Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakým spal. motorem začít?
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 15:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 112
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jakým spal. motorem (značky) začít a s jakým vhodným modelem. Elektro má výhody ale spalovák je spalovák. Děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
ASP to hodně lidem šlape jak hodinky

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Neni spatne zacit stredni kubaturou - tj. kolem 7.5 ccm. Mensi kubatury mohou delat problemy se zabehem a naladenim. Vetsi jsou uz zase financne nakladnejsi - a to vcetne modelu.

Docela se mi osvedcil motor ASP 7.5 ccm. Ale lide si chvali i MVVS 8 ccm.
Nejlepsi kvalitu pak asi prinasi OS Max, ale ten uz je o neco drazsi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 43
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Zdravim tiez si chcem na leto zaobstarat spalovak uz som aj celkom rozhodnuti pre OS MAX 7.5ccm ale na stranke http://www.modelhobby.sk/product_info.php?cPath=58_60_63_65&products_id=79658&osCsid=86ce8039036a66ed1f949df7793cd59d som na siel nejaky od firmy IRVINE ktory cenovo vychadza rovnako ako OS MAX. Poznate niekto tuto znacku? Ide my hlavne o to ci sa to za tu cenu oplati viac ako OS MAX.
DIK za odpovede :D

_________________
Sagita EPP; Ultimate Fx 3D; Easy Glider; F3K VERTEX
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=22


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Hele tu značku neznám, ale bral bych OS Max je to lidmi ověřená a kvalitní značka

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2004
Příspěvky: 370
A co osvědčený český motor MVVS .Nějakou 7.5ccm nebo 8ccm.
http://www.mvvs.cz/zhavici%20motory.html :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Pokud se jedná o Váš první spalovák tak rozhodně nedoporučuji "drahé" byť kvalitnější motory. I motory ASP a MVVS mají při správném zacházení životnost několik sezón. Pro laika je velmi jednoduché nový motor zničit na tisíc způsobů a je rozdíl kupovat nový za 2300Kč nebo 4000Kč (to samé je to i s ND) . Všechny uvedené motory fungují podobně a u těch značkových (OSmax, Irvine atd) se jedná "jen" o vyší kvalitu tedy životnost. Pro začátečníka je toto dle mého názoru zbytečné neb je vysoká pravděpodobnost že motor umoří dřív něž se rozdíl projeví.

Obsah kolem 7,5 je myslím ideální protože ty menší motory jsou trochu náchylnější na seřízení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
Souhlasím s 7,5ccm , je to ideální na začátek.
Na značce tak moc nesejde , z mých zkušeností můžu říct , motory MVVS , ASP , Irvine a OSmax jsou v pohodě.
Jestli to bude jeden nebo druhý - je to skoro jedno - tam už jde jen o to , že jeden se ladí líp , ale má mírně nižší výkon , druhý se ladi hůř , ale pak to stojí za to , další chce trochu nitra , jiný nechce atd......
Jinak já bych volil motor o kterém víš , že na něj seženeš náhradní díly , nemá cenu kupovat něco z dalekého zahraničí a ještě šíleně drahého . Ono se opravdu stane že při zarytí do země se třeba zlomí jehla a pak je dobré vědět kde ji sehnat.

Hlavně NIKDY NEKUPOVAT STARÝ , pokud o tom nic nevíš tak moc nepoznáš kolik má najeté a třeba motor Raduga jsem nikdy neviděl chodit dobře.Vždy je lepší dát trochu peněz navíc a koupit nový. A pokud máš tu možnost tak si nechat poradit a pomoct s prvním startem.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 112
Díky moc, spíš sem myslel že mi doporučíte 6.5 ale dík za rady. Nejvíc se mi líbí asi ten asp, dvoutaktní. Ještě na to postavit vhodný spíš pohodový model. :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2006
Příspěvky: 972
Bydliště: Valašské Meziříčí
6,5 bych nebral proto , že většina modelů je na 6,5 až 8ccm , když tam dáš 6,5 tak to sotva poletí , takhle to bude mít výkonovou rezervu .
Když začínáš tak se sem tam stane že to třeba víc potáhneš u startu a problém je na světě , silnější motor to zvládne líp.

_________________
Katana 3m ZDZ160 a další 3m v přípravě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
No myslim ze Irvine neni zadna neznama znacka :-)
Mam tu 7,5 a je to spolehlivý motor, kupoval jsem ho jako prvniho spalováka, pokud nepocitam pred 30 lety 1,5 z NDR :-) jinak je to muj jediny spalovak mimo elekter , mam ho 3 sezonu, po zabehu - dokazal jsem si ho zabehnout bez nejakych cavyku a problemu a po optimalnim nastaveni zkusenym kolegou na letisti uz jenom startuji a leju palivo. I po zime , tj po neletani , nepocitaje tradicni nasazeni lyzi a max 1 sklouznutí po snehu, staci jenom nekolikrat protocit starterem, na zemi spalit 1/2 nadrze a sup do vzduchu. Pokud se ptas tedy na motor pro zacatecnika a zajima te Irvine - dle mne vhodna volba, chodi nadherne, prechody dobry, nikdy mi nechcipl, startuje se po serizeni na protoceni starterem.
Roivnez kubatura je vhodna, rozmerove stejne na 6,5 takze mirne premotorovano a to je take dobre , na tuto kubaturu je plno stavebnic, plno letadel v bazarech za dobrou cenu , takze i tak podle mne dobre....
K vete - spalovak je spalovak - to je pravda, ale pro bezne poletani je elektra praktictejsi - to je zase moje zkusenost, i kdyz ten modry dým za letadlem v pruletu s pritazenym kniplem plynu je take o necem :-) :-) zvuk spalovaku je zvuk motoru ... :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Ted tedy k modelu - pokud chces neco pohodoveho, kde nemusis moc resit a k problemum s motorem jeste problemy s modelem, tak kup nejaky trener = hornoplosnik. Poletas si s nim velmi pekne a budes mit radost, ze ridis "poradny" ero, ktery je proti vetsine beznych elekter VELKE, dela RANDAL, SMRDI a mirny vitr mu prakticky NEVADI.

Navic, kdyz budes chtit prejit na neco "odvaznejsiho", tak motor v pohode vyuzijes i dal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.04.2007 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2007
Příspěvky: 476
Bydliště: Zvole, Praha-Západ
Jak už psali ostatní, hornoploch např. Canary není špatný začátek.

Ohledně levných motorů doporučuju jednoznačně ASP, resp. jeho ještě levnější "odrůdu" S.Y. - také ASP.
Za pár šupů máš motor, který na rozdíl od MVVS zaběhá a seřídí i průměrně trpělivý začátečník jako já 8)
Ať se na mě zastánci Brna nezlobí ale když tak koukám kolem sebe, vychází jednoznačně lépe Čína.

Kdo má ASP tak létá, kdo má MVVS tak věčně ladí. Možná, že Brno je trochu výkonnější ale tebe na začátku hlavně zajímá, kolikrát za den ti motor ve vzduchu chcípne.

_________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm
Mustang P51B (LM), Dualsky 2826/12
Accipiter Badius - Night Flyer, osvětlení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2007 6:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2005
Příspěvky: 1406
Bydliště: Prague
Já začínal s Thunder Tiger 40GP (6,5ccm) a vřele nedoporučuju teda aspoň ten můj kousek nikdy neběhal jak má a natrápil jsem se s tím tolik, že jsem se během měsíce naučil se spalovákem :lol: Před rokem mě padnul do ruky další "klouzák" O.S.Max 46LA a to byla úplně jiná muzika :!: Motor šlape jak hodinky a pro začátečníka bych ho mohl jen doporučit :!: Nejen, že dobře šlape, ale vzhledem k nebezpečnosti u spalovaků známé "posekání vrtulí" fajn je, že palivová jehla je vzadu za hlavou motoru a to si myslím je velké plus :!: ASP je určitě levnější a fajn varianta, ale na OSMaxíka nikdy mít nebude a to nemyslim jen " točí a táhne stejně tak co" :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2007 7:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 43
Bydliště: Ivanka pri Dunaji
Dik za info o motoroch nasadili ste mi chrobaka do hlavy :D

inac k lietadlu chcem nejakeho hornoplocha ,ale Canary, Sonic sa mi velmi nepacia rozmyslam skorej a polomakete paci sa mi PIPER od Black Horse alebo Cessna od CM len mam obavu ci je to vhodne ako prvy spalovak nerad by som ich potom zbieral po letisku :cry:

_________________
Sagita EPP; Ultimate Fx 3D; Easy Glider; F3K VERTEX
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=22


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz