Switch to full style
Jednou je možná elektrika nahradí, do té doby ale ještě budeme s nimi mít plno problémů. Tady nám třeba někdo poradí.
Odeslat odpověď

Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 16:54

Vážení, co máte tenhle motor, řeším, co s vratnou pružinou na páce plynový klapky.
Přes siloměr potřebuje skoro půl kila tahu na přemožení. To je na jakýkoliv servo jako trvalý zatížení docela sóda. Jenže vyhodit ji vypukne problém s axiálním posuvem a vůlí hřídelky a klapky plynu, což při provozu má tendenci zatloukat nebo zadírat klapku plynu do sací ďoury bloku Walbra. Zkusil jsem ji o jeden závit uvolnit a to už je zase moc a nevrací. Prostě je moc tvrdá. Namotat jinou ze slabšího drátu? Nebo tam dát jen tlačnou na vymezení axiálu a na vracení se vykašlat? U jinejch motorů je buď o hodně slabší a nebo nebyla vůbec.

Re: Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 18:12

Roky jsem tam měl servo hs 422 a nikdy si nestěžovalo

Re: Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 19:33

Já to samé , 12 kg servo, digital, nestěžuje si , nebručí a to už 5 let.

Re: Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 22:20

Hmm, zajímavý, já mám na plynu Hitec D625MW, což je desetikilo a pokud přemáhá vratnou pružinu plynový klapky, tak žere trvale 0,5A. To určitě bude svědčit jak servozesáku, tak motoru i baterce. Nejspíš tam nemáte půlkilovou pružinu ale mnohem slabší.

Re: Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 22:23

Celeron píše:Hmm, zajímavý, já mám na plynu Hitec D625MW, což je desetikilo a pokud přemáhá vratnou pružinu plynový klapky, tak žere trvale 0,5A. To určitě bude svědčit jak servozesáku, tak motoru i baterce. Nejspíš tam nemáte půlkilovou pružinu ale mnohem slabší.

Riešiš somariny. Nikdy som pružinu zo žiadneho karburátora nevyhadzoval a nikdy mi servo neodišlo.

Re: Pružina plynu DLE111

pon 13.05.2019 22:27

Pokud je 3,5W tepla neustále zbytečně vypalovanýho v servu somarina, tak si to tak klidně dělej, ale sám. :wink:

Re: Pružina plynu DLE111

úte 14.05.2019 4:50

Celeron. Já si myslím že máš hromadu volného času. :D
Nikdy mem nenapadlo řešit tyhle odběry.dal jsem tam servo a ono to hodně let lítalo.

Re: Pružina plynu DLE111

úte 14.05.2019 8:06

HavelAircraft píše:Celeron. Já si myslím že máš hromadu volného času. :D

Asi tak. Toľko pseudo problémov ktoré on stále rieši, a to podľa všetkého nie je žiadny začiatočník, na fórach nerieši nikto. Potom nemá kedy lietať. Asi ho to nebaví.

Re: Pružina plynu DLE111

úte 14.05.2019 23:50

Tak jo, nebudu se tu už nikdy na nic ptát, jen budu do všeho rejt a kafrat, jako to děláte vy dva. :wink:

Re: Pružina plynu DLE111

stř 15.05.2019 8:25

:) já jsem jen podotkl že vymýšlýš nesmysly.
S dle jsem lítal skutečně několik sezon. A asi i nějakou tu stovku hodin. Nikdy mi servo plynu neodešlo a to jsem požíval v té době nejlevnější standartní servo. Psal jsem to v prvním příspěvku.

Re: Pružina plynu DLE111

stř 15.05.2019 18:02

Pokud bys tu pružinu úplně vyhodil, tak vibrace pohyblivých součástí karburátoru + táhlo, které budou "na volno" způsobí možná větší odběr, než tah pružiny. Není problém vzít ampérmetr a změřit, pokud se s tím chceš zabývat.
Naposledy upravil radi5 dne čtv 16.05.2019 14:17, celkově upraveno 1

Re: Pružina plynu DLE111

čtv 16.05.2019 7:51

radi5 píše:Pokud bys tu pružinu úplně vyhodil, tak vibrace pohyblivých součástí karburátoru, které budou "na volno" způsobí možná větší odběr, než tah pružiny. Není problém vzít ampérmetr a změřit, pokud se s tím chceš zabývat.


Proboha, o jakých vibrujících součástech karburátoru hovoříš? Můžeš to přiblížit?
Pružina na benzínovém karburátoru typu Walbro je zejména z důvodu uzavření šoupátka v případě "poruchy " táhlo a dál... Rozhodně není důvodem vymezení nějaká vůle...
Jinak lítal jsem i motory bez pružinky naprosto v pohodě, ale vždy jsem měl možnost motor dálkově vypnout
Vibrace - samozřejmě na benzínu jsou - a to nemalé. Ale vždy vibruje to, co má možnost, většinou nějakou vůli, nevyváženost...
Odeslat odpověď