Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MVVS montaz hlavou dolu
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Poprosil bych o radu - dostalo se mi do ruky krasne ero, ktere bylo osazeno MVVS 3.5 motorem namontovanym hlavou dolu. Bohuzel nadrz byla umistena uplne spatne takze motor by nechodil ani omylem. Nicmene nez se pustim do uprav a osazeni, chci se zeptat, jak je to s MVVS s montazi hlavou dolu? Ja jsem myslim kdysi slysel ze to nedela dobrotu, tak se chci zeptat zda jsou tam nejaka uskali, pripadne zda treba nezvolit jiny motor - radsi to nez mit porad problemy se startovanim. Montovat ho v jine poloze bych nechtel, je to Tempest a ten velky chladic dole si o tuhle montaz primo rika

Jinak nadrz je klasicka plastova s vyvodem uprostred, takze predopkladam ze vyvod z nadrze by mel byt malinko pod urovni jehly karburatoru - stejne jako pri normalni montazi.

Dekuji moc za radu

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2009
Příspěvky: 1310
Bydliště: Zákupy
Videl jsem nekolik MVVS hlavou dolu a vpohode. Zato muj OS MAX FX 10ccm byl hrozna svine, vubec se mu to nelibilo, tak jsem ho dal hlavou do boku a je to uplne neco jinyho. :roll:
A ted zas mam problem ze tam kvuli tomu nejde dat puvodni kryt ze stavebnice (topmodel diabolic). :(

_________________
FX-30
condor magic evo4, slipso 400 - stavi se, čmelák na 60ccm - ve stavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS montaz hlavou dolu
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: tanvald
[quote="were"]Poprosil bych o radu - dostalo se mi do ruky krasne ero, ktere bylo osazeno MVVS 3.5 motorem namontovanym hlavou dolu.................


pokud bude nádrž ve správné poloze nevidím důvod proč by motor invertně osazený nechodil,kamarád má 12,5 mvvs a chodí nádherně, já budu do spitfira dávat invertně 7.5mvvs

_________________
Mistik 125- 2x ,panic biplane, F4u,p40
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Taky v tom nevidím problém, jediné uskali je startovani, když ho uleješ tak to hasí svíčku, ale takhle malé éro nebude problém startovat na zádech.
Střed nádrže by měl být stejná výška jako jehla na karburatoru a musí to chodit.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Asi budu muset - kdyz jsem to zkousel tak mi startovat hlavou dolu moc nesel, jakmile se ale rozbehl tak po otoceni bezel bez problemu.

Dekuji vsem moc za informace, predelam nadrz a snad to bude chodit jak ma

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2009
Příspěvky: 535
Bydliště: Vřesina
nevík jak MVVSky jdou ,nemám s tík osobní zkušenost ,ale viděl jsem v jednom akrobatoci myslím 4,6 ccm hlavou dolů a chválil to,pokud to osadíš ASPéčkem tak by neměl být problem

_________________
->MX 16s<-Piper J-3 CUB , Kawasaki Ki-61, motorový větroň Primera, AXN Floater-Jet, Mitschubischi A6M2 1:12 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No ono je to vlastně tomu motoru úplě jedno v jaké je poloze, když už běží. Ale problémy jsou při jeho spouštění, pokud je namontován invertně. Dochází totiž k velice snadnému přechlastání, navíc přitom tekuté palivo (ne směs) nateče do hlavy válce, co může způsobit až hydraulický náraz pístu v horní úvrati a pokud se na půjde neobratně a silou dokonce i destrukci ojnice nebo klikovky motoru. Tomu všemu se dá snadno předejít tím, že se model s invertním motorem startuje břichem vzhůru a do letové polohy se převrátí až když motor spolehlivě běží. No a s tím patrne souvisí i Tvůj dojem, že poloha nádrže je nesprávna, protože je zřejmě nad sací tryskou karburátoru. Jenže zase ta doporučení ohledně polohy hladiny paliva pod osou trysky platí zejména kvůli tomu, aby se při startu motor nepřeplavoval a nedošlo již k zmíněnému poškození. Když motor už běží, tak je poměrně necitlivý na hladinu paliva, nehledě k tomu, že většinou se stejně používá tlakové podávaní paliva (a už tlakem z výfuku, nebo klikové skříně, nemluvě o různých čerpadlech) a to je prakticky to samé jako by byla nádrž vysoko nad tryskou. Naopak zvýšená poloha nádrže v letové poloze modelu znamená při poloze břichem vzhůru, ve které se bude model nejčaji nacházet při spouštění motoru, toto spouštění usnadňuje, protože zabraňuje tomu nežádoucímu přeplavováni.
Vše co jsem napsal platí zejména pro strty rukou. Pokud se startuje motor elektrickým startérem, tak se dá klidně nakopnout v jakékoli poloze a při jakékoli hladine paliva. Jehla bohatosti se prostě zavře a za běhu startéru se pozvola otevírá, občas se krátce ukazovákem ukne na difuzer (krátce se ucpe, aby se dotáhl sloupec paliva) a když motor naskočí, tak se jehla nastaví na optimální bohatost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
no ja jiny motor uvazuju jen jako krajni reseni kdybych se dozvedel, ze by s tim MVVS co je tam ted mel byt zasadni problem, ale tak snad nebude. No aspon se na tom procvicim v serizovani :D
Co se tyce serizeni urcite bych mel radsi ASP, ty se mi steluji lip (mam dve 2.5 a obe chodi jak hodinky), se dvema MVVS 6.5 mivam problemy, ale je tam MVVS tak si s ni budu muset poradit. Nemam se spalovaky jeste moc zkusenosti, bude to teprve muj paty motor (kdyz nepocitam detonak pred x lety, ktery jsem nikdy poradne nerozchodil), tak snad to zvladnu

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 16:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
were píše:
no ja jiny motor uvazuju jen jako krajni reseni kdybych se dozvedel, ze by s tim MVVS co je tam ted mel byt zasadni problem, ale tak snad nebude. No aspon se na tom procvicim v serizovani :D
Co se tyce serizeni urcite bych mel radsi ASP, ty se mi steluji lip (mam dve 2.5 a obe chodi jak hodinky), se dvema MVVS 6.5 mivam problemy, ale je tam MVVS tak si s ni budu muset poradit. Nemam se spalovaky jeste moc zkusenosti, bude to teprve muj paty motor (kdyz nepocitam detonak pred x lety, ktery jsem nikdy poradne nerozchodil), tak snad to zvladnu


Toho bych se nebál, různé motory sice mají své mouchy, ale pokud jsou v dobrém technickém stavu, mají vhodné palivo a svíčku, tak je vlastne motor jako motor. Jeden je výkonnější, jinej se lépe strtuje, ale v zásadě platí čím větší tím spolehlivější. Od 2,5 dollů je to horší, ale s 3,5 by už problémy býti neměly.
Podívej, kdyby Tvému motoru opravdu v plném chodu vadilo otočenído invertní polohy, tak by mu to vadilo i za letu na zádech, či jiných obratech. A to by se muselo stejně řešit a hledat příčina. Pokud se opravdu tak děje, tak je prostě chyba někde jinde - co ja vím: nevhodná svíčka (asi příliš studená), nebo špatné seřízení na příliš bohatou směs, nebo taky netěsnost nebo ucpané tlakování nádrže? To všechno bych rozhodně pak zkontroloval.
V zásadě čím menší motor, tím je "rozmazlenější" a většinou vyžaduje teplejší svíčku (ale závisí to taky od mnoha jiných faktorů, jak třeba stupeň komprese, nebo i stav těsnosti píst/válec). Taky dost vadí voda v starém palivu (metyl je dost hydroskopický a když palivo dlouze stojí v špatně uzavřeném kanystru, tak nasaje vlhkost z ovzduší - a to může být klidně i 5%!). Pak to nechce chodit a nikdo neví proč.
Ale jsem rád, že někoho baví spalováky, protože elektrolety jsou sice fajn, ale není to tak docela vono. Ja mám rád, když řve spalovák a člověku se z toho až podlamujou kolena - to je pro mne to pravé modelářské vzrůšo. :-)
Na tomhle servru jsem opravdu novej, ale spalováky miluji už více jak 35 let a snad i něco o nich taky vím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Diky moc za obsahlou radu - ja o nich prave vim zase naopak prd, doted treba nemam jasno jakou svicku nejlip do MVVS 6.5 - a to mam dve :?
Jinak ja s tou triapuli zatim problem nemel, motor chodi jak ma, pouze mi ho neslo v obracene poloze startovat - coz pricitam vlastni neschopnosti. Pokud jsem ho nastartoval normalne a pak otocil tak chodil. Ja jsem jen mel pocit, ze jsem kdysi slysel ze 3.5 MVVS v invertni montazi chodi spatne a jsou s ni problemy, tak jsem se radsi zeptal nez se pustim do konkretnich uprav na modelu. A co jsem koukal treba na kombaty tak jsem invertni montaz skoro nevidel, tak jsem si rikal jestli v tom neni nejaky zasadni problem - ze je to horsi reseni, obzvlast u mensiho motoru, je mi jasne - ale u Tempesta to jinak nejde, nemuzu mit dole prazdny chladic a nechat motor trcet z boku :D

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 17:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jednou ze standardních příčin problémů při startování invertního motoru je nevhodné žhavení bez stabilizace nebo se stabilizací proudu (Powerpanely). Takové má tu vlastnost, že zalitou svíčku neprohřeje, přičemž zahřátou pálí.

Hodně pomůže žhavení se stabilizací napětí, které ulité svíčce přidá a palivo odpaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Were Ty máš Tempesta? Tak to bude parádní letka - Tempest, Spit a Mustang - ještě by to chtělo Bf 109 a máme komplet WWII! Tak v neděli bych ho chtěl vidět :wink:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 17:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
were píše:
Diky moc za obsahlou radu - ja o nich prave vim zase naopak prd, doted treba nemam jasno jakou svicku nejlip do MVVS 6.5 - a to mam dve :?
Jinak ja s tou triapuli zatim problem nemel, motor chodi jak ma, pouze mi ho neslo v obracene poloze startovat - coz pricitam vlastni neschopnosti. Pokud jsem ho nastartoval normalne a pak otocil tak chodil. Ja jsem jen mel pocit, ze jsem kdysi slysel ze 3.5 MVVS v invertni montazi chodi spatne a jsou s ni problemy, tak jsem se radsi zeptal nez se pustim do konkretnich uprav na modelu. A co jsem koukal treba na kombaty tak jsem invertni montaz skoro nevidel, tak jsem si rikal jestli v tom neni nejaky zasadni problem - ze je to horsi reseni, obzvlast u mensiho motoru, je mi jasne - ale u Tempesta to jinak nejde, nemuzu mit dole prazdny chladic a nechat motor trcet z boku :D


No ber to tak, že třeba u cvičných upoutaných modelů, se motory většinou montovaly naležato hlavou ven z kruhu. No a vzhledem k působení odstředivé síly defacto chodily v režimu jakoby furt hlavou dolů a nikterak to žádnému z nich nevadilo. Invertní montáž je problematická jen kvůli startováni, jinak je to opravdu skoro jedno. Snad běh na volnoběh špatně seřízeného motoru s nevhodnou svíčkou, to ještě snad.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Tak parada, jeste jednou diky moc - uz se toho prestavam bat

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2010 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Mám také několik MVVS 6,5 a nejlíp chodí se svíčkou Novarossi, kdysi mi to poradil nějaký pán na jejich stánku na Model hobby a tak jsem poslechl a bylo to znát, bohužel si nepamatuju číslo.
Stejně tak jsou MVVS citlivé na jehlu, stačí opravdu jeden dva zoubky, většina těch co tvrdí že MVVS nechodí točí s jehlou jak s kohoutkem od topení a světe div se, ono to nefunguje.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz