Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Rada je to dobrá 8) , ale korunkové vrtáky mám jen ty diamantové do zdi. :( Takové s plechovými zuby na dřevo zatím nemám. Jaksi jsem je nikdy nepotřeboval. :roll:


Tak si je kup, od čtvrtka je maj za 350 v Lidlu. Asi nějaká prozřetelnost. :lol:
Průměry 19, 25, 38, 44, 68, 83 mm a dva středy s vrtákama. Ten větší se ale nevejde do 10 mm sklíčidla bateriovky, musí se o cca 2 mm stočit.
Na větším je šestihran proti protočení ale plošky tam po přetočení zůstanou. Dělal jsem to zrovna nedávno. Na tom menším šestihran není, při vrtání větším průměrem korunky se to v bateriovce protáčí, v hlavičce na kličku ne. Jde s tím najednou vrtat do hloubky 38 mm, pak se v případě dřeva musí střed vysekat dlátem a jet dalších 38 mm.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 16:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Celeron píše:
Tak si je kup, od čtvrtka je maj za 350 v Lidlu. Asi nějaká prozřetelnost. :lol:
Průměry 19, 25, 38, 44, 68, 83 mm a dva středy s vrtákama. Ten větší se ale nevejde do 10 mm sklíčidla bateriovky, musí se o cca 2 mm stočit.
Na větším je šestihran proti protočení ale plošky tam po přetočení zůstanou. Dělal jsem to zrovna nedávno. Na tom menším šestihran není, při vrtání větším průměrem korunky se to v bateriovce protáčí, v hlavičce na kličku ne. Jde s tím najednou vrtat do hloubky 38 mm, pak se v případě dřeva musí střed vysekat dlátem a jet dalších 38 mm.

Dík za tip 8) , zrovna jsem výjimečně v Brně, Lidl je do devíti, tak se půjdu podívat. Ty akce v českém a slovenském Lidlu se neshodují, v žilinském bych to marnĕ hledal.
Jinak, ten průměr trnu mne netrápí, používám stejnĕ elektrickou (síťovou) vrtačku a tam mám skíčidlo do 13mm. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Asi jsme si nerozuměli, je to až od 9.12.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 8:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Na to jsem přišel :o , no, nebylo to tam. :(
Ale hodinová večerní procházka zasnĕženým údolím Líšně taky stála za to. :wink: Bylo tam víc sněhu a tužší zima než v naší hornaté Žilině, co je věc vcelku výjimečná a stojí za to si to užít. :mrgreen:
Bohužel 9. v Česku už nebudu, takže ta informace je mi nanic. A kvůli pár korunové slevě do Česka nepojedu. Nejsem Dr. Zelí, který "nechtěl slevu zadarmo". :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Na to jsem přišel :o , no, nebylo to tam. :(

Třeba se dočkáš za týden, dva i u Vás.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Nevím zda budu čekat, asi dřív zkusím vykroužit ty dutiny vyvrtávací hlavou, když už ji mám. Ale uvidím, mám teď docela dost jiné práce a na rekonstrukci těch motorků možná zbyde čas až na svátky a do té doby se to opravdu klidně může objevit i v našich Lidlech.

Jinak cesta do brněnského Lidlu nebyla úplně marná, koupil jsem tan kuchynské DAB rádio, co se montuje pod horní skříňku linky. Ono je jak pro DAB tak i pro příjem FM a docela dobře to hraje (tedy v Brně hrálo, jak jsem to hned testnul (kdyby něco, tak abych to mohl ještě tam reklamovat). Nevím jaký budu mít příjem a kolik je v SK vysílačů s DAB, ale jelikož bydlím na kopci, 220m nad městem a třeba DVBT jak českých multoplexů tak i slovenských chytám doslova na kus drátu, tak věřím, že i nějaký DAB signál se zatoulá. Teď nevím (musím nastudovat), zda ty DAB stanice jsou součástí těch DVBT multiplexů (protože tam opravdu jsou mnohé rozhlasové kanály), nebo DAB je extra, něco zvlášť. Tedy zda DAb rádio umí vycucnout rozhlasové kanály z DVBT multiplexu, či nikoliv. :roll:
Já už se totiž svého času zamýšlel nad tím, že si seženu nějaký levný televizní SetTopBox a dám si ho do dílny jako rádio. :roll: Dokonce jsem takový jeden už i měl odložený, ale než jsem to stihl zprovoznit, tak přišlo DVBT-2, ale ten byl bohužel jedničkový, a tak poputoval do šrotu. :(
Ty nové technologie mě někdy dost štvou, protože jsou to prostě požírači HW. Ne tak dávno jsem koupil špičkový a poměrně drahý televizor, který má v sobě implementovaný jak satelitní přijímač tak i DVBT tuner. Když jsem ho kupoval, ta prodejce tvrdil, že tento TV je už prý připraven i na MPEG-4, tde i na normu DVBT-2, která ještě nebyla, ale byla na spadnutí. Jenže ouhle, MPEG-4 kodek tam sice je, ale ne ten, který se nakonec pro DVBT-2 prosadil. A tak jsem musel k němu zakoupit moderní SetTopBox. Krom toho je tam i satelitní přijímač DIGI-TV. To že ho má v sobě i můj TV mi je houbelec platné, protože DIGI-TV karta jde spárovat jen s tím jejich boxem. Takže nakonec veškeré finesy tohoto TV nevyužiji a musím bojovat s ne příliš UserFriendly FW jak satelitního tak i DVBT-2 přijímače. Zejména ten poslední mě strašně štve, protože jeho FW je prostě tragicky nepraktický. Fakticky ho využívám jen když občas satelit kvůli atmosférickým podmínkám nejde, nebo pro stanice, které nemám v DiGi-TV nabídce. Ono je vůbec problém s koupí jakéhokoli SetTopBoxu, je to prostě zajíc v pytli. O tom jak hrozný je jeho FW se člověk doví až když si to doma zapojí. :cry:
Požírači HW jsou i programátoři nových aplikací pro Android. :x Poslední dobou se objevuje spousta aplikací, které mi po stažení do mobilu hlásí, že jsou s nim nekompatibilní a zrovna tak už i u tabletu. :cry: Někdy dokonce fungující aplikace se chce aktualizovat a pak vyhlásí, že v tomto mobilu nebude fungovat. A stará verze už není podporována. Budu muset co nevidět řešit nový smartfón, a to ten starý není zas tak starý. :(
Ať mi pak začne někdo něco tvrdit o ekologii a boji proti odpadu. :P :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Aby s tím Lídl DABem nebyl zklamanej, recenze na něj jsou dost špatný. Někteří dokonce píšou, že pouze jako lampička do linky dobrý, což je jak známo za 3. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 17:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale co bych chtěl za nejakých cca 20€? :roll:
Já spoléhám na svoji polohu, tedy v nadmořské výšce cca 600m s výborným nezacloněným výhledem na J, JZ, Z a SZ. Směr JV, V, SV a S je horší, tam to cloní blízké kopce. Na špičku vysílače Lysé Hory mám z domu přímou viditelnost a přijímám z něj všechny multiplexy ve výborné kvalitě, i když je to vzdušnou čarou asi 50km. Přitom používám levnou polskou TVA anténu (sito a čtyři celovlnné dipóly s předzesilovačem), kterou mám ale natočenou do protisměru na JV, abych mohl přijmout slovenské multiplexy z Krížavy (tu cloní blízký hřeben, takže signál je značně zeslaben). Na tu samou anténu, ale zezadu skrz to sito, přijímám ten signál z Lysé, který je natolik silný, že proleze i přes to sito. 8O Výhodou toho nelogického uspořádání (ale kupodivu funkčního) je to, že nemusím mít dvě antény a složitě to slučovat. S analogovým signálem mi to v minulosti fungovalo taky, ale hůř, objevovaly se nepatrné duchy, tedy odrazy českého signálu od svahu, které ta anténa bohužel brala zepředu spolu se slovenským signálem, ale s DVBT je kvalita 100% - kodeky si s odrazy poradí.
Můj kolega třeba chytá signál z Lysé z JV směru, co normálne hlava nebere 8O, on žije dole ve městě a nemá absolutně žádnou viditelnost na její vysílač, ale pro 60% úroveň kvality mu stačí i ten odraz od hřebenu pohoří Malá Fatra - tohle by s analogem bylo absolutně nemožné. Pravda kvalita mu kolísá podle počasí a ne vždy to dobře funguje (asi je pro kvalitu toho odrazu významné zda je ten svah Malé Fatry mokrý, suchý, zasněžený a pod.)

Jinak, po tolika zklamáních s různými SetTopBoxy, i ne zrovna levným TV, kterého největším nedostatkem je stávkující dálkový ovladač (ten jsem už 3x rozebíral a pokaždé byly ty kontaktní plošky gumové membrány zasviněné jakýmsi olejem, po umytí chvíli funguje a pak zas blbne, takže jsem si musel místo něj pořídit i univerzální ovladač aby přijímač šel aspoň kdykoli zapnout/vypnout), a taky jinými přístroji, nedostatky toho DAB rádia klidně rozchodím. :lol:

Ale jak už to často bývá, diskuse nám poněkud utekla od zadních vík dvaapůlek. :roll: :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak první mé zkušenosti z domu. Určitě hodnocení vyšší než 3. :mrgreen:
Celeron píše:
Aby s tím Lídl DABem nebyl zklamanej, recenze na něj jsou dost špatný. Někteří dokonce píšou, že pouze jako lampička do linky dobrý, což je jak známo za 3. :roll:

Možná je napsali lidi, co bydlí někde na samotě u lesa obklopeni hoskými hřebeny, kde mají špatný signál a jsou odkázáni jen na satelitní příjem. :roll:
Takže já, ačkoli jsem od nejbližšího českého vysílače (Lysá Hora) vzdálen >50km. tak na ten kus drátu, co má jako anténu, chytám v DAB režimu 15 českých stanic a několik desítek slovenských a dalších (nejspíš asi polských). 8) Poslech je kvalitou perfektní, ačkoli s českými stanicemi je problém, že když je rádio umístěno v blízkosti PC, tak po jeho zapnutí se DAB signál asi utopí v jeho rušení a spojení s multiplexem se rozpadne. :( Taky vadí třeba i pouhé stažení žaluzie na okně, když je anténa zavěšena o kliku okna :( (mimo okna/žaluzií za cihlovou zdí to ale zas funguje :o ). Se silnějším slovenským multiplexem to ale nedělá, tomu nevadí ani PC ani žaluzie. :wink:
Nicméně je tam možnost i přepnutí do režimu FM příjmu a ten tak háklivý není (pokud je signál slabý, nebo zarušený, tak se to projeví zhoršenou kvalitou zvuku, zatím co DAB prostě najednou zhasne úplně), ovšem mnohé české stanice v dobré kvalitě na FM zde chytit ani nelze (jen R-OVA, Impuls a Dvojku, pár dalších ale už jen na velkou 5-prvkovou YAG-inu na střeše).
Jistě nějaká taková lepší anténa by tomu určitě pomohla, není tam ale pro ni konektor, leda zkusit prodloužit tu drátovou (vzhledem k frekvenčnímu pásmu není jisté zda by nějaké prodloužení pomohlo), nebo zkusit se napojit na ni, případně tam implantovat nějaký konektor, ale to bych tím pochopitelně ztratil záruku. :roll:

Takže já bych ten přijímač až tak nezatracoval, z mé strany je s ním vcelku spokojenost. Možná je to jen díky mé poloze na kopci nad městem, ale s tím jsem i počítal, když jsem ho kupoval. Nejspíš dole v Žilinské kotlině české stanice nepůjdou ani ťuk (nebo jen na některých místech), ale tady to frčí. 8)

A co se týče ovládáni, tomu nemám vůbec co vytknout. V té cenové relaci je to naprosto dostatečné. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Teď od čtvrtka budou mít v Potravinách nějakej další DAB + VKV. Tentokrát to vypadá jako bývaly kdysi malý přenosný "tranzistoráky".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Pozor na online letáku to mají škrtnutý, asi jim je ještě nedodali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz