Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 13:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
RSSI: Já to chtěl řešit, ale informace, které jsem sehnal byly tak kusé, že jsem se na to vykašlal.

A já ty červíky už mlátil několikrát.... a nic. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 15:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Torm: tady to řešili: http://translate.google.sk/translate?hl ... &sandbox=1

Pokud by ses do toho pustil, mohlo by to být zajímavé... Já asi odvahu a čas nenajdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Pomaličku se do toho dávám, budu to průběžně dokumentovat. Něco jsem našel u Rusů a vypadá to, že (s doděláním malinkého vnějšího modulu s operačním zesilovačem) postačí z rádia vytáhnout ten hybridní RSSI signál a zem. Chci se na to kouknout osciloskopem, co na tom pinu vlastně cvičí.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Tohle si fakt čínský dětičky dělají prdel - silová část jednotky

3325 3327

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
A já pořád , proč je ten modul tak těžký a ono je tam půlkilo cínu :-)

Můžu se zeptat, ke kterému přijímači to RSSI budeš zkoušet? K osmikanálovému, nebo šesti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: stř 30.10.2013 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
no_gold píše:
A já pořád , proč je ten modul tak těžký a ono je tam půlkilo cínu :-)

Můžu se zeptat, ke kterému přijímači to RSSI budeš zkoušet? K osmikanálovému, nebo šesti?

Chystal jsem se na osmikanál, ale zatím těžce bojuju s USB připojením. Strašnej bastl, v manuálu jsou kabely nafocené úplně jinak, než jsou popsané a to vše je ještě jinak, než to čínský děti naklapaly.

EDIT:
Mohl by se mi, prosím, někdo komu to funguje podívat na kabel od USB k mainboardu, jak jdou signály na pinech? Černá GND na pin 1 vlevo je asi jasná, ale jak jdou RxD a TxD?

SOLVED:
GND - černá, pin 1
RxD - bílá, pin 4
TxD - červená, pin 3
Čínské děti prohodily pin 2 a 4, grrrr. Dongle MUSÍ být připojený na port přímo na motherboardu PC, už i port na předním panelu s krátkými kablíky a tím spíš hub (ani napájený) nefungují.

EDIT2: Funguje ten OSD Tools s nepřipojenou kamerou?

SOLVED: funguje, ale firmware nesmí být 1.024, jinak červená LED nebliká, ale jen svítí a modul nekomunikuje. S firmwarem od Apache OSD Tools 0.02.12 komunikace oživená. Dneska balím, odpoledne je v tahu.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2013 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
Tohle nemá cenu, na to nemám nervy :) Kdyby to někdo chtěl za pět stovek, stačí napsat (vysolil jsem v přepočtu dvanáct, za blbost se platí). Viz inzerce.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: úte 17.11.2015 16:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2011
Příspěvky: 377
Už je to fakt dávno, co jsem se sem koukal a hle, nebyl jsem sám kdo s tímto OSD bojoval.
Jak jsem se dávno zmiňoval, že jsem odpálil Power Modul tak ten se mi nyní povedlo opravit. Stačilo jen na Ebay koupit správného švába za pár desetikorun a sehnat jeden kondík. Přeletováno, opraveno. V radostné euforii jsem zase celé to OSD sestavil i když už s vědomím, že jej nikdy nikde nepoužiju, ale přeci jen mám rád když věci fungují, třebaže jsou v šuplíku.

Na nových brýlích jsem z OSD neviděl spodní část (napětí baterie, ....) a tak že to na kompu zkusím nastavit. Kdybych si já hlava děravá přečetl, to co jsem v tomhle vláknu kdysi dávno psal, a sice, že se mi to ke kompu připojit nepovedlo, mohl jsem si ušetřit zklamání. Jak jsem Main board připojil ke kompu a připojil napájení boardu ejhle, tiché lup a čmoudík. V té euforii z opravy jsem si nějak nevšiml, že jsem napájecí kabel zapojil do konektoru pro připojení kamery :( Tatar. Mikrokontrolér na desce mrtvej.
A to je bohužel konec příběhu, protože i když mikrokontrolér stojí řádově desetikoruny těžko mi ho někdo naprogramuje.

Tímto nabízím celou tu sestavu na prodej.
- Main Board s odpáleným mikrokontrolérem
- 2x Power Modul
- kabeláž
je to vlastně tato sestava http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ombo_.html
- dále Hobbyking OSD IR RX Module + Remote
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... emote.html
- GPS modul
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html
- USB modul
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... odule.html

Cenu nabídněte, že to stálo ranec nemá cenu v tuto chvíli řešit :)
Balím to do pytlíku a odkládám do šuplíku .......

_________________
kombat na kopci i s motory :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 12:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2011
Příspěvky: 377
V návaznosti na dříve napsané se na vás, kdož vlastníte tohle OSD, obracím s prosbou.
Povedlo se mi procesor vyměnit za nový (ne mě, ale profi pracovišti) a dokonce i naprogramovat. Bohužel je možné, že firmware, který byl na webu AEO, nebyl přesně pro tuto desku, nebo byl v jiné verzi, než deska zpracuje (ačkoli procesor se naprogramovat povedlo). Takže prosba zní, zda by mi vlastník uvedeného OSD desku nepůjčil pro vyčtení firmware. Je možné, že procesor bude zamčený a pak smolík.

Já se takřka denně pohybuji na trase Teplice-Louny-Rakovník. Ideálně osobní převzetí, třeba oproti záloze.

Je to jen takový pokus desku oživit. V podstatě vzhledem k současným možnostem je to krapet old school :)

_________________
kombat na kopci i s motory :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 14:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Mám z webu postupně stažených několik verzí FW. Můžu poslat. Mohl bych také nabídnout OSD ke okopírování , ale jsem z Ostravy, což je trochu z ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2011
Příspěvky: 377
Díky za rychlou reakci. Pošli mi tedy prosím ty firmware. Já budu mít asi to nejstarší neb to mám z doby, kdy se to začalo vyrábět.

Aby nedošlo k mýlce, mám tuto verzi
http://diydrones.com/profiles/blogs/osd ... 537&page=4

Teďka už AEO vůbec nejede web, vypršela jim doména. Takže předpokládám, že ta parta zmizela v propadlišti dějin.

Víkend 24.4. jedu do Budkovic a nejspíš tam pojedou i kámoši z Oder, tak nevím, jestli by se dalo uvažovat o předávce. Ale stejně mi bude trvat než zorganizuji vyčtení paměti a určitě by se ti to hned nevrátilo zpět.
Pojďme zkusit nejdříve firmware. Zkoušel jsi ho přehrát? Aneb víš, že některý z nich je opravdu funkční? Já stáhnul, ještě předtím než AEO web zmizel, V 1.026.

A ještě jedna otázka, když tedy toto OSD máš, povedlo se ti to připojit k počítači?

_________________
kombat na kopci i s motory :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Jasně. S počítačem jsem se propojoval poměrně často... tuším někde na začátku téhle diskuze jsem popsal postup.

OSD mám v letadle a plánuju začít sezónu, tak bych ho z ruky na delší dobu dával nerad... FW pošlu, jak dojedu domů.

Používám hned jednu z prvních verzí FW - protože se říká, když něco funguje, tak do toho nedloubej :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2011
Příspěvky: 377
Tak to jsi asi jeden z mála spokojených uživatelů. Co jsem četl, tak spousta lidí s tím měla trable.

_________________
kombat na kopci i s motory :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 16:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
No jediné, co mně na tomto systému neskutečně štvalo bylo občasné dloooouhéééé načítání satelitů. ( stalo se mně, že jsem se dokonce nedočkal :-)) .. jinak bez problémů. teď už ho používám jen na malém letadýlku na občasné polítání. Přece jen mně u něho některé funkce chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSD AEO APACHE
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 17:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Našel jsem verze 1.021 a 1.024, jsou ke stažení: http://ulozto.cz/xdfqeUi1/apacheosd-rar
je možné že přímo v OSD mám ještě starší verzi, ale to zjistím, až ho připojím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz