Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kamera pro FPV - doporučení
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Chtěl bych všechny online piloty požádat o radu s výběrem FPV kamery ( ne na natáčení, na to mám ContourHD, jde o kameru pro FPV). Zatím mám jenom špatné zkušenosti.
Nejdříve jsem objednal 1/3 Sony z HC ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11977) a zjistil jsem, že je buď vadná nebo pro FPV naprosto nepoužitelná. Při drobné změně jasu scény se obraz rozsype a nějakou dobu mu trvá, než se dá zase do pořádku. A pokud je na přímém slunci, není schopen pracova vůbec. prostě se přesvětlí a konec. Řekl jsem si, vadný kus, a koupil za pár šupů kameru na DX ( http://www.dealextreme.com/p/cmos-color ... -pal-44679 ) Zapnu ji a dělá to to samé. Tedy alespoň je schopná fungovat venku :-/

Chtěl bych se tedy zeptat: Může někdo doporučit cenově dostupnou kameru která opravdu funguje? A souvisí popsané problémy s tím že jde o CMOS kamery?
Preferuji kameru na 12V.
díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 10:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
Presný tip ti nedám, ale poviem to inak: CMOS kamera pre FPV s cenou pod 100 EUR nemôže fungovať dobre. Aj tá lacná 1/3 CCD kamera z HK má omnoho lepší výsledok pri zobrazení ako "CCD killer" CMOS kamera. Ja mám jedinú CMOS kameru a to DX-201: tá už je použiteľná, v niektorých momentoch je dokonca skvelá (obzvlášť keď letím proti slnku), no niekedy by som ju najradšej dakde praštil (ok, tak nie, hoci jej to reálne fakt dosť hrozí).

Takže určite CCD + rozumná optika (napr. spomínaná SONY kamera z HK je úplne v pohode použiteľná, čo sa nedá povedať o jej originálnom objektíve, s ktorým je to nepoužiteľný odpad).

Ale konkrétne - takou KX-171LV nič nepokazíš...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
Já lítám s touhle
http://www.foxtechfpv.com/fh18c-520tvl- ... p-256.html
je to taky cmos, nečekal jsem od ní žádné zázraky, ale za tu cenu.... Pokud se dobře uchytí a nejsou na modelu moc vibrace, tak chodí slušně. Mám jí na samokřídle i na kopteru a bez problémů.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já používám tuhle : http://www.bevrc.com/bevkx171-propal-p-213.html
Nemám s FPV moc zkušeniostí , zkoušel jsem tu z HK a dle mne je to nepoužitelné. Ta moje KX-171 se mi jeví jako jakž-takž přijatelná, ale nijak zvlášť moc nadšen nejsem. V protisvětle má potíže , přechody ze světla do tmy ( z oblohy na zem za jasného dne) jsou pomalé, za šera taky nic moc ( což by mi nevadilo, potmě nelítám) zato funguje překvapivě dobře večer za téměř úplné tmy. Ale v noci taky nelítám takže zrovna tuhle vlastnost neocením. Jestli je tahle kamera dobrá anebo ne a taky jaký je poměr cena výkon nevím, nemám zatím s moc s čím porovnat.
Taky bych byl rád za nějaký tip na kvalitní kameru , a ani bych netrval na tom, že musí být i drahá. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Někdy je i špatná kamera výhodou. :lol:
Látám s touhle: http://www.gme.cz/cz/barevna-cmos-kamer ... 5-263.html
Na normálním monitoru je obraz relativně přesvětlený, barevně se mění podle celkového jasu scény. Když ho pustím do brýlí Zeiss Cinemizer Plus, které naopak zobrazují obraz poměrně tmavě, tak se to vykompenzuje a je to vcelku koukatelné.
Na 12V je, bohužel regulátor má v přívodních vodičích, takže při odlehčení jsem to musel upravit: http://www.volny.cz/jova1/modely/torofpv/toro_fpv.htm

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 14:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Díky všem za info. Mám další dotaz - často je napsáno napájení 9 - 12V nebo 9-12V. Já chtěl napájet přímo z 3S LiPol, je lepší trochu snížit napětí, nebo těch 12,4 V zvládnou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Jameson - Máš pravdu. Objektiv který je k Sony kameře z HK je šílený. Vyměnil jsem ho za širokoúhlý z DX. Ale prostě ta kamera venku nejede... asi špatný kus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
no_gold píše:
Často je napsáno napájení 9 - 12V nebo 9-12V. Já chtěl napájet přímo z 3S LiPol, je lepší trochu snížit napětí, nebo těch 12,4 V zvládnou?


Zvládnu. Jediné zariadenie, ktoré s tým malo vraj problém, sú videobrýle od Headplay. Skúšal som inak všeličo a zatiaľ prežilo všetko... Oni väčšinou majú vnútri nejaký regulátor na nižšie napätie, takže v najhoršiom prípade sa to trošku zahreje...

K tej HC kamere: asi fakt smola na kus, mne sa skutočne obraz nikdy nerozsypal a hoci farby nie sú práve vzorom dokonalosti, funguje viac/menej použiteľne. Do lietadla som ju nedal, ale plánujem ju voziť v koptére...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
no_gold píše:
... Vyměnil jsem ho za širokoúhlý z DX...

Můžeš dát link?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 19:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Jasně: http://www.dealextreme.com/p/replacemen ... -8mm-47018


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 41
Chtěl bych nějakou kameru na náhled scény při focení a základní FPV pro kontrolu orientace.
Budu používat 5.8 GHz 25 mW vysílač: http://www.nghobbies.com/cart/index.php ... cts_id=566

Jakou kameru byste k tomu doporučili a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Sony CCD 520TVL Sony CCD 2.8mm - 1000.-
Sony CCD 520TVL 2.5mm Pinhole - 1200.-
Sony CCD 420TVL Sony CCD 2.8mm - 540 .-

Ceny jsou za hotové výrobky, v případě oddělené koupě chipsetu a objektivu lze cenu op něco snížit předpokládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
Pinhole - nebrať. Nanič objektív. To je akože taký špionážny. 520/420 TVL - čím viac tým lepšie (TVL = televízny riadok = rozlíšenie). Takže najlepšia je Sony CCD 520TVL Sony CCD 2.8mm. Aj keď toto je taká rada za deravý groš - "Sony CCD" znamená iba informáciu o použitom chipsete, no o kvalitách kamery, elektroniky či objektívu to nehovorí vôbec nič...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 19:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 41
Tak za 60 USD jsem našel i 600 TVL ale s 3.6 mm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 19:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 41
Podle jakého parametru vlastně zjistím kam až můžu zajít s Rx/Tx co se týče kvality obrazu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz