Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor SC 25:seřizovací prvky,manuál
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2022 22:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 259
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdravíčko všem.
Marně dumám,k čemu slouží šroub s pružinou(žlutá šipka) na přiložené foto. Předpokládám,že jde o nějakou regulaci přídavného vzduchu do karbecu. Ale absolutně netuším,jak a kdy jej nastavovat. Údajně má být zavřený…? Červená šipka je podle mě jehla volnoběhu.
Jde o motor SC 25,mám jej z druhé ruky a bez jakékoli dokumentace. Jde prý o vpodstatě stejný motor jako ASP 25A ,jen dělaný tuším pro Anglii. Vzhledově by odpovídal,až na ten karburátor.
Nemáte někdo manuál k ofocení? A dobrou radu k vhodné vrtuli a seřízení též uvítám,zvlášť co se % nitra dotýká.
Díky za echo.
S62


Přílohy:
SC ovl. prvky.jpg
SC ovl. prvky.jpg
[ 46 KiB | Zobrazeno 2056 krát ]


_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2022 23:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
originál manuál k ofoceni nemám, ale mám originál dikobraz :lol: (typ časopisu) co k tomu karburátoru kdysi šel stáhnout.
Karburátor je dvojjehlový a takové spíš neobvyklé koncepce - je oddělená aretace šoupátka v drážce od dorazu polohy šoupátka pro volnoběh (šroub do drážky nedělá doraz, doraz má separátní šroubek).
Takže klasická hlavní jehla, v šoupátku protijehla, černý šroub s matici v drážce šoupátka (axiální poloha šoupátka), šroub s pružinou - doraz pro volnoběh - tj. velikost volnoběžných otáček (tj. NE bohatost volnoběhu).
V "návodu" to je popsané klasickou číngriš :lol: - tím "air inlet valve adjustment" se myslí "velikost průřezu pro vzduch mezi šoupátkem a tělesem v poloze zavřeno - tj. volnoběhu".
-----
Nastaví se to těžko :) - jako jakýkoli čínský karburátor od Sanye - bohatost nahoře hlavní jehlou, bohatost dole a přechody protijehlou, volnoběžné otáčky tím dorazovým šroubem (pokud to není na trimu serva kvůli možnosti chcípání)


Přílohy:
Sanye_TN.pdf [67.86 KiB]
96 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2022 4:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 259
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Aha,tak takhle to čínský básník myslel :) . Něco jako dorazový šroub klapky. Tomu rozumím. Díky.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.08.2022 9:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 259
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Zdarky všem pánům,pantátům,panny nevyjímaje!
Tak SC25 konečně běží,jak má. Ovšem předcházel tomu vpravdě očistec,třídenní: motor do stojanu,standartní palivo(+5% ricinu navíc),klasické nastavení hl. jehly,volnoběžná ponechána v tov. nastavení. A startování,startování
Až blafl a rozjel se. Kuckavě,nabohato. Seřízení na vysoké točky jsem nechal až po proběhnutí 2 nádrží. A začal jsem ladit. No bída,echtbíííída! Běh na "plný kule" silně nespolehlivej - před dotankováním nádrže "pila" , po dotankování "kuckátor" ,na hl. jehlu vpodstatě nereagující,o volnoběžné jehle raději nemluvě…Tfujtajxl, málem jsem rozšlapal a spálil výstupní "glejty" z autoprůmky i učňáku.Byť jsem motor "přesvědčil",aby fungoval alespoň v režimu "vysoké" (spíše vyšší) / "střední" otáčky,pokus o nízké a volnoběh vždy končil chcípnutím-někdy nasucho,někdy ulitím... Usoudil jsem,že ne nadarmo byl motor prodán... Zkrátka něco je špatně. A teď už mě jen zajímalo co. Potvoru jsem vyndal z držáku , že ji do šroubku rozeberu,a pokud nezjistím kde je chyba, beru flintu a jdu se oběsit do rybníka. Před tím ovšem potvoru kladivem a dynamitem rozložím na atomy…
Výsledek – silně nečekaný- se dostavil. Začal jsem jehlami. Hlavní O.K. , klasika. Zato "jehla 2" -bohatosti volnoběhu a přechodů mě silně zmátla. (viz foto) Konstatoval jsem,že čínský soudruh asi zrovna musel na politické školení a tudíž ... místo jehly ponechal polotovar - válec. (Měřil jsem to cejchovaným mikrometrem na 4 bodech -fakt je to válec o průměru 0,98mm...)
Takže jsem se pochválil,kterak jsem odhalil trubl... a v duchu bádal,kdeže funkční jehlu schrastím... Nicméně jsem konstatoval,že když už jsem v té rozborce,tak budu pokračovat. Tedy co se karbecu týče - jinde jsem problém nehledal a ani nečekal Ale ano,i víko karteru jsem na těsnost prověřil... Vše vpohodě. Po sundání karbecu bylo jasno.
Zkrátka a dobře: karbec má být v karteru držen 2ma šrouby. Jednu z děr na odlitku jistý čínský soudruh/-žka/ asi Phao-ťi neočistil,závit nevyřezal no a jiný čínský soudruh (Čchi-lio )/?/,spěchající také na ono školení se s tím nejebal,karbec chytil na jeden šroub a motor poslal do světa... Abych se já,chudák, s ním na druhém konci zemegule trápil téměř k samovraždě! Ta ludra si onou nedodělanou,na první pohled neviditelnou dírou přisávala falešnej vzduch,krucipes! Už se vůbec nedivím,že jsem jej koupil tak levně,prý jen jednou startovaný,nezaběhnutý...

Závěrem: Díra začištěna,závit vyříznut,karbec uchycen. Motor chodí jak pila! Jen nevím,jak vlastně funguje ta „válcová jehla“…? Kuželové sedlo? Každopádně to funguje a já víc nebádám, dal jsem na klasiky: „MY mu nerozumíme,ale my mu věříme…“
S62


Přílohy:
20220818_191753[1].jpg
20220818_191753[1].jpg
[ 80.48 KiB | Zobrazeno 1356 krát ]


_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz