Switch to full style
Jednou je možná elektrika nahradí, do té doby ale ještě budeme s nimi mít plno problémů. Tady nám třeba někdo poradí.
Odeslat odpověď

Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 7:56

Potřeboval bych, z prostorových důvodů, odebrat střední díl tlumiče výfuku u benzíňáku Evolution 10 GX. Má s tím někdo zkušenost?
Případně nedělá někdo na tenhle motor jiné výfuky? Na 15 ccm se dá koupit, ale na desítku jsem nikde nic nenašel. Ještě mě napadlo zkrátit tu část mezi přírubou a vlastním tlumičem, ale moc se mi do toho nechce, abych pak nemusel kupovat nový :lol:

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 12:48

A co třeba tady. Udělá ti tlumič na míru.

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 13:09

Řekl bych, že to má stejnou přírubu jako všechny asp, os max atd. - výběr je velký. 10 a 15 bude stejná.

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 14:00

Díky za odkaz na AMT, v krizi se na ně obrátím, ale nejmenší výfuk co tam mají je na 25 ccm, tak asi bude trochu problém. Co se týká příruby tak ASP neznám, nicméně 15 ccm Evo má větší přírubu než 10 ccm, což je celkem i logické. To bylo první co jsem zjišťoval, Evolution dělá od 15ccm výše kompaktní tlumiče pod kryt, ale na desítku to nepasuje... Nakonec ho dám asi našikmo a trochu upravím přední konstrukci, asi budu muset i kryt... A hergot, to už jsem skoro u nového éra! :lol:

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 15:47

Jsi si jistý že 10 a 15 má jiný rozměr výfukového okna? To by bylo dost neobvyklé. V dnešní době se totiž obvykle používá rozměr dle OS Maxu.

https://www.youtube.com/watch?v=t63QCP-s9Qg

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 17:18

Info o tom, že 15ka Evo má větší prirubu než 10ka mám od kamaráda, který to měl v ruce. Kdyby byly stejné, asi by to výrobce nabízel i na tu 10ku. Porovnání s jinými výrobci nemám. No je to výzva, ale překonávání podobných překážek je koření modelařiny, nemám pravdu?

Re: Výfuk na Evo 10GX

pát 15.06.2018 18:36

AMT ti udělá prakticky jakýkoli tlumič, ale je to samozřejmě trochu dražší, než standardní, které má v nabídce. Ale buď je potřeba mu doručit motor, případně i s modelem, nebo dodat vlastní dostatečně zakótované výkresy.

Re: Výfuk na Evo 10GX

ned 17.06.2018 20:15

V první fázi zkusím napasovat motor na šikmo, vypadá to, že při malé úpravě se do krytu vleze i s orig výfukem. To by bylo nejlepší, protože předchozí motor, který tam byl, měl o dva nebo tři mm větší vzdálenost mezi upevňovacími šrouby, takže matice, které tam po něm zbyly jsou nepoužitelné. Tím pádem natočení o cca 45° mě umožní dát nové matice do volného prostoru. Jinak bych musel asi celou motorovou přepážku dělat novou. Ale i to je ve hře, pokud se z nějakého důvodu nepovede šikmá montáž, dám ho hlavou dolů a pak dojde na výrobu výfuku.

Re: Výfuk na Evo 10GX

sob 23.06.2018 20:59

Výfuk EVO 10ccm /benzín/ sa zhoduje s výfukom ASP 40 /6,5ccm/......Mám doma obidva motory....rozteč dier je úplne stejná.....skúšal som to pretože som tiež zháňal niečo iné /pre Fokker D7/ ako origo výfuk.....
Zháňal som niečo takéto......https://www.astramodel.cz/cz/katalog/evolution/tlumic-pod-kryt-.61-2t-p12591.html......no nikde som to nevedel nájsť.....Do Fokkra D7 1600mm by to bolo parádne s valcom na stojáka......
IMG_20180623_223253.jpg


Potom je ešte niečo takéto.....http://www.modelarina.cz/hrnickovy-tlumic-pro-motor-evolution-8gx10gx10gx2-p-49138.html....no tiež to nie je dostupné....

Zháňam a..... v krajnej núdzi si tiež dávam vyrobiť nejaké neštandardné výfuky na mieru z dôvodu že....nie som zástancom alebo /lepšie povedané/.....nemám v obľube používať motory dole hlavou.....páči sa mi to s valcom do boku alebo klasicky na stojáka.....no tvar trupu to nie vždy dovoľuje.....
Odeslat odpověď