Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 14:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 172
Ahoj, prosím o radu, jaký motor zvolit brushless místo sestavy:
Motor třídy S-400/Pro (prodloužená S400) s převodem 3:1 (MP Jet), vrtule sklopná 280/80
pohon 7čl nicd/nimh 1700
chtěl bych to nahradit brushless motorem se sklopkou a 2-3čl li-pol
elektrovětron, zástavba do trupu, hmotnost cca +-750g a rozpětí 1,5m


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkusil bych něco o velikosti 2826, nebo 2830, k tomu regl 20 - 30A (podle doporučení výrobce). Já se teď chystám otestovat motor Leopard 2826 1250kV, deklarovaný tah na 3S až 800g. Prodává např. e-motors, nebo Bighobby. Jinak jako zdroj pro inspiraci při volbě pohonu ti mou doporučit nahlédnout třeba na RC album, kde si zapneš patřičné filtry a vypadnou ti modely dle zadaných kriterií a většina vkladatelů uvádí, jaký konkrétní pohon použila.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 19:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nevím o jaký větroň jde ale zkus porovnat s parametry třeba hotovek jako Alpha,Beta....rozpětí 1500,hmotnost 700g,motor 1050kV..... takže dost podobné tomu tvému pro načerpání nějakých informací,jinak DAF se celkem přiblížil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Teď si trochu zafilosofuju o elektromotorech. Byl jsem překvapen, když jsem srovnával technické parametry motorů v jedné kategorii. Kdysi jsem četl poučku, že motory obdobných rozměrů a hmotnosti mají přibližně stejný výkon (necituju to doslovně). Když se podívám na parametry zrovna motorů řady 2826, zjistil jsem, že třeba mnou uváděně Leopardy mají na 3S a s doporučenou vrtulí tah až 800 g, přičemž jsem ale našel motory také z řady 2826, podobné kV a další parametry, a tyto motory byly určené pro modely s hmotností do třeba 400 - 450 g při stejné baterce. Mehodlám tady dohledávat o jaké konkrétní motory šlo, jen mě to zaujalo. Předpokládám, že rozdíly budou v magnetech, možná průměru drátů, případně nějaké další konstrukční rozdíly, nevím, nerozebíral a nepřeměřoval jsem (ani ty "slabé" motory nevlastním).
Při návrhu náhrady jsem vycházel z určitých zkušeností a srovnání, protože až jinak preferuju čuďáky, tak na kroužku stavíme elektry.
Jinak také nevím, co to je za větroň, ale pokud to není nějaká nebeská střela, která má stoupat kolmo do nevidím a mít letové schopnosti proudové stíhačky, tak by motory z obou řad mohly bohatě postačovat. Jak jsem psal už jindé, v Plutu, které má 740 g a není to větrák, mám Turnigy 2826D 1400kV a létá parádně.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Moc si to nepamatuji, ale někde jsem viděl něco jako řadu AC která byla rozměrově určena pro zástavbu
do RC modelů letadel. Už si to příliš nepamatuji. Možná stránky MEGAMOTOR. Ví o tom někdo něco málo?
___ MIG AC 400/14
> Produkty > Střídavé motory MIG, Typová třída, Střídavé motory MIG, Popis třídy (nejdou přímé odkazy)
http://www.megamotor.cz/v4/script/default.php
reichard.cz -
https://eshop.reichard.cz/stridavy-motor-mig-ac-400-14.html
rcmania - MIG AC 400/14
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=7&t=10613

U modelů aut a letadel je nutno brát v úvahu plynulý rozjezd od malých rychlostí,
nemám přímou zkušenost, DC se chovají lépe. A mezi ESC bývají doporučovány DSYS
Řada nových vylepšených typů MOTOR+ESC plynulost v popisech uvádí V reálu si to každý musí zkusit sám
Nebo dát na doporučení zkušenějšího (kamaráda) modeláře


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 22:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.6.2019
Příspěvky: 31
Obrázky: 0
Nebo použít MotorCalc (eCalc).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 22:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 172
jedná se o rival short


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
axetom píše:
jedná se o rival short

... a nějaký odkaz by nebyl? Nějak se mi to nechce hledat. Zkus vycházet z technických parametrů motorů, bývá tam jak optimální proud, tak také rozměr vrtule a tomu odpovídající tah (a další). Výrobci také dávají co je vhodné pro větrák, co pro trenéra, co pro akrobata (hmotnosti modelů k danému motoru).
Jinak ať už zvolíš jakýkoliv brushless motor, počítej s tím, že jsou na tom hmotnostně úplně jinak a budeš muset udělat nějakou úpravu jednak pro uchycení motoru, jednak asi i dovážit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 23:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak je to trochu "vyhublý"trup proti bublinkám 8O ale jeden majitel toho tvého větráku tam má motor Turnigy 2830 1400kV k max. spokojenosti. Osobně si myslím že do luftu ti to vytáhne jakýkoliv 1000-1400kV motor


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.03.2021 23:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 172
jasně, odkaz je tady http://www.sysala.cz/modely/Short/rival_short.htm
nebráním se ani výmně vrtule za jinou, ale trochu se bojím, že když dám brushless, bdu brutálně dovažovat. Ale za ten letový čas to stát snad bude


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 0:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nemáš možnost posunout baterku a nebo dát větší baterku ať to má i význam oproti dovažování lovem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 0:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2005
Příspěvky: 172
cestou větší baterky by jít šlo, ušetřil bych místo v trupu kdyby nebyla převodovka, ale stejně budu muset dovažovat


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 0:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Se mi nezdá že by ten původní motor s převodovkou hmotnil až tolik že by jsi musel k větší baterce a s posunem dopředu ještě dost dovažovat ale to uvidíš sám až to zrealizuješ takhle to jsou zatím moje spekulace,ještě taky se motor vystrkuje ven z trupu ale je to na úkor estetiky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Podíval jsem se na plan, samozřejmě tam není vidět úplně všechno, ale... Ale domnívám se, že výměna by nemusela být složitá. Bude zřejmě na miste výměna motorové přepážky, tam pozor na správné zaúhlování. Nový motor bude zjevně kratší, než plechovka s převodovkou. Nová baterka bude mít jiné rozměry i hmotnost. Lipolka o stejné hmotnosti bude mít (při zhruba stejné voltáži) přibližně dvojnásobnou kapacitu. Tady bych dal Lipol 3S. Podle rozměrů baterek si ověříš, co se ti tam vejde. Asi by mohla jít o pěkný kus dopředu. To všechno by mohlo snížit potřebu dovážení.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2004
Příspěvky: 501
Bydliště: Olomouc
axetom píše:
Ahoj, prosím o radu, jaký motor zvolit brushless místo sestavy:
Motor třídy S-400/Pro (prodloužená S400) s převodem 3:1 (MP Jet), vrtule sklopná 280/80
pohon 7čl nicd/nimh 1700
chtěl bych to nahradit brushless motorem se sklopkou a 2-3čl li-pol
elektrovětron, zástavba do trupu, hmotnost cca +-750g a rozpětí 1,5m

s klidem tam dej https://eshop.satria.cz/satria/eshop/44 ... 2836-9-70g
vrtule 10/6 3S li-pol 2200mah(li-ion 2600),reg 20A,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz