Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: ned 30.09.2018 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, nevíte prosím někdo, kdo dělá zápalka na motory ZDZ? Je to Vlach nebo Falcon, nebo někdo jinej?
Dnes jsem letěl a cca 1,5 minuty po startu ZDZ90 na asi 3/4 plynu chcípl jako když utne. Po přistání a kontrole zápalka na dvě svíčky CM6 žádná jiskra. Doma jsem zkontroloval celou elektroinstalaci, nic vadnýho jsem nenašel. Baterka Eneloop 4 ks AA, napětí 5,15V. Přes bočník 10A multimetru dávala do "zkratu" 14A a proud klesal jen nepatrně, takže vybitou a nebo měkkou baterkou to taky není. Když jsem instalaci smontoval, zápalko začalo zase chodit, proč, netuším. :roll:
Udělal jsem doma motorovou zkoušku na lehce zvýšený volnoběh a zase po cca 90 sekundách motor rázem chcípl a nedává jiskru. (Mám na TX časovač, co měří dobu chodu motoru při zvýšení plynu.) Připadá mě, že se zápalko buď přehřívá a vypíná nějaká ochrana (pokud tam je) a nebo že zápalko přechází i za chodu do Stand-by režimu, nebo jak se tomu říká. Prostě při nečinnosti se samo po čase vypne. Bohužel jiný s dost dlouhým VN kabelem a fajifkou CM6 nemám.
Nesetkal jste se už někdo s něčím podobným?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2018 5:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Dělala mi to ZDZ padina, ale nevím jakou fajfku máš u motoru ty. Je to jedna zmožných příčin.

http://www.akroforum.cz/viewtopic.php?p=23020&sid=f3c00f942a1bf8aac70d263fa20b456d


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2018 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale ten fajifkovej problém byl pokud vím na fajifkách svíček UR17 s závitem průměr 14mm co používalo ZDZ na motorech dříve. Já mám jak jsem psal CM6, což je závit průměr 10 mm. Plechová fajifka ze dvou půlek u svíčky stažená pružným kroužkem, u kabelu lisovanej kroužek a přes něj smršťovačka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2018 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Ja by som skúsil hľadať chybu okolo snímača pri vrtuli.....funkčnosť magnetu...a tak podobne....po zhasnutí motora by som skúsil či reaguje čidlo na iný magnet.....a možno je samotné čidlo vadné.....chvíľu funguje a potom ho zmagnetizuje do takej miery že....ostane zaseknuté v jednej polohe a už nehádže iskru.....nereaguje na magnet.....

Vyskúšaj ...keď to znova naštartuješ....zmerať čas že koľko to bude fungovať napr. na volnobehu....na volnobehu sa motor zohrieva pomalšie......čiže ak sa čas chodu motora predĺži tak by to mohlo mať niečo spoločné s prehrievaním.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: pon 01.10.2018 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ještě jsem neviděl magnet, který by chvíli fungoval a chvíli ne. A pokud se přehřeje, ztratí magnetismus trvale. Na tom čidlu se nemá co zmagnetovat. Je to Hallova sonda (čip), ale při nějakém špatném spoji uvnitř může s teplotou vynechávat. Pomocí špendlíků se dá propíchnutím kabelu změřit, jestli dává impulzy při změně magnetického pole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapalování na ZDZ motorech
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2018 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem fajifku vymyl v izopropylu a vysušil horkým vzduchem. Motor od tý doby naběhal 30 minut a OK. Možná že do ní něco nateklo (hlava je dolů) nebo se tam dostalo a nalepilo nějaký vodivý svinstvo. Asi je to vyřešený ale budu ještě chvilku lítat vejš. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Dodoxbb a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz