Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 17:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2017
Příspěvky: 66
Tiez by ma to zaujimalo.

_________________
Alpha 1500 Blanik 2100 (LM) Mustang P-51 (SAD) Blanik 2600 (LM) Grand Tundra (Avios), Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
V návodu píšou, že:

Frame Rate First:When this function ON, the frame rate would not drop.
When this function OFF, the frame rate will change according to the environment and
it will save power. If you want to save power, please set this function OFF; if you want
to have full frame videos, set it ON.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.08.2017 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Karle díky. Tak, tohle v návodě já nemám. No, a máš s tím nějaké zkušenosti, kdy je lepší to vypnou a kdy zapnout? A když je ta frekvence snímků stále zapnutá, má to nějaký vliv na kvalitu obrazu a nezvětší se tím velikost souboru?

Ještě, co jsem zjistil a dost mne to naštvalo. Standarně mám nastaveno rozlišení 1080P 60FPS. Když jsem natáčel na SLOW, kde je rozlišení 720P 120FPS, tak po vypnutí bych čekal, že se to vrátí na původní co jsem měl nastaveno před tím. Jenže ono ne. A tak jsem natočil asi 15 minut videa v mizerném rozlišení :twisted:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Já mám firmware 2.3 takže já tuhle fíčuru nemám... 2.3 mi vyhovuje, takže asi měnit nebudu... spíš čekám na nějakého nástupce, který bude umět 2.5K v 60fps

jinak přikládám návod, kde jsou všechny ty funkce popsané :-) snad to půjde stáhnout...


Přílohy:
FIREFLY Q6 Sport DV -EN Ver3.0 .pdf [999.57 KiB]
108 krát

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Nastavení EV/expozice
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Kdo používáte Q6 na letadlech: jak řešíte zesvětlování a ztmavování obrazu při "zhoupnutí" modelu?

Já jsem se díval že v menu je položka EV (High, Medium, Low - implicitně Medium), ale nevím jestli je to tohle - rychlost změny expozice? A pak je tam ještě Metering (average, center, spot - implicitně average). Zrcadlovky používají zónové měření, které umí odhadnout co je obloha a exponovat proti zbytku obrazu. Zkoušeli jste někdo ten režim spot, jestli je lepší?

Mám 90° verzi a obvykle ji dávám na Sky Surfera tak, aby při rovnoměrném kluzu byl horizont tak v horní cca desetině obrazu. Což ale rozbije expozici zapnutím motoru, protože najednou je v obrazu nadpoloviční plocha oblohy.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
tady je jedno moje testovací video zaměřený právě na přechody země/nebe:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

EV medium nebo low, když je jasný letní den, stačí low
metering jsem měl vždy center, obraz se mi zdál nejlepší (nejstabilnější vůči přesvětlením)
WDR off, on jsem dával jen za šera (podvečery na jaře a na podzim)
--------------
myslím, že se Ti to přepaluje, protože máš dost skloněno k zemi (do tmava), jak se ti pak vyhoupne k obloze, tak než se ustálí, máš obraz přesvětlený

může být přesvětlený také proto, že máš 90° objektiv - jde Ti do něj méně světla, než mě (mám 120°) a reaguje pak, řekněme víc ve stylu "ode zdi ke zdi"

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Neřeším to vůbec. Řekl bych že je to přijatelné, pokud k tomu dojde, a nezdá se mi to zas tak hrozné. A když tak se to dá vystřihnout.
EV mám medium i za jasného letního dne. Na podzim a teď v zimě je obraz horší, možná to bude chtít High, ale nemám zatím vyzkoušeno.
Metering také na střed. Ani nevidím důvod u této kamery to mít jinak.
WDR pořád off, lítám jen ve dne :mrgreen:

Asi to bude chtít umístit kameru tak nějak kompromisně mezi kluz a při zapnutém motoru. A přikláním se k názoru Karla, že to může i "díky" těm 90°. Také mám 120° a ujde to.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
rampa_mckvak píše:
EV mám medium i za jasného letního dne. Na podzim a teď v zimě je obraz horší, možná to bude chtít High, ale nemám zatím vyzkoušeno.
WDR pořád off, lítám jen ve dne :mrgreen:


Dej si spíš WDR on, když je zamračeno (nemuší bejt nutně večír), zlepší se to...
ona pak když má Q6 málo světla, jsem si všimnul, potvora trochu generuje obrazovej šum (je to vidět když pak koukáš na počítači full screen)...tím WDR-kem to potlačíš

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Podle mě je příčinou 90° versus 120°.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 9:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Tohle by se vám mohlo hodit na tuto dobrou kameru s tragickou baterií.

https://pt.aliexpress.com/item/Hawkeye- ... 0.0.bXpLTc

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 11:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Existuje nějaký modul abych měl v obraze fpv brýlí i informace třeba z gps nebo varia při použití:
Frsky s6r přijímače, vario senzor, gps senzor a lipo voltage senzor?

Samozřejmě mě to může hlásit vysílač, ale zvukový výstup ruší kolegy a sluchátko není to pravý. Díky.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tahle věc se jmenuje "OSD modul" - vloží se to mezi kompozitní výstup kamery a kompozitní vstup VTx, a ono to do obrazu vkládá naměřené údaje. Bude třeba vybrat nějaký který rozumí existujícím senzorům. Sám s tím nemám zkušenosti.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
obávám se, že FrSky telemetrie, která frčí přes Rx v modelu se Ti v brýlích zobrazovat nebude. Budeš muset, jak již říkal YenyaKas, použít OSD, které Ti požadované parametry bude schopné vrazit do obrazu.
S úspěchem jsem používal toto OSD https://hobbyking.com/en_us/mini-osd-sy ... odule.html
existují pochopitelně lepší a dražší, ale já si ho flešnul a ukazovalo to mimo jiné:
GPS, rychlost, průměrnou, výšku max a aktuální, žebříky, home pozici napětí na pohonným packu a co já vím co ještě...
spíš Ti s tím poradí asi v jiném vláknu...

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Sice to není video letecké, ale je z Firefly Q6. Je to taková směcice zkoušení nového držáku, učení se pro mne v novém programu, zkoužka kamery, jak to zvládne a jak to bude vypadat....
Nějak nefunguje vložení trubky...?



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gHueVYGCOms&feature=youtu.be[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=gHueVYGCOms

PS.: už to funguje :roll:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
stabilizace pěkně maká :-)))

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz