Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Trošku nechápu, proč se vůbec na něco ptáš, když tě potom odpověď a dobře míněná rada urazí :roll: .
Ten olej do paliva nepatří, jeho koupí jsi udělal chybu. Příště se zeptej dřív než budeš kupovat, nebo si aspoň čti popisky na obalu.
Připomnělo mi to dobu, kdy jsme do fichtlů kradli fotrům benzín z aut a místo 2T oleje jsme tam dali jedlý olej z kuchyně. Taky to jelo. Ale toho smradu, a ty svíčky a kroužky a výfuky...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 17:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Nevím z čeho soudíš, že mně něco urazilo. Za hloupý dotaz jsem se omluvil. Mám si posypat hlavu popelem?
Olej jsem koupil v místě bydliště. Ricin si objednám, ale nechtěl jsem čekat.
Já to s žádnou jinou syntetikou míchat nechci, jen jsem se odvolával na jiné diskuse, kde ostatní uvádí, že do paliva dávají x% ricinu x% syntetiky a tvrdě si za tím stojí, že to jediné je správně.
Motor ve kterém to pálím je Enya 6.5, kterou jsem možná před třiceti lety koupil jako ojetou.
Tož tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 18:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Ricinový olej pro 2T a methanolová paliva od Castrolu se jmenuje Castrol M. Případně lze použít Klotz Benol. Každopádně nepoužívat ricinový olej, který není určený ke spalování v motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10497
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Emulze je v popisovaným případě víc nebo míň stabilní roztok nerozpustitelných mikrokuliček nějakýho oleje a metylu. Principielně ty kuličky nemůžou vytvořit na vnitřních plochách motoru celoplošnej mazací film, takže je jen otázka času, kdy se "drbne" píst ve válci nebo "prošlápne" některej čep na ojnici.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 20:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Ta emulzia sa vysoko pravdepodobne neoddeli. Take moderne oleje maju vysoke mnozstvo detergentnych primesi takze tipujem ze to zostane v podobe mlieka.

Tiez by som sa nebal o mazacie schopnosti, pokial to nie je nejaky zavodak co toci 30 000 nevidim problem, u normalne naladeneho motora (ktory nebezi v hlbokom taroku) je metyl uz z oleja odpareny a kedze sa sam nemiesi ani ten zbytkovy metyl tu vrstvu nezmyje

ak by som sa niecoho obaval, je co sa stane az ten olej zhori - ci to nema tendenciu karbonovat (to by nemalo, ale clovek nikdy nevie), ci z toho nelezu nejake svinstva (a clovek sa otravi alebo dostane nejaku choleru ked to bude dychat) a ci to nekontaminuje povrch sviecky vdaka nejakemu pevnemu aditivu (na to by som mozno aj vsadil - ak motor po par behoch zacne divne chcipat, dovod je jasny)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: sob 22.12.2018 21:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Jak jsem psal. Ten olej v tom motoru spotřebuju. Pokud by to někoho zajímalo budu sem psát jak to bude probíhat. Asi během toho koupím nový motor a s ním nové palivo. Můžu pak porovnat rozdíl chodu na emulzi a palivo s ricinovým olejem. Ale jen subjektivní názor. Žádnou měřící technikou nedisponuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 10:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Také jsem zkoušel olej do plochodrážních motorek spalující methyl, malé kubatůry 1,5ccm- 3,5ccm na to nechtěli vůbec chodit, větší také nic moc. Zlatý ricin.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mléčná barva paliva
PříspěvekNapsal: pát 28.12.2018 16:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
-----------------------------------------------------

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz