Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Asi blbá otázka
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2004 23:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
....na jakou stranu se točí vrtule když stojím proti letadlu?Proti směru hodinových ručiček?A co by se stalo kdybych ho nastartoval obráceně?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2004 8:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
jj točí se proti směru.....Měl jsem problém na o přijít.....Taková banalita a já si nemoh vzpomenout....Musel jsem si ukázat, jak se nahazuje motor :oops: Pravou rukou a doleva...Uffff, to jsem rád, že jsem si vzpoměl....

Mno, když se ti to podaří nastartovat ho "naopak" tak budeš mít asi velký štěstí....Prakticky by to nemělo ani jít....I když v mejch mladejch letech 14-15 se mi docela často podařilo nastartovat pionýra naopak a normálně couval :oops:

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2004 9:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Dík za odpověď.Takový zakladní věci a já to nevím :oops:
No nemám nikoho kdo by mi poradil,takže ještě jednou díky za odpověď a díky za tyto stránky :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2004 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
jojo, představ si, že by neexistoval net....A byl bys v podobný situaci....To by asi bylo třísek...Vůbec nechápu, jak se mohly dřív stavět letadla...Nikdo o tom neměl iformace, rádia se dělala doma ze součástek...třeba táta si dělal rádio, padla za to spousta brigád a pak stejně moc nefachalo....Teď je to mnohem jednodušší. Stavebnice, net, zkušení modeláři.....

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2004 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
To jo.Už sem tady zjistil hodně věcí.A pro někoho kdo neví skoro nic (já), tak je net jediná záchrana a kolik ušetří času při zhánění a nákupu :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2004 18:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
Ja myslim ze to o tolik tezsi se shanenim informaci nemeli. svazarm mel myslim pod palcem spousty zajmovych krouzku, kde byla spousta lidi kteri o tom hodne vedeli, a vlastne dneska jeste vedi. myslim si, ze nebylo moc modelaru, kteri by staveli letadla a nebyli cleny nejake takove organizace-uz proto, ze byl problem sehnat takovej material jako balzu, ze ktery delali vsechno, a ktera byla myslim v klubech daleko dostupnejsi. NAvic vetsina z nich byla zamestnan v nejake velke tovarne, takze s technickym resenim vyroby letadel meli mnohdy mnohem mensi probelmy, nez ma spousta z nas dnes. no, uznavam ze sou to jen domenky, mozna mylne, pak se omlouvam za desinformace.. :oops: koneckoncu, ja to nezazil :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2004 16:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2004
Příspěvky: 307
Bydliště: Moravské Budějovice
jenže to schánění netrvalo několik hodin, ale dní či týdnů....Teď sedenš na net a projdeš všechny fora a je to.....Nebo vemeš mobil a zavoláš....Podle mě jeto mnohem jednodušší dnes....i co se materiálu týče....Dříve byl problém sehnat balsu, a když jsi ji konečnš sehnal, musel si ji pěkně obrousit....Dnes???Seženeš vše co chceš.....Musíš to akorát zaplatit...

_________________
'''::: Sakil :::'''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2004 19:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
czernitko píše:
Ja myslim ze to o tolik tezsi se shanenim informaci nemeli. svazarm mel myslim pod palcem spousty zajmovych krouzku, kde byla spousta lidi kteri o tom hodne vedeli, a vlastne dneska jeste vedi. myslim si, ze nebylo moc modelaru, kteri by staveli letadla a nebyli cleny nejake takove organizace-uz proto, ze byl problem sehnat takovej material jako balzu, ze ktery delali vsechno, a ktera byla myslim v klubech daleko dostupnejsi. NAvic vetsina z nich byla zamestnan v nejake velke tovarne, takze s technickym resenim vyroby letadel meli mnohdy mnohem mensi probelmy, nez ma spousta z nas dnes. no, uznavam ze sou to jen domenky, mozna mylne, pak se omlouvam za desinformace.. :oops: koneckoncu, ja to nezazil :)


Máš trochu zkreslené představy. SVAZARM byl více méně jen v okresních městech, většina lidí v něm nebyla, v klubech nějaký materiál byl, ale jen pokud jsi chodil na soutěže (coby soutěžící i pořadatel). Velké továrny na vesnicích nebyly, co jsi si horko těžko nesehnal, to jsi neměl.

Dvě serva jsem koupil s šestikanálovou Modelou, třetího Acomse jsem sehnal až za tři roky. Balzu jsem v obchodě nepotkal pět let...

Už nikdy více!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2004 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 686
zdzd: ano, asi mas pravdu, ja jen ze u nas ve zdare je vetsina starsich modelaru budto na ZDASe a nebo jine podobne tovarne, takze s vyrobou pripravku a ruznych udelatek jsme my zajici odkazani na ne. chtel jsem ale mluvit spis o shaneni informaci nez materialu, vim ze uz tou dobou vychazel modelar, myslim ze byl koncipovan i pro modelare, kteri k takovemu materialu nemeli pristup?ve smyslu toho, ze dneska neni takovej problem rict si doma ze zacnu modelarit, tak se seberu a mrknu na net, z kramu vyjdu o par litru lehci a co potrebuju vedet mi rekne prodavac, oni(to zni divne, je tady asi dost modelaru, kteri jste to zazili, ne?) si pro informace chodili do klubu. Jak pises, kdo chtel snaze sehnat material chodil a aktivne se ucastnil v klubu, a to asi taky byla nejsnazsi cesta k informacim. Ja vim, neda se to rict o vsech lidech a asi se mnou opet nebudes souhlasit, ale aspon me to tak pripada. mno, bud jak bud, je to za nami a v dohledne dobe se to myslim nehodla vratit. proto to myslim nema cenu moc dal v tomhle tematu zabivat(je to trochu moc offtopic), muzeme zalozit novy tema, ale tady bych to neresil. ce


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz