Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Slyšel jsem že Firma ASP China přestala komunikovat a dodávat motory. Snad údajně už neexistuje. To mi sdělila firma Pelikan. Je to konec těchto levných motorů v Čechách?
Kdo o tom něco ví?

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
jirakus píše:
Slyšel jsem že Firma ASP China přestala komunikovat a dodávat motory. Snad údajně už neexistuje. To mi sdělila firma Pelikan. Je to konec těchto levných motorů v Čechách?
Kdo o tom něco ví?

Ne, všude.
A taky je konec (s vysokou pravděpodobností) s vším, co Sanye v minulosti produkovalo - tj. Evolution, Magnum a další.
Mj, není to příliš novinka.
A btw, můžete tu taky rovnou otevřít diskuzi na téma, jak to vypadá soupravama (RC) v Koreji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Docela by mne zajímalo, kolik se těch motorů za loňský rok prodalo...
Že zájem o spalováky klesl je jasné, ale neumím odhadnout, jak hluboko to padlo, odhaduji, že docela šíleně a tak je konec celkem jasný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 13:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MPml píše:
... rovnou otevřít diskuzi na téma, jak to vypadá soupravama (RC) v Koreji.

HITEC na ho.no, GR/SJ se snad chytli v Americe, ne?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na stránkách Lindigera psali něco o stěhování S.Y., pak že se to zlepší. Ale faktem je, že i mezi stavebnicemi, které byly dříve na spalováky (6,5 - 10 ccm), je stále víc určených pro elektry a ty pro čuďáky rychle mizí z nabídky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak upřímně - k čemu je vlastně dnes dobrý klasický metylový dvoutakt do 6,5-10ccm? Elektro ho převálcuje nejen komfortem a tichostí, ale paradoxně i průběh výkonu je realističtější vůči skutečnému letadlu než metylový 2T :-(
Něco jiného jsou čtyřtakty a pak větší objemy v metylu i benzínu (20ccm a více), ale to je jiné téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 13:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
HITEC na ho.no, GR/SJ se snad chytli v Americe, ne?


Jak je vlastně s vazbou Hitec-Multiplex? Zachytil jsem cosi ve smyslu, že se situace totálně otočila a ač kdysi Hitec investoval do MPX aby ho zachránil, tak dneska je to naopak a Multiplex začíná dominovat a naopak do jisté míry přebírá kontrolu k sobě...
Ale dodávám, že jsem se o to moc do hloubky nezajímal, tak nevím, zda to nebyla jen fáma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2019 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
tomashr píše:
Tak upřímně - k čemu je vlastně dnes dobrý klasický metylový dvoutakt do 6,5-10ccm?

Tak upřímně, že by k létání :lol: ? Ale vážně, ještě dost kolegů na našem letišti s nimi létá, já také. Ne každému elektrika vyhovuje, a já k nim patřím také. K elektrikám jsem se dostal jen a pouze kvůli kroužku, který vedu. Také se často bavíme o ekonomice provozu. Elektromotor je možná levnější, regl také, ale baterky už tak levné nejsou. Abych si zalétal, musel bych mít ke každému éru aspoň dvě baterky + zdroj na nabíjení na place. Bylo by to na delší debatu. Tím ovšem elektry nijak a v žádném případě nezatracuju.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 0:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak to abych si od každýho ASP, co mám doma, jeden náhradní koupil dokud jsou. :mrgreen:
2T možná opravdu skončí pro nezájem. Jenže když skončí 2T, tak zcela určitě skončí i 4T.

edit: Aha, tak v Jinu už má jen ASP 20 a 30 ccm. A u Waserftáka to samý :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Můj názor je hlavní příčinou odeznívání tzv "Čuďáku" je v úbytku prostor kde se s nimi dalo létat.
Ještě nedávno to lidé tolerovaly že si prostě někde v okolí o víkendu pár bláznu rachotí.
Dnes si každý stěžuje že chce mít klid a vadí jim i bzučení komára za oknem a nejraději by na něj poslaly trestní oznámení :lol: .

Naše letiště je od obce 3km stíněno větrolamy a přesto se to některým lidem nelíbí.
Zajímavé že na celo víkendový rachot sekaček, postřikovačů vinic a podobné stroje si nikdo nestěžuje.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Samozřejmě, že vadí, ale každý, kdo má domek se zahrádkou prostě nějakou tu sekačku má ten hluk, který vydává, je "takový normální", dělá ho každý a ucho souseda (i mé) si na to jaksi zvyklo. Dnes hlučí on, zítra soused zprava, potom já, tak proč bychom se navzájem prudili? Ale řev čuďáků, přesto, že není silnější (navíc se ozývá někde z dálky z pole či louky), než benzínová sekačka, je prostě v jiné tónině. Ber to jako úvahu, ale zřejmě nebude daleko od pravdy.

P.S. V tuto chvíli to mám dokonce stereo, protože na ulici sekají obecní trávníky u chodníků dva chlapi s křovinořezy. Kdyby to dělali v týdnu, když je normální člověk v práci (či zaměstnání - nehodící se škrtněte), tak by to nikomu nevadilo Řve to jak sviňa, ale na to si nikdo stěžovat nepůjde.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 9:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
pepinozbrna píše:
Můj názor je hlavní příčinou odeznívání tzv "Čuďáku" je v úbytku prostor kde se s nimi dalo létat. Naše letiště je od obce 3km stíněno větrolamy a přesto se to některým lidem nelíbí.
Zajímavé že na celo víkendový rachot sekaček, postřikovačů vinic a podobné stroje si nikdo nestěžuje.


Co se mezilidských vztahů týče, tak je to dnes hrozná doba. Momentálně mám problém s novým sousedem, který koupil dům s pozemkem hned vedle mě. Mezi námi byl a je klasický plot 1,25m výška. On se však rozhodl, že ze svého pozemku asi udělá nedobytnou pevnost, tak si těch svých cca 600m2 obehnal "plotem" ze ztraceného bednění do výšky 3,5m 8O .

Abych ale neodbočoval od tématu, můj názor je, že těch příčin úbytku především žhavíků je vícero. U mne to byla jednoznačně cena paliva. Já se posledního žrouta 30ccm zbavil nedávno, krmit tento motor palivem https://www.jino.cz/palivo-air/heli-12-5l-optimix-dvoutaktni-motory_5073 za cca 160,- za litr se mi zdálo už trochu moc. Za totuto cenou musí být jen nenažranost výrobců (míchačů). U letadla proběhla konverze na 20ccm benzín a naprostá spokojenost, litr naturálu i za 33,- je přece jen lepší. U těch maloobsahových žhavíků do menších letadel to se spotřebou tak tragické není a při přechodu na elektro se dá překousnout i cena baterií. Sám mám letadla v rozpětí od 2,5 do 4,5 metru a u těch by ta elektrifikace přišla na dost peněz, kromě toho jsem zastáncem, že éro musí být slyšet (bez zvukových modulů a podobných vychytávek) a trochu i čoudit. S kolegy čmouďáky se na letišti scházíme většinou na celý den a v případě potřeby dobití přijímačových baterií to jde z autobaterie v tichosti. Ovšem jeden kolega konvertoval k elektřině a kromě toho, že nákup baterií do letového parku jej stál skoro tolik co rodinná dovolená all inclusive někde na Řeckých ostrovech, tak si musel pořídit i benzínovou elektrocentrálu. Tím se ale částečně vyloučil z kolektivu, protože ostatní odmítali při družných hovorech mezi létáním, kdy on potřeboval nabíjet, poslouchat monotónní zvuk centrály. Po dohodě musí centrálu spouštět cca 100m od letiště, takže se dost nachodí a ještě občas příjde o dost "důležitých" informací o kterých diskutujeme... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
K tvému problému se sousedovic plotem, mám takový dojem, že někde je stanovena nejvyšší výška plotu 2 metry. Ale nevím, jestli to je jen místní vyhláškou tady v Práglu, nebo v nějakém zákoně. Na rovinu, nikdy jsem to nepotřeboval vědět blíž.
Co se paliva týče, nejen, že zdražilo na hraniční mez, ale pro malé kubatury prakticky zmizelo palivo s ricinem. Ne všichni prckové ho jsou ochotní zkousnout, tedy aspoň dlouhodobě.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dafe, že by sis zrovna Ty nenamíchal? Metyl je v Eurošarmu do 50 kaček a technickej ricín v Brně jsem před třema rokama kupoval pod stovku. Akorát jsem bordelář a nemůžu nalýzt kde to bylo. Měli kupu rostliných olejů a poslali poštou. A nez nitrometanu se obejdu i když ještě mám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASP žhavící motory - konec?
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Čéče, zatím nee! Ještě mám nějakou zásobu s ricinem a díky tomu, že teď víc blbnu s klukama z kroužku, tak se svým letectvem toho až tolik nenalétám. Na větší přejdu na syntetiku a 4T, tam je to jasné. Ale připravuju se na to. Měl jsem nalezený odkaz na metanol a teď jsem s hrůzou zjistil, že "produkt neexistuje", tak budu muset znovu pohledat. Zato ricin by měl být - https://www.oleje.cz/vyhledavani/?x=0&y ... 0wodptgFPQ . A je ze Štatlu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz