Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Michal Matějka píše:
Když mám tedy od JETI DPS 40 tak není vhodný ho použít na zapalování a RC ovládání?
Na zálování bych měl dát ten SP06 opto?

S DPS 40 nemám žádnou zkušenost. Co je zálování netuším. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
S potencialem to nema nic spolecnyho. U neopto pouze hrozi prenos ruseni po kabelech. Z neopto se opto udelat neda, protoze v nem proste ten optoclen neni. Jedina moznost by byla, optoclen do privodnich kabelu dat, ale vyzadovalo by to i upravu napajeni a to je zbytecne slozity. Do Belanky jsem spinac nainstaloval, odzkousel dosah pri vypnutem i nastartovanem motoru (i v ruznych otackach motoru) a nezjistil zadny rozdil, ani problem. Od te doby takhle litam uz tri roky. Je ale pravda, ze do vetsiho modelu bych neopto spinac nedal.
U zhasinani syticem bych se spis bal, ze do motoru vlitne moc paliva a motor se poskodi "hydraulickym razem"
DPS 40 by teoreticky pouzit slo, ale je to zbytecne predimenzovany resen a nejde ovladat radiem. Pouze by po prilozeni magnetu zapnulo zapalovani i RC v modelu. (Jestli jsem pochopil spravne, ze na jeden kanal pripojis zapalovani a na druhy RC) To ale neni moc vhodne. Lepsi je mit moznost zhasnout motor zvlast (treba v nouzove situaci) Idealni je ten optoswitch od Jetiho.
Omlouvam se za sahodlouhy prispevek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vita_1 píše:
S potencialem to nema nic spolecnyho. U neopto pouze hrozi prenos ruseni po kabelech. Z neopto se opto udelat neda, protoze v nem proste ten optoclen neni. Jedina moznost by byla, optoclen do privodnich kabelu dat, ale vyzadovalo by to i upravu napajeni a to je zbytecne slozity.

Hmm, tak to nemá cenu se dál bavit, ty dvě první věty si protiřečí. Jen tak na okraj, opto i neopto jsem měl svlíknutý se smšťovačky, na pohled součástkově stejný, jen plošák malinko rozdílnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Sorry, nevyjadril jsem se presne. K oddeleni potencialu samozrejme dojde, ale neni to hlavni duvod pouziti optoclenu ve spinaci. Tim je zabraneni prenosu ruseni a spicek ze spinace do prijimace. Toto udela oproclen, ktery musi byt soucasti spinace. Ten musi v optospinaci byt bud jako samostatna soucastka, nebo integrovany v nejake jine. Takkze nejake prerusovani spoju a prepajeni nepomuze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 16:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Jihlava
[quote="honzis"]Zdravím pánové,
podělte se o zkušenosti s elektronickým vypínačem pro zapalování na spalovací motor 3W 170.
Zeptám se co je spolehlivější:
1) vypínač pro zapalování zvlášť a vypínat jej na modelu
2) vypínač pro zapalování zvlášť a vypínat jej na vysílačce
3) zjistil jsem, že je možné vypínat obojí jedním vypínačem jak na modelu
tak na vysílačce.
No a teď " BABO RAĎ" :)[/quot
Preferuji možnost 2 ., Powerbox Kill Switch , nebo Jeti Opto ,

_________________
S-Bach 300 ,2,75,DLE 111 , S-Bach 342 RC Pilot 2,7,GP123, PA Extra, Edge a Extra RC Fact.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vita_1 píše:
Toto udela oproclen, ktery musi byt soucasti spinace. Ten musi v optospinaci byt bud jako samostatna soucastka, nebo integrovany v nejake jine. Takkze nejake prerusovani spoju a prepajeni nepomuze.

Umíš číst? V opto i neopto jsou ty samý součástky včetně optočlenu. Liší se jen plošákem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 20:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Cist umim, ale kdo vi cos rozebiral. Proc by vyrobce daval do spinace soucastku, kterou nepouzije? Rozdil mezi neopto a opto je v tom, ze v neopto spinaci je signal z prijimace priveden primo na ridici procesor, kdezto u opto je privedeny na diodu optoclenu. Na tranzistor optoclenu je privedene napeti, ktere tranzistor pusti na vstup procesoru kdyz ho osviti ta dioda. (velmi zjednodusene) Tim dojde k galvanickemu oddeleni spinace od prijimace. Z toho plyne, ze u neopto spinace neni optoclen potreba, proto ho tam vyrobce neda(proc by platil soucastku, kterou nevyuzije) Proto je i rozdil v cene mezi opto a neopto.

Takze abych tuto debatu ukoncil - mezi opto a neopto spinacem je rozdil. Jednoduse predelat to nejde a neni rozumne se o to pokouset. Na spinac zapalovani je lepsi pouzit opto, ale pro mensi modely po dukladnem odzkouseni lze pouzit i neopto. (Mam odzkousene nekolika roky provozu v modelu)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 6:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
ale pro mensi modely po dukladnem odzkouseni lze pouzit i neopto. (Mam odzkousene nekolika roky provozu v modelu)
Nemám nic proti tomu, že to tak v pohodě provozuješ. Ale je to s konkrétními prvky (zapalování, přijímač, zdroje) s konkrétním uspořádáním v konkrétním modelu. Neodvážil bych se to zobecňovat a tím méně radit ostatním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 7:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Ok. Vsak taky pisu po dukladnem odzkouseni. Ono i to opto oddeleni neni vsespasitelne. Pouze omezi jednu cestu ruseni.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
JardaRůžička píše:
Nemám nic proti tomu, že to tak v pohodě provozuješ. Ale je to s konkrétními prvky (zapalování, přijímač, zdroje) s konkrétním uspořádáním v konkrétním modelu. Neodvážil bych se to zobecňovat a tím méně radit ostatním.


Můžeš mi Jardo prozradit, kde jsem napsal to, co jsi použil v citaci? :roll: Řekl bych, že máme Peroutkův problém. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 11:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron : Můžu, nedával jsem pozor. Když jsem dával citaci, měl jsem nevhodně narolovanou stránku a zmáčknul jsem tlačítko od sousedního inzerátu. Přijmi mou omluvu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Moc se do vás nechci montovat, ale myslím že JardaRůžička má na mysli tuhle větu:
Celeron píše:
... Zavolej do Avanti panu Krásenskýmu, radil mě co se dá v neopto šmiknout aby z toho bylo opto. ...

Taky si ale pamatuju, že někdo řešil spínač, nebo regulátor, údajně opto, ale na tišťáku byly propojené GND. Tam potom stačilo ty kostry přerušit. Pokud tam ten optočlen ale není, tak by se to muselo dobastlit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 12:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Ne, skutečně jsem zmáčkl tlačítko "citace" na inzerátu o řádek výš. Tak se cituje označený text, ale přisoudí se někomu jinému.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
No "zpracoval" jsem vaše rady a díky za ně.
Teď řeším táhlo na sytič aby se netřepalo při průchodu přes kryt motoru. Je tam docela málo místa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 4:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Protože mám jen velká éra na spalovací motor a také si myslím, že čím méně elektroniky v modelu, tím menší možnost poruchy, tak u zapalování používám klasický mechanický vypínač s nabíjením. Pokud by došlo k nějakému problému se servem plynu, tak motor zhasnu sytičem, který mám ovládaný servem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz