Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Uvést do provozu tohle OTMko byl problém i v době, kdy to byl nový motor. Ano, máš pravdu, že pokud člověk něco fakt chce, dá na to prostředky dohromady. Sám mám víc motorů, než modelů a ještě jsem dokoupil, poslední je OS Max 46 a ještě pokukuju po OS Max 55. Ale OS je dnes jedním z mála výrobců, kteří ještě tyhle menší kubatury dělá. Už i zde jsou benzíňáky (od cca 10 ccm výš). Jsem taky z kategorie pošuků, kterým musí motor opravdu vrčet, ne reprák, a na modelu je po přistání vrstva ricinu, byť elektry nezavrhuju.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 13:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Do té kategorie pošuků patřím rovněž. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
P.S. V podstatě žádný koníček nemůže být ekonomicky přínosný. Pokud je, pak už to není koníček, ale práce.
Jardo, vím, že nás není až tak málo, ale zase na záchranu výrobců to bohužel málo je, obzvlášť pokud se do toho nase...namontují ekoteroristy a fanatičtí ochránci všeho možného.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 14:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No když dobře počítám, tak spolu se zakladatelem vlákna je nás tady pošuků jen 9. :| To je na česko-slovenskou jazykovou oblast s cca 15 milióny obyvatel opravdu hodně málo. :(
Ani se nedivím, že ASP zkrachoval a i ostatní výrobci dávají postupně od malých spalováčků ruce pryč. Dopadneme jako dinosauři, vymřeme. Nebo spíš zmutujeme, protože dinosauři ve skutečnosti nevymřeli, létají všude kolem nás. Zrovna jsem si dal k obědu dinosauří polévku. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jestli tě to uklidní, tam nás 9 je ta halekající menšina a v pozadí stoji ta mlčící většina. Znám pár kolegů, létajících také čuďáky, kteří zde nejsou registrováni a chodi nejvýš na čumendu, nebo i jsou, ale jsou povětšinou pasivní v diskuzich. Ale elektrikářů už dnes bude zřejmě víc :(.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 17:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Za nimi také stojí mlčící většina, takže to vyjde nastejno. :wink:

No nic, budeme tedy helekat a co nejhlasitěji. Snad nás někdo uslyší! :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
Taky se hlásím k čuďákomilství a patřím jednoznačně k tý bandě pošuků co mají potěšení když to vrčí a baví je utírat éro upatlaný ricinem a někdy i přivonět k éterovému palivu(To tedy spíš sem tam).
Ale k věci: Ojnice dorazila,nafotil jsem jí a oměřil a později až se naučím nebo mi poradíte jak se sem vkládají obrázky,jí sem dám.
Je to ta správná a motor běží,ale vyvztekal jsem se u toho to vám teda povím.Všechno šlo celkem hladce,motorů jsem už pár přeci jen rozebral,ale vyndat vložku z tohohle motoru byl oříšek.Byla tak zapečená olejem,že jsem několikrát ohříval karter horkovzduškou a páčil to zespoda kouskem tvrdýho dřeva.Popálenej jsem byl jak čert a těch k...v co bylo :mrgreen: Dala si říct až po hodině když jsem ji nechal na el .vařiči tak dlouho až skoro odkapával hliník.Pak se teprve uráčila vysunout.Montáž už šla hladce jak po másle.Zkontrolovat a nastavit vačku kvůli časování.Seřídit ventily a motor běží jak zamlada :lol: .Nemáte nějakej fígl jak nějak inteligentněji vyndat tu vložku?Nebo to byl extrém,že byla tak zapečená.U čtyřtaktu to byla premiéra a jestli to jde pokaždý takhle blbě,tak pozdrav pánbůh :oops: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Vtjr:
Jako obvykle jsi měl pradu a já už asi opravdu hůř vidím.Nakonec to neodnesla jen ojnice.Všiml jsem si toho,ale až po smontování a zkoušce.Ten zbytek ojnice co zůstal na klice to mimo jiné napral i dole do klikový skříně.Zevnitř to téměř nebylo patrný,všiml jsem si toho až když jsem motor po proběhnutí uklízel.Kliková skríň má na pravé straně nad upevňovací patkou takový nálitek jako výztuhu.A tam je sotva postřehnutená prasklina. Na běh to nemá žádný vliv,to by byl problém u dvoutaktu ani olej tudy neuniká.Ale prasklý to je zkoušel jsem to benzínem a ten dovnitř prolíná.Pro klid duše to zalepím epoxidovým lepidlem na kov.To bude asi všechno.Jinak motor běhá v pohodě,akorát já už jsem asi zralej na brejle :mrgreen: Zejtra půjde do letadla.


Naposledy upravil Mosquito dne pát 21.08.2020 19:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: pát 21.08.2020 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
S tebou jsem do té devítky počítal. :wink: :lol:

Tak sláva, že to ještě takhle funguje. :D Kdoví na jak dlouho jim ten sklad vydrží :roll: (tedy pokud opravdu ty díly nevyrábějí sami, to si ale nemyslím).

No, ty vložky se opravdu někdy šíleně zapečou. :x Pokud se mezi ní a skřiň dostane olej (a to se stane asi vždy), tak ten se tam upeče a funguje jako lepidlo. :( Motory 4T navíc mají vesměs vyšší pracovní teplotu než 2T, tak se to tam upeče ještě víc. Nevím, ale asi jiný, lepší způsob, než nahřát blok a zezdola páčit vložku dřevem neexistuje. :?
Možná bych naložil přdtím motor na několik dní do C6000, to by taky tomu trochu pomohlo, jen je třeba z něj demontovat veškeré gumové a plastové díly (mohou se poškodit, rozleptat nebo nabobtnat). Takhle jsem postupoval nejednou, když se mi dostal do ruky starý zaschlý žhavík. Pokud jde o krytky ložisek, tak ta ložiska stejně při rozebrání většinou měním za nová, takže ty neřeším.
Jemnější metoda (ale taky méně účinná) je odmáčet ho v denaturovaném lihu (etanolu). Taky jsem už motor vařil v roztoku sódy bikarbóny. Ale to spíš na vyčištění bloku zvenčí. A IgorB vařil motory v staré fritéze v nemrznoucí směsi pro motory s Al hlavou (to se ale musí venku, protože při 150°C nejsou ty výpary zrovna zdravé) - to je dobré na odstraňování karbonu.
Jen pozor, nedoporučuji močit v čistém metanolu :!: , radši ani v palivu. Spousta lidí to neví, ale metanol Al slitiny leptá, takže zešednou, nebo se na nich objeví tmavé fleky, které lze odstranit jedině pískováním. :(

Nožná jiní mají lepší metody, třeba Jarda poradí víc. Já jsem to zatím vždy nějak takto udolal. :mrgreen:

S tou prasklinou - to je fakt smůla, ale dalo se to čekat, blok je dost tenkostěnný.
A máš recht, pokud se ta prasklina nebude dál šířit, tak dekomprese karteru u 4T není až taková hrůza. Určitě bych to řádně odmastil (asi bych blok vařil v saponátu a pak ještě pužil nějaká odmašťovadla, např perchlor) a zalepil lepidlem na kov (tekutý kov se tomu říká). Svařování bych se obával, to radši ne.
Jinak ono většinou jsou motory po zlomení ojnice na odpis. Takový závodní 2T - tomu to semele vevnitř všechno na padrť. A i když je blok zdánlivě v pořádku a všechno vevnitř se vymění, tak stejně ty motory už nikdy nechodí jako předtím, Asi se naruší geometrie bloku či co. :? Byl jsem svědkem několika takových generálek, a pokaždé nákup těch dílů byly defacto vyhozené peníze. :cry:

Takže Ty máš v té smůle vlastně štěstí. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: sob 22.08.2020 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mosquito píše:
později až se naučím nebo mi poradíte jak se sem vkládají obrázky,jí sem dám.

Dole pod čudlem "Odeslat" je čudl "Vybrat soubor". Nabídne ti to Windovsí okno výběru souboru a můžeš tam dát jakejkoliv obrázek s příponou jpg, tif, bmp, png, pdf a kupu dalších. Podmínka je, aby neměl víc než 300 kB, jinak ho musíš zmenšit třeba ve Windovsím programu "Malování", co se instaluje se systémem. No a pak stiskneš čudl "Přiložit soubor". A je to. Jde s tím ještě různě šachovat aby byl obrázek na správným místě ale to už si přečti v příslušným návodu v sekci "O tomto fóru".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: sob 22.08.2020 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No vidíš, jak Ti to vkládání obrázků jde. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: sob 22.08.2020 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 595
Bydliště: Praha
To Celeron: Dneska jsem měl čas,tak jsem pohledal jak se to dělá a teď teprve čtu jak mi radíš :mrgreen: Nejdřív jsem to zkrátka našel a vyzkoušel a pak jsem si o pár hodin později přečetl tvoje rady.Díky ti za ně,ale už jsem to nějak spáchal sám a až budu mít čas,tak sem ty obrázky ojnice a motoru nacpu.Slibuju :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2020 9:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
To Mosquito: Ta prasklina (dokud to nepraskne úplně) u čtyřtaktu z principu funkce nevadí.
A pokud jde o rozpouštění zapečenin - C6000 se mi moc neosvědčilo, lépe čistý aceton. Ale ještě lépe kupodivu WD-40. Ono to není mazivo, jak si spousta lidí myslí, ale rozpouštědlo a to hodně vlezlé. Možná dnes existují ještě razantnější, já jsem zatím vždycky vystačil s tímhle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2020 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Za mýho mládí byl hodně vlezlej petrolej. Na zarezlý visací zámky fungoval celkem dobře. Předpokládám, že nic jinýho asi ani nebylo. :wink: Ale na odmaštění před lepením to rozhodně není. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Asp FS 61 AR prasklá ojnice
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2020 18:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No právě, díly odmáčené v petroleji se pak odmašťuji velmi nesnadno. :(
Je to tím, že petrolej má velmi vysokou smáčivost v důsledku jeho povrchového napětí. To se pak špatnĕ lepí. Naproti tomu C6000 nebo ještě lépe ten acetón je rovnou i odmašťovačem.
Jak je to s odstraňováním WD40 pro následné lepení - nevím, ale asi to bude podobné jako s petrolejem. :roll:
Ale na uvolnění zapečené vložky bude asi WD40 dobrá volba. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz