Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2016 23:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO OK2BUH: děkuji za nabídku ale jelikož to není můj návrh tak si netroufám upravovat to na jiné frekvence

TO ST: Beru tě za slovo, jen jich musím udělat víc, první páreček pravděpodobně padne v sobotu za vlast a druhý jsem slíbil kolegovy. Každopádně jak udělám další tak ti páreček pošlu, sám jsem na to hodně zvědav :D . Jinak materiál DPS je Nanya FR4, výrobce uvádí že je vhodný do frekvencí 4Ghz ale nic jiného není po ruce.

Jinak souhlasím, že květáček je super když si na tom dá člověk záležet, ale když to člověk chce dělat pěkné a "přesné" tak je to pracné seč na to mám přípravky :? , trvá to dlouho a životnost je řekl bych krátká :lol: .. Tohle je naprostý opak, udělají se DPS, přípravek a pak to frčí jak na běžícím pásu. Myslím že i životnost by měla být delší.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2016 7:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
tak sem zvědavý na měření


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2016 9:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Arcicorsa píše:
Nelenil jsem, a hned jsem udělal DPS a právě se chystám anténky kompletovat.


Kde jsi prosím nechal dělat DPS? Podle autora pagody je dost nutné použít PCB FR4 1mm, ale mně známí výrobci vesměs nabízejí jen klasický 1,5mm. Ještě jsem nerozjel nějaký hloubkový průzkum, tak uvítám případné doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2016 18:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
S tím bohužel nepomůžu, nechávám si dělat DPS u kamaráda.. Ale co jsem tak koukal nechají se na Ebay koupit jen DPS na tyto anténky, například zde http://www.ebay.com/itm/Pagoda-2-Omni-5 ... Swj85YNdVN a máš to i s potiskem a prokovené což já nemám protože na to nemá vybavení..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 22:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Anténky jsem včera testoval. Ovšem test budu muset zopakovat. Včerejší podmínky nebyly vůbec nakloněny objektivnímu testování :( .. První let s vlastními "květáčky" které beru jako referenční byl OK ovšem potom padla mlha a vlhkost byla 100%.... Je to vidět na videu, pomalu se nedalo letět jak na kameře ulpívá voda... Po dolétání jsem mohl coptérku ždímat.. Anténky nejsou zatím lakované abych vyloučil jakékoliv další vlivy, ovšem teď to bylo na škodu protože po dolétání byla anténka na koptéře pokrytá souvislou vrstvou vody :( .. Každopádně i tak jsem spokojený, anténky fungují a věřím že za lepších podmínek to bude ještě lepší :D ..

"Referenční" květáčky:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pagoda anténky:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2016 22:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Dobrá zpráva.. :wink:
Mě osobně připadá, že "pagoda" jsou vzhledem k zhoršenému počasí o fous lepší.
Ale může to byt jenom dojem. Ty podmínky pro lítaní a vlastní testy, byly opravdu špatné.

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
škoda že není na 2.4ghz

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
jamesgsf píše:
škoda že není na 2.4ghz

Škoda, že nejsou na 1,2GHz. Ono by to šlo zvětšit v tom poměru ale kromě té díry na koax. A co síla plošňáku? Takže laborování se nevyhneme. Kdyby se někomu chtělo udělat pár vzorků na 1,2 nebo 2,4 tak mu to rád proměřím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No asi by to šlo jen bych potřeboval nákres s daným zvětšením na danou frekvenci. Nevím jestli do toho nebude kecat i ta vzdálenost mezi těmi deskami.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Musí se vynásobit všechny rozměry, tedy i vzdálenosti mezi deskami. Kdybych byl puntičkář tak i síla plošňáku a tloušťka měděné fólie, ale na to bych se vykašlal. Doladit to půjde zkracováním konců zářičů nebo jejich prodloužením naletováním drátků. Pokud bereme středy pásem 5,8, 2,45 a 1,26 GHz tak je potřeba vynásobit všechny rozměry koeficientem 2,367 pro 2,4GHz a 4,603 pro 1,2GHz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 15:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
U 1,2GHz bych viděl docela problém v aerodynamice, ta 4x větší placka by už byla zatraceně poznat. Skoro bych si až dovolil názor, že to bude na hranici nepoužitelnosti z tohoto důvodu. A kdyby se na to dal nějaký vytištěný kryt, tak sice potlačíme efekty "křídla", ale odpor bude taky nenulový.

Na 2,4GHz by to asi s přimhouřením oka ještě šlo, ale 1,2GHz už se mi skutečně úplně nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Na 1,2 to bude mít průměr 10 cm. Na koptéře by to asi trochu brzdilo když letí nakloněná dopředu. Ale já to chci na letadlo a tady těm se to taky podařilo. :)

Příloha:
300px-Boeing_E-3_Sentry_090512-F-7550B-902.jpg
300px-Boeing_E-3_Sentry_090512-F-7550B-902.jpg
[ 14.32 KiB | Zobrazeno 2194 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 17:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ono je to o rozlišení co jde a co dává smysl :-)
Půjde to určitě, ta síla zas tak extrémní nebude, spíš to myslím tak, že zatímco u 5,8GHz to v podstatě žádnou nevýhodu proti klasickým konstrukcím nemá a pokud by naopak byla lepší reprodukovatelnost atd., tak samá pozitiva, tak u 1,2GHz už ten rozdíl v odporu a asi i hmotnosti atd proti pár drátům klasického cloverleafu naroste hodně slušně.
Jde o klasický problém, jak při zvětšení rozměru roste plocha s druhou mocninou. Zatímco u toho cloveru se víceméně dá počítat jen s tím čtyřnásobkem (drát bude 4x delší a maximálně o trochu tlustší, plocha závitu není podstatná, protože je to díra), tak tady najednou vlastně taháš šestnáctinásobek, protože vozíš plochu kruhu opravdu celou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak dalo by se ten přebytečný materiál odřezat a nebo nechat jen středy a ty zářiče vytvarovat z drátu ale ztratilo by to tu jednoduchost výroby. Leda, že by si někdo vyrobil nástroj a rovnou vysekával ten odlehčený tvar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 19:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
OK2BUH píše:
Tak dalo by se ten přebytečný materiál odřezat a nebo nechat jen středy a ty zářiče vytvarovat z drátu ale ztratilo by to tu jednoduchost výroby. Leda, že by si někdo vyrobil nástroj a rovnou vysekával ten odlehčený tvar.


nic co by nezvládla CNC frézka, ať už doma nebo u výrobce PCB ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 837 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz