Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 9:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
poviem to takto ... zabehni do modelarskeho, kup D palivo, nespekuluj s nahradami ktore nemozu fungovat (keby fungovali, nikto by sa s eterom nestrapnoval), kup si tam aj gumovy ochranny navlek na prst, motor namontuj na dosku a pohraj sa, potom motor vycisti a daj ho do vitriny, realna prevadzka na modeli je asi v sucasnosti nezmysel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 11:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Wormsnake píše:
Panove dik, zacinam mit cim dal vetsi strach o prsty...
Tata taky rikal ze ho ten motor seknul, a taky ho lital v upoutanci.


Já jsem začínal asi v dvanácti-třinácti letech s juniorem2D detoňákem a pak s Plutem na stejný motor jako Ty mvvs 2,5 D7 ( palivo do žhavíka nezletilému dříve neprodali a litr detonačního paliva stál myslím okolo 17kč), a udělal jsem mnoho startů, měl jsem pokopané prsty, ale nic co by nedalo vydržet. Když to zvládnul "malý" kluk, tak to zvládneš taky. Vem si rukavici, obruš ostré hrany na vrtuli, (povol hodně kompresní páku, pokud nevíš zda si s ní od doby co běžel naposled někdo nehrál) pokud je nastavená od doby kdy naposled běžel, povol jí asi o půl otáčky, nasaj palivo, malinko stříkni do difusoru- 2-3 kapky a zkus, pokud to půjde hodně ztuha protočit tak ještě povol páku, jak začne motor pordávat při každém protočení, pomalinku zas utahuj ( malinko utáhni a parkrát protoč, pokud to jde lehce a motor jen blafne po protočení a nerozeběhne se tak zas trošku utáhni a vše zopakuj). Až motor nepřerušovaně poběží, když budeš utahovat protipíst, motor bude zvyšovat otáčky, musíš s citem, nesmíš to moc utáhnou, jinak zničíš ojnici ( to vše za předpokladu, že jehla je ještě nastavená od doby co byl motor v provozu). Ojnice je choulostivá zvláště u tohoto motoru, mě také prasklo jak už tu psali očko u klikovky. Kamarád měl stejný motor, také mu praskla ojnice , vybrousil jí z kousku duralu pilníkem, na tátově stojanové vrtačce vyvrtal, snad jen vrtákem (bez výstružníku) do očka navrtal malou dirku na mazání a druhý den už zase létal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 16:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, mám pocit, že jsme začátečníka trochu vyplašili. :lol: To rozhodně nebylo v úmyslu - není to tak zlé, jak to z této diskuse vypadá. 8) Dobrá rukavice a kvalitní palivo a nebude s tím až takový problém. Souhlasím s IgoremB, je třeba sehnat originál palivo, protože kvůli vyzkoušení nemá smysl experimentovat a něco nahrazovat. To by mělo smysl za předpokladu, že s detoňáky budeš lítat hodně, a to asi nehrozí. Já s nimi létám, ale ne hodně a zatím žiji ze starých zásob paliva a éteru.

Jen v jednom s ním až tak nesouhlasím - ten gumový chránič na prst je dost nepraktický, člověk v něm nemá žádný cit a taky se to zadrhává o vrtuli. Tedy to je můj názor. Já bych se spíš přiklonil k tomu, jak se tady už někdo zmínil, vsunout do rukavice nad ten ukazovák nějaké ochranné dřívko. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 17:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
ten naprstok je vec cviku, nejaky ten rok mam odlietane s uhlikovymi vrtulami, a to ti prejde rukou ani nevies - az ked vidis na asfalte take cervene, naprstok funguje fajn, neviem si predstavit dlhsie pouzivat plandave rukavice nasiaknute olejom :- P ... ale kazdy ako mu vyhovuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Používal jsem pás hadru, který jsem omotal kolem ukazováku a prostředníku, aspoň dvě vrstvy, a držel to zbylými prsty. Seknutí sice cítit bylo, ale hadr to docela podržel. Měl jsem grif, že při nastartování jsem se toho švihem zbavil a mohl jsem štelovat. Jak už zde bylo řečeno, je to jakási daň, kterou jsme odváděli za snahu motory této koncepce uvést do chodu :lol: .
Jinak když zde prohledáš archiv, najdeš určitě odkazy na pořízení paliva. Případně zkus kontaktovat veku1, určitě ti poradí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Koupil (objednal) jsem Palivo detonační D-1 záběhové 215ml za 89 Kc
Zitra mozna prijde - snad budu mit i v pristim roce vsechny prsty v poradku, budu vas informovat jak to dopadlo... psat vsemi deseti stejne neumim

D-1 zabehove snad to nebude vadit...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 2:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V záběhový D1 je víc ricínu. Vadit to nebude, akorát bude víc flusat ale zase víc ricínu líp "zatěsní" víc vyběhanej motor. :wink:
Jirka


Naposledy upravil Celeron dne sob 31.12.2016 10:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
ricin.....promiň ,ale rve to oči :D

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, to je ten věčnej problém, co je co a co je dobře. :) Inbus nebo imbus, oxymetr nebo oximetr. Problém je, že někdy jiný i/y dokonce mění význam slova. Ale tady jsem se opravdu seknul, 4 deci Frankovky. :oops:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 11:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Wormsnake : Já jsem na těch detoňácích také vyrostl a pro zdraví ojnice bych Ti doporučil jeden malý grif při startování - platí to hlavně u neznámého nebo neseřízeného motoru.

Protože je mnohem menší křivdou, že motor právě při TOMTO protočení nechytne než že to nepřežila klika, používal jsem následující postup:

Kompresi dost povol, třeba i úplně. Pak nasaj palivo a startuj. Po každém protočení, když motor neblafne, přitáhni 1/2 otáčky, ALE 1/4 VRAŤ ZPĚT!
Pokud při následujícím protočení motor blafne, ale byl by ulitý (což se snadno stane), protipíst odskočí o vytvořenou vůli a nic se nestane klice. Pak v klidu odvedeš přebytečné palivo a můžeš pokračovat. Když motor chytí, bude to na malé kompresi, v bezpečném režimu. Ideální režim pak naladíš "na ucho" kombinací množství paliva jehlou a kompresního poměru šroubem. Pro motor je dobré po dosažení maximálních otáček trochu komprese opět ubrat, chod je pak měkčí.

To utažení a zase povolení je jen věcí grifu, dá se to dělat rychle a plynule, v zásadě jsem tak i neznámý motor uvedl do chodu do jedné minuty.

Jako ochranu jsem používal nějaký hadřík (nezákonně i kapesník, který pak získal nezaměnitelné aroma detonačního paliva) omotaný kolem dvou prstů, aby se dal snadno a rychle odhodit, jak už tu někdo napsal. Je pravda, že "uchlastaný" detoňák umí nepříjemně seknout, ale prsty mám dosud všechny a výše popsaný postup tyhle vrtochy celkem úspěšně potlačuje. Spíš si dej pozor na ostrou odtokovou hranu vrtule, některé byly skutečně nebezpečné.

Zní to možná složitě, ale zase se toho tolik neboj, ono se to spíš obtížně popisuje. My starší jsme se s těmi motory něco nalétali a to jsme byli kluci, žádní experti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jen ještě doplním. Při seřizování komprese pozor na kloubky na prstech. Já měl spís podrbané kloubky při seřizování, než posekané při startování. Při startování jsem se spíš říznul o odtokovku. Hlavně se to po tom ricinu a petráku dost špatně hojí. Detoňáky si bez toho ale neumím představit :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Palivo je doma, ale pockam s tim asi do zitrka az bude doma bracha, udelam z nej technicko moralne zdravotni podporu...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Připrav se ještě na to, že při pocintání rukou palivem to zebe díky étheru, podstatně víc. :D
Držím palce a zase se toho tolik bát nemusíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Startovat to v dilne/garazi je blbej napad? Je tam tepleji pripadne se daj otevrit vrtata...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MVVS 2,5 D7 detonační motor
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Takovýho prcka můžež v garáži klidně nakopnout, a pak třeba otevřít ty vrata. Bude ti to tam pěkně vonět. Akorát budeš mít všechno za motorem zapráskané olejem. :D Já takhle jako kluk proháněl JENA 2,5 na balkóně a myslel jsem že mě máti sežere. Celé okno bylo poprskané olejem. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz