Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 11:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Dobry den,
přes zimu budu stavět svůj první "velký" model, tedy velký jak pro koho, je to Extra od pana Urbance, rozpětí
2,2 m. Původní záměr byl postavit ji na elektro pohon, ale po nějakých špatných zkušenostech s pohonnými bateriemi, které by už do tohoto modelu nebyli za pár korun, jsem se s těžce rozhodl pro pohon se spalovacím motorem. Protože s tímto druhem pohonu nemám žádné zkušenosti, když nepočítám zahradní techniku, no a protože také když si mám vybrat s několika možností, tak prožívám muka kterou, tak prosím zda by jste mi neporadili jaký motor. Já jsem tak vytipoval tři motory, MVVS 58 IRS, DLE 55 a OS MAX GT 60, s tím, že jsem se o posledně jmenovaném motoru dozvěděl až teď, jinak jsem netušil, že OS MAX dělá i benzinové motory. Protože to bude můj první benzinový motor, tak bych docela přivítal, kdyby byl nenáročný na seřizování. Letadlo by dle vyjádření pána mělo vážit kolem 7 kg, no chtěl bych ho postavit tak nějak kolem této váhy, zatím mám jen trup, takže skutečnou hmotnost zatím nevím. Děkuji za vaše názory a rady.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ahoj. Presne tuto extru jsem ted dostavevl .Je to ta hranatejsi starsi verze. Mozna mas jiz tu novejsi zakulacenou.

Nicmene k motoru. Ja tam daval ZDZ 56-RVJ, ale Martin doporucuje DLE 55, Nicmene muj motor jsem musel dat hlavou dolu. To DLE se vleze do boku. Ma mensi hlavu a potom ti tam pekne vyjde muffler. Pokud das hlavu dolu budes mit velkej problem s mufflerem a skoncis u Pitts vyfuku. Ty motory co jsi uvedl jsou v pohode.

S vahou to je suprove. neboj se toho ze se nevlezes do 7kg.

Ja to cele lepil disperzi jen prepazka a predni domek je vlvepen epoxidem. Vlastne celej predek. Ostatni jiz pouze dosperze. Cele to s mym motorem vyvchazi docela tezke na predek, ale jeste nemam serva v ocase. A radeji tezke na predek a do ocasus dat trosicku zavazi nez opacne a potom tam cpat mraky olova. Pokud budes chcctit tak se ptej. Muzu to nafotit a poslat fotky. Zde je nejaka ochutnavka

http://rcmodely.unicov-net.com/letadla/extra-300S/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj, díky za rychlou odpověď. Ano mám již tu novější, zakulacenou. Potěšil jsi mi s tou hmotností, také jsem motorový domek lepil epoxy a zbytek dělám disperzí, tak doufám, že se udržím, tak jak píšeš. No o motoru ZDZ jsem také uvažoval, jen výrobce nekomunikuje, tak jsem ho neuváděl, nevím zda firma ještě funguje. Tak já jsem zatím nejvíc přikloněn k tomu MVVS, výfuky budu ještě muset prostudovat, asi od pana Břečky by se mi líbil nejvíc. Za foto budu rád, co jsem se teď díval, hezká stavba gratuluji, jsem zvědaví jak to bude létat, zatím jsem měl nejvíc 150 cm rozpětí, větší letadla jsou prý o něčem trochu jiném.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ja do ted letal taktez vse do 1500mm a toto je prvni obrik. Do vzduchu pujde az na jare. Pomalu ho osazuji a setrim na nove radio. S Hitec Optic 6 to fakt nejde.
Jesli sezenu vahu tak ti napisi kolik to vazi celkem bez serv a baterek. Zbytek jiz v v modelu mam.

Pokud ale budes davat ladeny muffler JMB tak pocitej ze motor musis dat do boku jinak se tam s kolenem nedostanes. Aspon u toho ZDZ to fakt neslo. Ja to resim Pittsem od JMB ale diru v prepazce na muffler mam, kdyz jsem se tam snazil napasovat ten muffler.

Zkus popremyslet i o motoru dvouvalci od DLE. Ja jej chtel davat puvodne ale nejak z toho seslo. ten by se tam krasne vlezl. Kuzel dej jedine pohoda let prumeru 100mm. Pasuje tam jak prdel na hrnec. no a podvozek doporucim taky od Martina. Ma ho fakt excelentne udelany a dokonce za mnohem mensi cenu nez u lindingera nebo kdekoliv jinde.

Jake planujes osazeni treba nych to mohl zmenit ja to planuji takto

Křidélka: 2x HS-5585MH HiVolt DIGITAL 17kg / 0.14ms
Směrovka: 1x HS-7954SH HiVolt DIGITAL 29kg / 0.12ms
Výškovka: 2x HS-5565MH HiVolt DIGITAL 14kg / 0.09ms
Plyn: 1x HS 5565MH nebo 5585MH
Sytič: 1x HS 5565MH nebo 5585MH


paluba napajena pres jeti DSM 10 ze dvou 2S LiPol
a zhaveni mam pres SP 06 opto z nejakeho 5ti clanku. Bohuzel moje napajeni neumi vic jak 6V

Na palubu dal prijdou
2x 2SLiPol 2200mAh pro palubu
1x NiCD pro zapalovani

Potom tam mam jeste dva displeje pro zobrazovani napeti v palubnich LiPol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 15:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.12.2011
Příspěvky: 77
https://emotors.cz/spalovaci-motory/131 ... notor.html
Dvouválec je zbytečně těžkej.


Naposledy upravil luftvogel dne stř 02.11.2016 15:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
pokud budes chtit ty dva valce tak tento

https://emotors.cz/spalovaci-motory/530 ... notor.html

me do ted docela mrzi ze jsem do nej nesel. Vahove si myslim ze zanedbatelne.

Jak jsem psal drive mam to v kupe bez serv a baterek a vahu neznam presne, ale co jsem zkousel nejak pocitat na vaze, ktera mohla vazit pouze do 3.5kg tak mi vychazelo nejakych cca 5kg. Kdyz to osadim servama a baterkama tak jsem nekde u 6kg i s motorem ZDZ56

Pokud sezenu poradnou vahu, tak vam ji sem napisi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tady jsem nasel jeste nejake fotky kdy to mam v kupe na zahrade. Kridelka jiz jsou taktez potazene


Přílohy:
20161015_161655.jpg
20161015_161655.jpg
[ 144.22 KiB | Zobrazeno 4414 krát ]

20161015_161617.jpg
20161015_161617.jpg
[ 110.17 KiB | Zobrazeno 4414 krát ]

20161015_161546.jpg
20161015_161546.jpg
[ 149.76 KiB | Zobrazeno 4414 krát ]

20161015_161642.jpg
20161015_161642.jpg
[ 94.6 KiB | Zobrazeno 4414 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Já bohužel už tuto Extru nemám, ale létá suprově. Jen si raději trochu víc vyztužte podvozkové lože!!! Mě se vylomilo když jsem najel do jamky už při dojezdu letadla k noze!!! Mě se ohla spojovací trubka ve vzduchu a doslova mi explodovalo křídlo. Pravdou je, že jsem ji rval na plný kotel a dělal jsem hovadiny.Měl jsem tam DLE 55 a s tímto motorem je to mazec. Přemotorované ažaž. Zaplat pánu bohu jsem to stačil tak nějak hodit na placáka na zem a zachránil motor a veškerou elektroniku.
Ted se asi chystám koupit si tu větší od p. Urbance.
Jen budu muset koupit jiný motor.
Přeji Ti příjemnou stavbu.Petr

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Mam dotaz k tomu ulozeni podvozku. Je pravda, ze je to mnohem mene nez jsem zvyklej jinde. Bude stacit, pokud to mam prolite v tech koutovych spojich peknou housenkou epoxidu a nebo tam mam vlepit mezi ty dve trupove zdvojene prepazky jeste treba dva bukove spalicky cca ve tretinach sirky trupu a tim to zpevnit nebo pripadne to podelne protahnout uhlikovym rovingem v tech koutovzch spojich?

Bojim se toho ze pokud se urve podvozek tak aby to po zpevneni nevzalo prave tyto dve prepazky pripadne jeste kus trupu coz je vlastne jedna motorova prepazka na ktere je jiz domek a druha je uvnitr trupu a cele je to protazene az temer ke kabine. Na YAKu kdyz jsem pripristani urval podvozek a mel jsem jej ulozen velmi podobne tak se krasne tato cast vytrhla a na trupu skody jine nebyly. jedine co vzal pochodujici podvozek dozadu byl potah kridla, ale cela oprava trvala ani ne dve hodiny i s potahnutim tech prorazenych folii na kridlech.

Pouzivat polyamidove srouby moc nechci natoz u letadla ktere ma temer sedm kilo. To by mohlo dopadnout ze kazde nepovedene pristani muzu opravovat kridla i kdyz trup by asi vydrzel. I na YAKu kterz ma necele tri kila mam ocelove M4 a nemuzu si na ne stezovat.


A jeste jeden dotaz.
Jelikoz jsem moji blbosti nevlepil za prepazky balzu do ktere se maji uchytit panty a uvedomil jsem si to az jsem mel potazeno, tak jak tam ty panty vlepit. Je to do kridla. Pohybliva cast jiz panty ma a tam je to v poho, protoze mam jeste balzove listy.

Ta cast na zasunuti do kridla je tedz pouze ta topolova preklizka tl. cca 3mm. Mam tam nacpat vic epoxidu a jak tam vlozim pant tak to nechat zalit tim ze to otocim abz to melo tendenci kapat ven a nebo pouzit jine lepidlo ?
Pokud jsem to napsal blbe tak to klidne nakreslim a ukazu kde to potrebuji vlepit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2016 23:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
allas píše:
Ahoj, díky za rychlou odpověď. Ano mám již tu novější, zakulacenou. Potěšil jsi mi s tou hmotností, také jsem motorový domek lepil epoxy a zbytek dělám disperzí, tak doufám, že se udržím, tak jak píšeš. No o motoru ZDZ jsem také uvažoval, jen výrobce nekomunikuje, tak jsem ho neuváděl, nevím zda firma ještě funguje. Tak já jsem zatím nejvíc přikloněn k tomu MVVS, výfuky budu ještě muset prostudovat, asi od pana Břečky by se mi líbil nejvíc. Za foto budu rád, co jsem se teď díval, hezká stavba gratuluji, jsem zvědaví jak to bude létat, zatím jsem měl nejvíc 150 cm rozpětí, větší letadla jsou prý o něčem trochu jiném.

MVVS 58 je skoro o 500g tezsi nez ZDZ nebo DLE...Na takovyhle letadlo je to sakra rozdil... potrebujes nizkou letovku na pohodovy litani...

Resim to.same do Yaka 2.2m.
Nechci cinu ale je lehka..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Já jsem ty přepážky v podstatě zdvojil plnou překližkou. Nárůst váhy je na tomto letadle pak zanedbatelný. A protože jsem ještě neměl chcíplej motor když se mi vylomil podvozek, tak mě to stálo vrtuli a proražená obě křídla od bačkor.
S tím pantem už asi ted nic neuděláš, ale pokud to tam máš vlepené fakt napevno, tak by to mohlo být dobré.
Já jsem jak jsem již psal, osadil motorem DLE 55 a s tím to létá výborně. Na motor si nemohu stěžovat.
Petr

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 8:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Díky za spousty informací, no tedy s tím boxerem DLE jsi mi nasadil brouka do hlavy, nějak jsem přehlédl, že se děla. Motor budu řešit až nakonec, také uvidím, jak mi to vyjde na vyvážení. Podvozek tedy ještě trochu vyztužím, mám zatím jen trup v kostře, teď začnu dělat kabinu a směrovku. Osazení zatím také moc netuším, chtěl bych to vše napájet přes lipolky, zapálko by to už mělo dát, přijímač přes bec, nebo jestli koupím nějaké lion, serva na křidélka a vyškovku tu mám 4 Hyperion Atlas DS 20 FMD, nejsou sice uplně nejrychlejší, ale jsou doma :D a směrovku a plyn budu muset koupit, tak ještě přesně nevím. Po pravdě po té velké Extre jsem také pokukoval, ale nakonec i tahle je velká a hlavně tu větší bych už nedostal do auta, takže až koupím větší auto, nebo přívěs...... :D. Je to myšleno v legraci i tahle se mi zdá obrovská a už vidím ten první let, klepající kolena, předtím tak tři dny jen popojíždění po letišti než se odhodlám to zvednout, jojo. Všem díky za inspiraci a postřehy, Hates jak budeš mít něco nového budu rád, když se se mnou podělíš, ta tvoje je opravdu hezká, tak už se těším až bude ta má ve stejném stadiu jako tvoje, to vidím tedy také až nějak na jaro. Ta váha tedy vychází pěkně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2011
Příspěvky: 800
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 37
Kup si normální jednoválec DLE55 a máš to vyvážené akorát. Do předu dáš baterky a je to. není se čeho bát létá to dobře.
Já velikost nemusím řešit, mám letadlo v hangáru tak je to v pohodě. Ani jsem ho nemusel rozebírat, což je paráda.
Ještě uvidím zda tu velkou nebo zas jen tu 2.30m.
Musel bych to osadit jiným motorem.
Pokud budeš chtít nějaké info tak klidně napiš.
Petr

_________________
LOOP,Su27/Gripen 70EDF/ViperJet 9OEDF/Mig29 2x64EDF/Ardea3m/P51 mz18_hott/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Já mel trup v kostře za dva večery. Potom tak tyden na křídla. Celou kostru jsem mel za nějakých 14 dni a potom se to již začalo táhnout. Stavim to od listopadu již rok. Vůbec na to nebyl čas. Ted ještě resim tu elektro instalaci. Serva asi takové jak jsem psal, ale jelikož resim nové radio a nejspíše to bude JETI tak možná vytaham všechny vypínače a ptakoviny co tam mám a poresim to powerboxem od jeti.

Nevím čím budeš delat potah ale doporucim na hřbet lehkou 2mm balzu. Ocas a směrovka štaci 1,5mm lehká a Martin doporučuje tu 1,5 i na křídla. Ale tam bych dnes zvolil buď 2mm lehkou a nebo 1,5mm klasickou. Ta lehká 1,5mm se mi mezi zebrama docela bortila a potom jsem musel strašně moc tmelit a brousit. Dnes bych dal radeji tu 2mm a potom to cele prebrousil bez tmeleni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký benzinový motor - poraďte
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2016 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
S tim motorem jsem taky strasne dlouho vahal. Dva valce jsou vic nez jeden i zvuk bude hezci a udajne min vybruje. Ja mam zdz jelikoz byl za dobrou cenu z druhé ruky a úplné nevej. Jinak by tam přistál ten boxer. Vyvazis to i s tom dvozvalcem. Prosté elektro instalaci a smerovkove servo posunes víc dozadu. Já jsem dal desku na elektro hned za přepážku jak je trubka a servo směrovky na konec tohoto pole a připadá mi to těžké na čumák.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz