Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 20:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Ja si myslím že to časom prejde.....a zmení sa to.....aj prohybícia na alkohol bola tvrdo nasadená a určitý ľudia sa bili do pŕs že to nedovolia a čo sa nakoniec stalo???.....nerváci povolili.....budeme si palivko zháňať rôzne....poza humná poza bučky a dovezieme ho inokade.....človek je vynaliezavý tvor....určite na niečo príde....-me....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 31.03.2017 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No jestli myslíš sehnat metyl na východ od Vás, tak to neprovezeš přes čáru. Ale sehnat se tam dá a dost zalevno, to mi kluci ukrajinský asi před dvěma lety zjišťovali, vycházelo to kolem 25 kaček.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.04.2017 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Teď jsem koupil 5l kanystr s palivem 80/20 za 475,- Kč. Nebudu prozrazovat, že to byli z RC Servisu. Litr je tedy za nějakých 95,-Kč. Jinak jsem tu už psal, jsem našel propriety, kdy to vycházelo také zhruba litr za stovku. To je myslím ještě přijatelné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.04.2017 8:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.3.2014
Příspěvky: 153
Bydliště: Větrný Jeníkov
Mně vyšel nákup 20 L methylu u Eurošarmu i s náklady na cestu a 5L ricinu s poštovným 75.4 Kč /L


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Z LovoOil mi konečně dorazil domů 5l kanystr s ricinem. 8)
Vyšlo to 490Kč i s poštovným (ale ne na Slovensko, ale k dceři do Brna, která mi ho dovezla), čili litr za 98,-Kč. Na stránkách Oleje.cz mají taky ricín, ale tam je to balené v litrovkách a stojí 195Kč (bez dopravy, ale mají skladem i v kamenném obchodě v Brně). To je 2-krát víc! 8O Ten jejich olej je ale jaksi přímo určen do paliva motorů. :roll: Tak by mne zajímalo, jestli je to stejný ricín, nebo tím, že je určen do motorů, tak už obsahuje i nějaké "užitečné" přísady (antioxidační, anti-karbonizační a pod). :?:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak máš 25 litrů paliva FAI. Na jak dlouho ti to vydrží? :)
Taky jsem dělal inventůru a metylu mám víc než rycínu. Ale taky mám 4,5 litrů Aerosynth 2 ještě za malý peníze a tak se to kompenzuje. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 0:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
S desítkou udělám na litr cca 7-8 letů po 6 až 7 min. Ale ta desítka má karbec s difuzérem cca 6 mm, s velkou vrtulí 13x6" žere stejně asi jako sedmapůlka, protože se nevytáčí do vyšších otáček. :)
Takže z 25 litrů paliva se s tím dá uskutečnit cca 175-200 letů, to je u mne tak 4 až 5 měsíců. 8) Ale předloni jsem za sezonu dal 450 stratů :o , čili jen za tu sezónu jsem spálil asi 60 litrů paliva. :roll: Naštěstí mám ještě 10 litrů syntetického oleje P2000, pak asi litr staršího ricínu a půllitrový zbytek syntetiky MolSyn, čili dohromady s těmi novými 5 litry ricínu z LovoOil celkem 16,5 litrů oleje, tedy syntetika ke ricínu je 2,75:1. Při koncentraci 12% maziva mohu z toho namíchat až 137,5 litrů paliva, když budu míchat doporučených min. 18% maziva (to potřebují 4T a taky menší 2T), tak z toho namíchám pořád ještě přes 90 litrů paliva, na co bych potřeboval asi 75 litrů metylu (pokud bych nenitroval). Pokud ano, tak toho methylu trochu méně. Mám asi 70 litrů, tak to mi, myslím, vyjde akorát! :D A něco ricínu ještě zbude na přidávání do kupovaných čistě syntetických paliv. 8)
Teď lítám méně intensivně než před 2 roky, ale zas se posouvám do vyšších objemů 4T (18 a 20 ccm), ale i 2T (12 a 15 ccm), čili spotřeba paliva na jeden let určitě poroste. Vidím to tak na jednu-dvě sezóny a pak se uvidí. :roll:
Pak asi s mícháním skončím, nanejvýš budu jen přidávat ricín do kupovanych paliv, nebo z důvodu nemožnosti shánění nitra, budu asi kupovat 30% paliva a ty ředit methylem (pokud ještě nějaký seženu) a přidávat olej, Případně přejdu na FAI 85/15 palivo - to míchat snad bude ještě možné.
Asi tak je to u mne se žhavíky. :mrgreen:
Zřejmě mě nouze a cena paliva taky dotlačí k přechodu na benziňáky. :wink: Jednu dvacítku už mám, tak uvidím. :roll:
Pak jsou tu ještě malinkaté detoňáky. Mám asi litr paliva a něco málo éteru (sehnat petrolej nebo naftu není problém) - s tím asi vystačím do samé své smrti. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
A zkoušeli jste s těmi metyláky lítat na benzín?
Já jsem si do své MVVS 12.7 koupil žhavící svíčku OS Max G5 a funguje to parádně.
Dávám syntetiku Husqvarna XP 12%. Bylo potřeba si pohrát s nastvením karbecu - chce to hodně utáhnout hlavní jehlu (cca 1.2 otáčky) a nučit se to startovat.
Za studena to startuje hůř, něž když je motor zahřátý. Na studený start se mi osvědčilo podržet píst s připojeným žhavením cca 30s v horní úvrati a pak protočit.

jak bude příležitost natočím nějaké letové video-kdyby to někoho zajímalo :wink:

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 18:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
To je taky možnost, už mě to napadlo taky. :wink:
Jen dokud mám dost metylu, tak to asi v modelu zkoušet nebudu. :roll:
Potíž je v tom, že celá palivová instalace se musí komplet překopat, vyměnit za takovou, co je z materiálů, které se snášejí s benzínem. :!: Totiž silikonová guma od benzínu bobtná a ztrácí pevnost. Ty hadičky pak jednak naberou na rozměru tak, že se samy sundávají z fitinek a navíc se velmi snadno trhají. To poškození je přitom nevratné - silikon, který přišel jednou do kontaktu s benzínem (ale i s petrolejem a jinými ropnými produkty) už nikdy nebude jako předtím. :(
Krom toho i vevnitř v motoru bývají různá silikonová těsnění - i ty by se měly vyměnit. :(
Takže to není tak jednoduché jen vyměnit svíčku za jinou a natankovat benzín. :roll: Možná se ty neduhy neprojeví hned, ale časem určitě. Třeba jako první může upadnout bimbas v nádrži. 8O A to je věc, po které se dost špatně pátrá (to člověka někdy vůbec nenapadne). :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
Tak samozřejmě je potřeba zvolit palivovou soustavu vhodnou na benzín, to snad dá rozum. A kromě nádrže a několika málo centimetrů hadiček tam snad nic víc k překopání není :?:
Já mám na motoru jediné silikonové těsnění na přírubě karburátoru a to zatím drží. Až odejde tak vyměním.

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 11:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
mikvalik píše:
... to snad dá rozum. A kromě nádrže a několika málo centimetrů hadiček tam snad nic víc k překopání není :?: ...

Nebylo to adresováno Tobě. :wink:
Ty to víš, já to vím, ale Tvůj příspěvek může číst i někdo, kdo to neví. :P
Takže ta informace určitě není nadbytečná, dokonce je dobré to i několikrát zopakovat.
:mrgreen:
Jinak většina novějších motorů mívá, místo papírovými podložkami, často těsněná i zadní víka klikové skříně gumovými kroužky v zápichu. :o Případně i spoje přední a zadní části skříně, pokud je dělená. Z jaké jsou gumy - fakt nevím. Ale tipoval bych, že mohou být ze silikonové kvůli teplotě. :roll: A tyto kroužky se dostávají ke kontaktu s palivem asi i mnohem víc než Tebou zmíněný kroužek pod karburátorem. :roll: Problém je ale v tom, že ty kroužky mívají často dost nestandardní rozměry, takže se nadají tak snadno sehnat, navíc si ještě vybírat složení gumy ze které jsou vyrobeny. :( Třeba já si je vyrábím sám (když potřebuji), vyřezávám laserem (ze silikonové gumy, ale mohu i z jiné). Jenže kdo jiný má takové možnosti? :P
Taky na některých 4T motorech bývá silikonové těsnění na víku ventilů.
A zas některé motory mají membránové čerpadla a regulátory tlaku paliva - těm, pokud jsou určeny na metyl, benzín opravdu škodí. :( Dokonce jsem četl, že jim škodí i různé AfterRun přípravky. :o

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 291
U nás jsem slyšel, že metyl nahrazuje biolihem E85, který tankuje u pumpy a míchá si ho s ricinem.
Máte někdo zkušenosti? Zatím jsem to nezkoušel. Nekazí směs motor?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 18:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Po tom, co jsem si pročetl o E85, bych ho do auta nedal ani náhodou. :P Automobilové motory totiž vyžadují úpravu - přídavnou jednotku. Její cena se sotva kdy vrátí, jelikož rozdíl ceny benzínu a E85 není tak významný aby to pokryl. Navíc motor má mnohem vyšší spotřebu. Tedy reálnou, výrobci těch udělátek tvrdí o nárůstu jen 10-15%, ale to prostě jejich reklamy drze lžou. :x

Co je E85? :?: :?: :?:
Jedná se o směs ethanolu a benzínu, ovšem přesný poměr není nikde zaručen (v podstatě se mění podle toho jaká je v daném roce úroda plodin a kolik se z nich vyprodukuje biolihu). I když v E85 by mělo být 85% ethanolu a 15% benzinu - není tomu tak, benzínu může být klidně i 2-krát víc, nebo naopak míň. V podstatě není přesná norma, která by to předepisovala. 8O

A zkuste se zamyslet proč někteří z nás míchají paliva? :roll:

No, nejde jen o cenu. :o
Mnozí i proto, aby věděli co přesně do svého hýčkaného motoru dávají. :wink:
Při kupovaných hotových palivech uživatel prakticky nemá žádnou kontrolu nad tím, jaké je jejich skutečné složení :( , často nemá žádnou možnost to zjistit a už vůbec ne jestli je i opravdu dodrženo. :x Dokonce neví ani tak důležitou informaci kolik % a jakého maziva v nich je. :o Jediné co výrobci uvádějí je obsah nitrometanu (ale i tady mám pochybnost nakolik se tomu dá věřit). :roll:

Pochopitelně použití E85 by i do domácího mícháni vneslo značnou dávku nejistoty. Nehledě k tomu, že to malé % benzínu by mělo již výše zmíněný zhoubný vliv na prvky palivové instalace ze silikonové gumy.
Takže, i z tohoto důvodu do modelářského motoru taky ne. :!:

Před časem jsem tady založil vlákno, kde jsem do přehledné tabulky shrnul informace o složení tady prodávaných paliv (tedy z dostupných informací, které se podařilo získat). Jenže to je už k ničemu, protože po zákazu prodeje čistého nitrometanu se mnohé značky přestaly vyrábět :( a vznikly nové - takže by to chtělo zpracovat tabulku novou, a na to už nemám sílu. :|

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.04.2017 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
Na E85 jsem najel 20 000km bez jakýchkoliv úprav. Spotřeba vzrostla o litr ze 7.4 na 8.5l/100km.
Kdyby nedošlo k poklesu ceny benzínu a výraznému zvýšení mých příjmů tak by na něj jezdil dodnes.

Samozřejmě zrovna moje auto, respektive motor toto palivo konzumuje bezproblému. U jiných tomu tak být nemusí.

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.04.2017 7:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Asi tak 8), ne každému autu/motoru se to asi bude líbit. Většina moderních prý vyžaduje úpravy. :roll:

Ale chci upozornit (přiznat se), že můj názor je jen výsledkem pročtení všech možných dostupných informací z webu, a vůbec nemusí být správný. :oops: Osobní zkušenost s E85 nemám, a na Slovensku ani nemohu mít - zde se neprodává. :P

A co se týče modelářských motorů - ze Žiliny by určitě nebyl problém zajet kousek za hranici a koupit do kanystru E85. Jenže já vždy chci poměrně přesně vědět co do svých motorů leju a jak jsem už napsal výše, E85 mi to nezaručí (chemické rozbory asi dělat nebudu). Navíc se to ani nevyplatí, metyl pořád ještě seženu levněji, ale olej, který je nejdražší složkou, do toho lít musím tak, nebo tak (o nitru nemluvím). Nehledě o tom, co jsem už zde napsal o benzinu. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz