Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké palivo pro čtyřtaktní motory
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 15:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 143
Na stará kolena jsem se začal zabývat 4-taktními motory OS Max a i když jsem si přečetl různou literaturu i přímo firemní doporučení k daným motorům tak nevím, jaké palivo do těchto motorů použít, někde se doporučuje jak palivo s ricin.olejen tak i se synthetickým olejem. Palivo Graupner Titan, které bylo vyráběné přímo pro tyto motory již neseženu a když se podívám na nabídku paliv, tak nevím jaké vybrat. Na zdejší diskutárně jsem si udělal dojem, že pro 4-takty je palivo rapicorn nevhodné, olej aero synth 2 se již nevyrábí a to co se míchá do methanolu je jenom laciná břečka, které nestojí za nic. Zajímalo by mne Jaké palivo se v dnešní době (rok 2017)
používá právě pro motory OS Max a kde se dá sehnat popř. i komponenty na namíchání paliva


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
používám toto
http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 12-84-kc-l
v O.S.Max čtyřtakt 10 ccm, litr doliju cca deci dva benzínu, měl by zlepšit volnoběh. Používám asi rok, před tím motor běhal na palivo s ricinem, i přesto s motorem nejsou problémy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Benzín do paliva žhavíka? 8O
Tak na to pozor! :!: I malé množství benzínu v palivu poškozuje veškeré komponenty ze silikonové gumy, jako jsou hadičky, membrány, těsnění a jiné. Silikón nabobtná a ztrácí pevnost a pružnost (trhá se). A pokud se jedná o motory s palivovými čerpadly - tak tam bych to určitě nedoporučoval. :wink: Na zlepšení volnoběhu je podle mne vhodnější doplnit motor přižhavováním. :mrgreen:

Pravdou je, že kdysi jsme benzín přidávali v dobách, kdy se nedal sehnat metyl, hotová paliva taky nebyly a létalo se na denaturák (etyl). Tam byl benzín dobré řešení, jednak pro lepší chod a snížení hydroskopičnosti. Ale tenkrát v motorech toho moc silikonového nebylo, těm to nevadilo. I když taky byl problém s trhajícími se silikonovými hadičkami.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz