Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: ned 23.05.2021 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Přistály mě na stole dva regulátory neznámýho typu a výrobce. Oba chodí, je to opto provedení, tři patra nad sebou, krajní obsahují pouze spínací Fety, na obou deskách 18 + 18 ks. Problém je, že nemám tušení, na kolik jsou článků a proud. Ale že je to opto a jejich velikost naznačuje, že by mohly být na více článků a proudově určitě nad 50A.
Z jednoho byla sundaná smršťovačka ale chladící desky s teplopřenosovou gumou u toho byly v krabičce. Druhej je zasmršťěnej ale bez jakýhokoliv popisu.
Hledal jsem co v tom je Fety, zda by podle jejich napětí a proudu šlo něco odhadnout ale tenhle typ jsem nenašel.
Není Vám ten regl někomu povědomý? Na tý středový destičce směrem k motoru je nějakej bílej pidi servisní konektor, velikost asi jako USB Micro, co bývá na mobilech.


Přílohy:
reg.jpg
reg.jpg
[ 42.84 KiB | Zobrazeno 6863 krát ]

reg_det.jpg
reg_det.jpg
[ 298.69 KiB | Zobrazeno 6863 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 24.05.2021 15:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Mrkni na datasheet Si7476DP.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 24.05.2021 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Asi to bude něco od MGM Compro.
https://aerialpixels.com/testing-new-ge ... pro-32bit/
https://doczz.cz/doc/387978/hbc---series-v7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 24.05.2021 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Asi to bude něco od MGM Compro.

Asi budeš mít pravdu, nejspíš něco staršího od Dvorskýho. Ten člověk, od kterýho to pochází skončil pro nemoc s aktivitama někdy kolem roku 2010 a a předloni zemřel.
Akorát že na tom nejsou chladící profily ale z obou stran jen 2 mm plech s teplopřenosnou podložkou. Já jsem před 15 lety používal TMM8024 do jednoho výrobku a ty vypadaly podobně, byly i podobně velký a na chlazení taky jen ty plechy. Ale určitě neměly ten servisní pidi konektor co mají tyhle. Na porovnání nemám ale ani jeden kus.

To JirkaA: Díky, na Bastlírně ty fety už taky někdo identifikoval. Fety od Wishay jsou 40V /23A. To znamená asi jen šestičlánek, sedmičlánky se asi ani nepoužívají a na osmičlánek už moc napěťová rezerva není. Pokud je jich v každý fázi 6 paralelně do červenýho a 6 paralelně do černýho napájení, tak teoretický maximum je 132A. S těma chladícíma plíškama to ale spíš vidím na 60-80A. 100A asi už těžko. Pokud to je něco z řady TMM či podobný, tak ty měly teplotní a proudový omezení, takže pokud nejsou v reglu nastavený nějaký kraviny, tak by to asi mělo nadproud přežít. Zkusím co to bude vypískávat za parametry a kouknu do programovacího předpisu pro TMM8024, zda to nebude podobný.
Poslal jsem fotku do MGM, tam by mohlo padnout, co to přesně je.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: úte 25.05.2021 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem trochu pokročil, otázka je kam. :evil: Regl jsem zasmrštil a od tý doby nejde. A to ani po rozříznutí smršťovačky. Po připojení na baterku proti druhýmu, co chodí, jen nepatrný prsknutí na konektoru. Červená ledka na střední desce nesvítí.
Podařilo se mi od kámoše splašit MGM USBCOM, co patří do toho servisního konektoru reglu. CD jsme nenašli, naštěstí na MGM webu zabrala nejstarší verze Controleru, co je v sekci download. Z funkčního to vyčetlo, že je to TMM 8024-4 Z2 FAI Race2. Podivný je, že nereaguje na programování plynovou pákou. Asi nějaká specialita.
Ten vadnej nevyčte nic. Možná odešel na teplotu při smršťování, nebo ulítl některý pájený spoj na deskách, těžko určit, kolik se desky při smrštění prohnou.
Pošlu to do MGM, doufám, že tyhle starý regly ještě servisují. Vyhulený to zjevně není tak snad to půjde opravit. Novej kvalitní je za čtyřku, rejžák za 15-25 stovek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 21:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2011
Příspěvky: 52
Bydliště: Horní Bezděkov
Dobrý večer všem,
nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak se tématicky připojuji. Nedokázal by, prosím, někdo identifikovat regulátor (viz. foto)? Respektive poradit s cestou k manuálu? Na internetu jsem zatím nebyl úspěšný. Potřebuju v podstatě jen přes vysílačku nastavit brzdu vrtule u starého ASWéčka. Chtěl jsem reglu dát šanci zalétat si, když funguje... Pokud k němu nenajdu šém, vyměním ho, neb bez brzdy létat nelze. Díky za jakoukoli stopu. Letu zdar!


Přílohy:
20210705_212424.jpg
20210705_212424.jpg
[ 64.9 KiB | Zobrazeno 5411 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Možná to je X-Star. Zkus druhej odkaz, je tam manuál na X-Stary. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=esc+Xstar+manual
Zkus ho, co ti vypípá.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace regulátoru
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2021 22:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2011
Příspěvky: 52
Bydliště: Horní Bezděkov
Moc děkuju, podle loga to vypadá, že to bude ten X-star. Jen sbírám morál, jestli se do toho pípacího bludiště pustím ještě dnes, nebo až zítra. Což je, koneckonců, asi za dvacet minut :)
Ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz