Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1031 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Tak si to rybi oko srovnej v postprocessingu, nebo si porid delsi sklo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 22:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Nevim, co tim myslis...? Nejsem jaderny fyzik. :lol: :lol:
Mobius s cockou A mi proste nataci to co vidim. Takze rad bych si v budoucnu vybral nejakou kamerku, ktera se v tomto chova stejne. Akorat modernejsi a schopnou natacet s vyssim fps.
Nektera videa z tech novejsich kamer mi prijdou, ze zijeme v nejakem kruhoidnim svete, ci co. Nenajdes v nich jediny rovny tvar, To natocim svuj dum z koptery, poslu to hned kamaradum a oni se me budou ptat, proc bydlim v kruhovem objezdu... :D :D
Ale vazne - to ohybani tvaru ma na svedomi to ono popularni "wide", nebo FOV, nebo co vlastne?

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
podivej se na videa moje, nebo uzivatele chroustjazz, tocime oba jak Mobiusem, tak Firefly Q6, ja mam Mobius A lens, on ma tu novejsi se 120° objektivem (myslim, ze lens C), obe Firefly mame 120°

u mych videi je vsude napsano, cim tocim, chroustjazz ma zabery z Mobiusu "dozadu" a Firefly "dopredu"

ja mam na Firefly take zapnuto "potlaceni fisheye", je to soucast nastaveni Firefly...

Firefly Q6 se dela jak s 90° objektivem, tak se 120° objektivem...

tož tak :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 23:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Eddiexi, mas problemy prvniho sveta :D. Ad. rovnani si tu nalistuj me posty par stran zpet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 0:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Yeah diky za info. Jinak ta vase videa super parada. Taky Tve stranky.
Mimochodem pro jistotu se zeptam, ikdyz uz vam tu asi lezu na nervy. Napriklad ta Q6 s FOV 90 bude mene zkreslovat nez ta s 120 ? Ma to s tim souvislost, nebo ne?

A jeste - ac je to neuveritelne asi, tak nemuzu nikde najit jakou ma FOV Mobius lens A. U tech wide lens uvadeji 116. Myslim to cislo. Mam dve tyto Acka a jsem spokojen. Jenze nevim to cislo abych pri vyberu dalsi kamery mohl porovnat ta cisla.
Asi mam smulu, ale asi v deseti ruznych claneccich jsem nasel porovnavani mezi ruznymi FOV a kamerami, ale oni tam vzdy porovnavaji dva rozdilne udaje, takze je to nicnerikajici. Mam na mysli jako kdyby nekdo porovnaval dve auta a napsal: Skodovka je siroka 1,7m narozdil od Fordu, ktery ma delku 3m.
Proste stale jsem nevypatral co je FOV a co HFOV. HFOV bych z logiky a prekladu tipoval, ze to bude rozsah do sirky zaberu [vychazim teda z toho, ze H bude znamenat Horizontal]. Co tedy presne znamena FOV????? Rozsah zaberu na vysku? Ja se z toho zblaznim...

Pokud byste nabyli dojmu, ze jsem provokater, tak fakt nejsem. Proste jsem z toho uplne vedle. Mam doma i "normalni" rodinnou kameru Sony HDR CX450 bla bla bla... A ta nataci videa jeste sirsi, ale zadnym zas*anym rybim okem ten obraz neprzni !!!
Co se tuce Q6 tak mne teda aspon uklidnila ta informace, ze to jde nejak nastavit aby to rybi oko tam nebylo... Mimochodem mas to vyzkousene? Opravdu to funguje dobre? No jeste jednou diky.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 0:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
ondrascz píše:
Eddiexi, mas problemy prvniho sveta :D. Ad. rovnani si tu nalistuj me posty par stran zpet.


Ondro, taky diky. Urcite se na to jindy podivam. Ted jsem ale spise chtel zjistit na co se mam zamerit, kdyz se chci rybimu oku vyhnout uz samotnym vyberem kamery a zjistit na kterem technickem parametru to zalezi.

PS: s temi problemy prvniho sveta jsem to nejak nepochopil.... :D Asi jsem uz unaveny... haha

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 0:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Pokud mas doma pravitko a znas goniometricke fce, tak si FOV, HFOV, DFOV proste zmer. Ale bude ti to k nicemu, protoze vyrobci akcnich kamer si to cislo stejne cucaji z prstu. Pseudostandard s ohniskovou vzdalenosti prepoctene na kinofilm se tu nenosi. Obcas se doberes k ohniskove vzdalebosti te M12 optiky, ale je to na prd, protoze bud neznas velikost snimace a/nebo vyrez, ktery se v tom kterem rezimu bere. A konecne ta ohniskova vzdalenost je stejne vycucana z prstu. Tudiz co? Vyber si podle miliardy videi na tube, nebo si nakup hrst ruznych M12 cocek a hrej si.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 0:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Jo a btw. dle specifikaci ma na siro tva Sony kamera FOV 78° a HFOV 68°, tak to mi rozhodne neprijde, jako sirsi zaber nez z akcnich kamer u nichz plives na rybi oko. On je totiz cca polovicni ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 1:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
ondrascz píše:
Jo a btw. dle specifikaci ma na siro tva Sony kamera FOV 78° a HFOV 68°, tak to mi rozhodne neprijde, jako sirsi zaber nez z akcnich kamer u nichz plives na rybi oko. On je totiz cca polovicni ;).


No vidis - jsem v tom uplne ztraceny.... Podle toho cos napsal by ta moje Sonka natacela video nastojato... Tak bych to pochopil ja ... [jako ze 78st navysku a 68st nasirku] Takova videa ale fakt nenataci. A kdyz dam na stejne misto na zahrade muj Mobius a tu Sonku, tak ta Sonka zabere sirsi pohled, nez ten Mobius.... No proste tomu nerozumim, co nadelam. A laikovi srozumitelne vysvetleni co je FOV a co je HFOV jsem proste nikde nenasel.

Zato jsem nasel tu Q6 90st a primo tam pisou: Wide Angle: 90 degree wide angle lens without Distortion. Tak to je pro mne dulezity udaj... :lol:

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 8:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Aby kamera natacela na vysku musel by FOV byt cca 1.414x (a vice) vetsi nez HFOV.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To jsou nějaké zmatky :? . FOV je všeobecně šířka zorného pole (i když se většinou udává jako zorný úhel). HFOV je horizontální zorné pole, VFOV je vertikální zorné pole a DFOV je diagonální (úhlopříčné) zorné pole. Pokud je uvedeno jen FOV, je to většinou HFOV. Pokud je uvedeno u jednoho přístroje různé FOV a HFOV, je to dost divné.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
FOV je obvykle DFOV. Alespon u cinanu, kteri jsou, dovoluji si predpokladat, predmetem aktualni diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
ondrascz píše:
FOV je obvykle DFOV.


To je to, co chtěl eddiex vědět :wink: .
Potom to má logiku. I když takovou čínskou :roll: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To je logika obchodního marketingu. Vždycky uvedou to co je největší tedy uhlopříčku. To samé u TV.
Jinak ta Firefly Q6 120st. při té funkci odstranění rybiny pouze zvětší obraz takže ty nejkřivější okraje ufikne. Ta verze 90 st. má absolutně rovný objektiv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mobius kamera
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Diky, diky vsem.
A prosim nenahodil byste nekdo link na nejaky srozumitelny obrazek kde by to bylo nakresleno co co znamena. Popravde nevim co si predstavit u diagonalni FOV. Vzdyt ... no proste stale to nechapu jaky uhel je myslen. Predstavuju si to asi blbe , ze je to trojuhelnik mezi cockou a levym a pravym okrajem obrazu u HFOV. cocka-horni okraj-spodni okraj u VFOV, ale jak si mam predstavit DFOV me nenapada... :D :D

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1031 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz