to má u vrtulníku Woita. To jednu ruku ušetří.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 13:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
No XT na baterkách z výroby, napájecí kabel taky, na reglu taky jsem nic nepájel... a jdou ztuha, hodně ztuha. To abych to všechno přepájel. Potom teda ať se výrobci vrátí jen ke kabelům (dříve baterky ani regly atd. neměly žádné konektory, jen servisák maximálně) ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 14:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Jo a v poslední době se místo "XT" používají "XT-M", tedy "modifikované", jsou o něco kratší a lehčí ta plastová těla, kovové piny jsou stejné a jsou vzájemně kompatibilní s původním provedením. Mám je raději, a vzadu mají takové zacvakávací krytky, takže se ani nemusí používat smršťovačka. Často tam to M už ani nepíšou, to kratší provedení se pomalu stává standardem.
Dělají se i s různými držáky apod. Stačí např. na Banggood zadat XT-60 a vyjede 17 stránek různých provedení...
https://www.banggood.com/cs/4PCS-RJX-Am ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/cs/Amass-XT60- ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/cs/AMASS-XT60- ... rehouse=CN

Stačí např. na Banggood zadat XT-60 a vyjede 17 stran různých provedení...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 19:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Keďže do všetkých modelov mám iba 2 druhy akumulátorov /2s a 3s/, prúdy max. asi 25-30A /väčšinou okolo 20A a menej/, používam 2mm goldy bez "krabičky". Na akumulátore mám plusový samec a mínusový samicu.
Taktiež nabíjacie káble mám urobené na ne.
Motor-regulátor mám napájkovaný napriamo s čo najkratším káblom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 777
Bydliště: Hodonín
jyrry píše:
Dělám to podle 1)
Nic mě neomezuje, protože baterku pro 100-200g model dávám zase do modelu 100-200g, případně baterky pro 8-10kg éro dám zase jen do 8-10kg éra. Zatím se mi to nepovedlo zkřížit :-)
Stačí si zvolit přiměřenou velikost konektoru pro tu kterou oblast a tu dodržovat.
Jo, 2-3C může být dost rozdílné u baterek 200mAh do haláka oproti baterkám 5000mAh do něčeho většího. Volím konektor také podle proudu.
Používám JST napájecí, XT-30, XT-60 a 4mm "banánkovité".
Mám taky krabičku redukcí na ledasco jiného, jak to čas přinesl když jsem třeba prověřoval baterky kolegů a pod.




Ahoj,

dělám to úplně stejně. Akorát banánky ne!!!! Jako začátečník v elektropohonu jsem si myslel že banánky nikdy nemůžu přehodit, a ono jo. Stálo mě to tehdá 1000 Kč - spálený regulátor, baterka v čudu. Akorát jiskra, rána a kouř.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 21:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kocispavel píše:
... Akorát banánky ne!!!! ...

To nejsou samotné banánky, jsou to HXT 4mm v plastovém pouzdru - https://hobbyking.com/en_us/hxt-4mm-gol ... tore=en_us

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 21:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
kocispavel píše:



Ahoj,

dělám to úplně stejně. Akorát banánky ne!!!! Jako začátečník v elektropohonu jsem si myslel že banánky nikdy nemůžu přehodit, a ono jo. Stálo mě to tehdá 1000 Kč - spálený regulátor, baterka v čudu. Akorát jiskra, rána a kouř.
Pavel


Že ty jsi měl na jedné straně dvě samice a na druhé dva samce, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekosystém konektorů
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2020 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
zdzd - presne :lol:

Ide o to, že v niektorých trupoch je veľmi málo miesta, kde by sa proste konektor napr. XT60 nezmestil. 2mm samostatné goldy nezaberú v podstate žiadne miesto.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz