Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 10:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
peta1 píše:
Aha, no do OS MAX 91 Surprass to chci právě lít... dosud mimochodem chodil na 5% nitra dobře. Takže fakt doporučuješ dva kanystry?

To snad nemůže být až takový problém, nebo ne? :o
Jinak ja jsem nezkoumal co píšou v návodu tvého nového Surprassu. :roll: Ja mám ještě ten nejstarší OS FS-120 Surprass (tedy fakticky Surprass-I, ale číslovat to začali až od dvojky), co má v sobě i mechanický kompressor (něco jako turbo, ale poháněné od kliky). No a tam píšou přesně to, co jsem napsal. Yamadu YS FZ-110 mám taky, ale tu jsem zatím ještě nestartoval. Nicméně návod mám přečtený podrobně (dokonce jsem vytvořil plnohodnotný slovenský překlad, kdyby někdo potřeboval, rád zašlu PDF) a i nejaká zahraniční fóra o tomto motoru. Snižovat nitro i olej se tam opravdu nedoporučuje. :|

Jinak si myslím, že méně nitra asi motoru moc neublíží, jen se z něj nevymačká to jeho maximum a bude mít citlivější seřízení volnoběhu, větší citlivost na změny polohy nádrže (pochopitelne to ale neplatí u Surprasu s palivovou pumpou). Ale možná se bude i trochu víc přehřívat, protože nitro díky velkému skupenskému teplu odpařování motor vnitřně víc chladí. To si myslím, že asi tomu motoru může škodit nejvíc. Samozřejmě záleží to i od pracovních režimů, jak se používá, možná to ani v tomto ohledu vždy vadit nemusí. :roll:
A s tím doporučováním paliva v návodu se výrobci pochopitelně jistí. :| Počítají spíš s horším a neodborným zacházením, takže je v tom pro zkušené i určitá rezerva. :P Taky záleží i na kondici samotného motoru. Něco jiného je, když je motor v záběhu, nebo těsně po něm, a jiné je, když je v té správné kondici a zas jiné, když je už značně vyběhán. V první a poslední fázi života motoru to chce oleje spíš víc, ale v té střední se může i trochu ubrat, ale s citem. Ono totiž ubrání každých 2% maziva se projeví na výkonu asi tak jako by se přidalo 1% nitra. :wink: Ovšem jen do určité bezpečné míry. Protože s rostoucím výkonem roste i tření, takže někdy je to dost na hraně. Pokud člověk nepotřebuje z motoru ten výkon ždímat (kvůli soutěžním pravidlům s omezením zdvihového objemu), tak je opravdu zbytečné si s tím zahrávat. Je pak mnohem lepší zvolit motor s větším zdvihovým objemem a ten plynem jen šimrat, než se snažit dostat z menšího technické maximum. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 23:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2008
Příspěvky: 12
Pokud by někdo toužil po nitru tak něco mám........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 8:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
007paragan : Máš SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 14:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.12.2019
Příspěvky: 1
Dobrý den, lidí. Má takovou prosbu, pokud toto čtěte. Potřeboval bych poradit. Mám detonační motor a potřebují palivo. Kde bych ho mohl sehnat? A nebo kde se dá sehnat éter? Jsem z Valmezu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když si prohlédneš celou stránku, zjistíš, že vlevo dole pod reklamou a sloupky s aktuálními tématy je takové malé okénko s nápisem hledání na RCMANIA.cz. Když do něj vepíšeš žádané slovo (slova) a dáš hledat, něco ti vypadne. V tomto případě google_search.php?cx=partner-pub-2581144759434193%3A7975555438&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=detona%C4%8Dn%C3%AD+palivo&sa=Hledat tohle. Prostuduj, třeba tam najdeš něco pro tebe zajímavého.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Carter píše:
Dobrý den, lidí. Má takovou prosbu, pokud toto čtěte. Potřeboval bych poradit. Mám detonační motor a potřebují palivo. Kde bych ho mohl sehnat? A nebo kde se dá sehnat éter? Jsem z Valmezu.

Konkrétně tady ho mají https://www.lach-ner.cz/produkt/diethylether
Do toho vyhledávacího okénka stačilo zadat "koupě éteru" a vypadlo mi to hned hned v 3. odkazu. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A ona není žádná pruda při prodeji etéru jako ičo a pod?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 11:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Řešili jsme to v září 2017 :o , zde:
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=8&t=8 ... 0#p1379790
Já jim tehdy napsal dotaz a oni mi odpověděli, že není třeba nic. Ale jak je to dnes - nevím. :? Odkaz na jejich webové stránky ale funguje, takže i ten jejich kšeft s chemikáliemi nejspíš taky. Tak jim prostě napíš a dostaneš odpověď přímo od zdroje. :wink:
Ja ten éter momentálně nepotřebuji, a za Vás to řešit nebudu. :| Myslím si, že už jsem v téhle věci tu pomohl už dostatečně. :P
:mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak to je pozitívum. Já narazil u Merck na pár chemikálií, kde ičo chtěli. A druhá pruda byla, že něco nesmí poslat poštou takže nutný osobní odběr.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Palivo
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 12:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Hele, ta informace je stará 2 roky :P , takže se lecos mohlo i změnit. Takže těšit se je asi předčasné. :roll:
A osobně si myslím, že s posíláním poštou nějaký problém asi bude (ale ten mohl být i tehdy). Diethyléthér není zrovna moc bezpečná látka :( . Já bych to na místě pošty rozhodně odmítl. Ale některé kuriérské společnosti to asi za nějaký příplatek vozí, možná jen v limitovaném množství. :roll:
Já si ale myslím, že je zbytečné o tom tady spekulovat. Oni to prodávají, tak mají určitě zkušenosti a spolupracující přepravce, takže je to třeba řešit s nimi, ne tady na fóru. :wink:
Ale pokud tam napíšeš a oni Ti odpoví, tak nezapomeň tady na fóru informovat i ostatní, nenechávej si tu informaci jen pro sebe! Předem dík za všechny. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz