Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 1:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
Ahoj,
plánuji stavbu 250ky, na ní už mám komponenty všechny vybrané(sice ještě zcela nerozhodnuté), ale co nemůžu zaživa vybrat jsou díly na FPV. Jde mi o všechny potřebné díly, co pro přenos FPV videa jsou potřeba.
Požadavky:
- kamerka aby uměla alespon 1080i při 30fps (ideální při 60fps-ale cena aby byla taknějak rozumná)
- touto kamerkou na FPV chci nahrávat video na pamětovku a to přímo na 250ce(nechci nahrávat přenesený obraz na LCD nebo do brýlí), prostě abych nahrál tu kvalitu v 1080i. 250ka nebude osazena jinou kamerou, proto to takto chci :-) A zároven aby se z ní přenášel obraz na LCD
- a co hlavní, rád bych kvalitní přenos videa do LCD, dosah alespon 500m, ideálně co nejvíce k 1km(při přímé viditelnosti) a samozřejmě pokud zalétnu za stromy apod. třeba někde kolem těch 500m, tak aby nebylo takové rušení- což pokud chápu správně, to chce lepší anténky(jak na příjímač, tak i vysílač) a samotný vysílač s vyšším počtem mW
- OSD stačí se základními údaji -výška, vzdálenost od vysílače, stav baterie, hodila by se i kvalita signálu, ale není podmínkou. Spíš mi v případě OSD jde o nižší cenu

Na HK(EU sklad), jsem našel 2 kamerky co se mi líbí:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

LCD displej- jeden z těchto dvou:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

OSD - tam si nejsem jist, jaké přesně údaje to ukazuje
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Tyhle komponenty z odkazů jsou jen moje návrhy, jestli znáte lepší pro moje požadavky, tak klidně piště :-) Co se týče dalších komponent, tedy vysílače, anténky pro vysílač a pro přijímač, přijímač, baterie pro LCD si nejsem vůbec jist, resp. na HK jsem nic zajímavého nenašel.
Budu velmi rád, když mi někdo poradí přesné komponenty s odkazy, ideálně z HK(EU sklad), případně Aliexpress.com (případně eu.banggood.com jak jsem se tu na foru dočetl).

Obecně chci ještě říct, že chci kvalitní přenos videa v rámci možností analogu, budu skládat středně drahou 250ku, ale na kvalitu přenosu videa jsem nejvíc náročný, proto klidně i nějakou tu sumu přidám za lepší kvalitu. Nicméně, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Snad jsem to vysvětlil pochopitelně, kdyžtak je chyba u mě :D :D
Díky moc za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
No v prvni rade z analogu HD neudelas, ja treba na Hexu co jsem mel koupil xiaomi YI a ta mela fpv treba mnohem hezci obraz nez dal 700TVL z banggood...kazdopadne tyhle kamery nejsou delane na nejake rychle prulety apod kraviny, protoze tam bude pomerne velke zpozdeni obrazu...
jinak osvedceny set je http://www.banggood.com/Httpwww_ebay_comitmWireless-32CH-5-8G-600mW-A-V-Transmitting-Receiving-p-975775.html coz je ale uz mimo "zakon"

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 10:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
Já to myslím tak, že budu mít jednu kameru na 250ce, která bude přenášet živý obraz do LCD v analogu(což pokud chápu správně je max 800x480) a zároven ta samá kamerka bude na pamětovku, kterou bude mít obsaženou v sobě, nahrávat obraz v 1080i.
A samozřejmě že pro FPV potřebuju co nejmenší odezvu, proto jestli toto co bych rád nepůjde s nízkou odezvou, tak holt pro FPV dám nějakou malinkou kamerku a třeba RunCam 2 čistě pro nahrávání obrazu. Co myslíte?
Ten vysílač a příjímač z odkazu se mi líbí :-) Budu o něm uvažovat. Neměl bych pak k němu přikoupit lepší anténky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Jak pise Blacksite, latence je na prd. Nejnizsi latenci by mel mit Runcam 2hd, je tu na nej samostatne forum, mrkni do nej. Ten uz by meo byt pouzitelny i na race (latence kolem 60ms).
Pokud chces dobry prijem videa, doporucuju diverzitni prijimac a smerovou antenu. Vysilac z daneho setu je vetsi, tak si over ze se ti na tvou 250 vleze. Kluci tu jeste dobre hodnoti na male koptery Aomway 200mw.
Zaletnuti za strom ti na 5.8ghz stejne bude mrvit obraz, tak to asi nijak nevyresis, prostupnost signalu je proste horsi.
Jinak aby ti osd ukazovalo vse co chces, budes potrebovat i gps... V podstate me napada otazka, proc to davat na 250, kdyz tam pak budes vice bojovat s mistem a nedat to radsi na neco vetsiho?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Jinak doplnim rozliseni jen NTSC a PAL tudiz http://ciselnik.artega.cz/tv_standardy.php ... na diverzitni prijimac jsem zapomnel :oops:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 11:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Když čtu příspěvky od iCamot nejen v tomto threadu, tak si myslím, že by bylo skvělé se s někým domluvit a nechat si v praxi na letišti ukázat, co některé věci obnáší.
Tohle není míněno ani v nejmenším ve zlém, já sám jsem taky na spoustu věcí přišel až praxí - člověk si intuitivně myslí, že něco bude strašně důležité a něco naopak zbytečné, ale v praxi je to pak někdy přesně opačně... Nic proti diskusi ve fóru, rady tu už nějaké dostal, ale přeci jen něco vidět a o něčem jen číst není totéž :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
Tomashr: Vím, že to nemyslíš ve zlém ;-) Je pravda, že kdybych to viděl v praxi, tak bych se mnohem více zorientoval a věděl co chci, resp. věděl co chci a co je reálné :D Koukal jsem, že tu je topic na podobné seznámení, tak tam napíšu jestli neni někdo z Č.Budějovic nebo alespon Jižních Čech.
Tohle téma ještě nebudem uzavírat, zkusím někoho nejdříve najít a dozvědět se zkušenosti.
Případně pokud by sem někdo poslal odkazy na jednotlivé části FPVčka, co on vlastní a podobají se mým požadavkům, tak se zlobit nebudu :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
iCamot píše:
Já to myslím tak, že budu mít jednu kameru na 250ce, která bude přenášet živý obraz do LCD v analogu(což pokud chápu správně je max 800x480) a zároven ta samá kamerka bude na pamětovku, kterou bude mít obsaženou v sobě, nahrávat obraz v 1080i.


Proč zrovna 1080i?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
iCamot píše:
Tomashr: Vím, že to nemyslíš ve zlém ;-) Je pravda, že kdybych to viděl v praxi, tak bych se mnohem více zorientoval a věděl co chci, resp. věděl co chci a co je reálné :D Koukal jsem, že tu je topic na podobné seznámení, tak tam napíšu jestli neni někdo z Č.Budějovic nebo alespon Jižních Čech.


V ČB a okolí nikoho s coptery osobně neznám, ale třeba se někdo ozve. Já tam občas létám na chatě kus od Třeboně, což je celkem blízko, ale asi tam budu až o velikonocích, takže to není bezprostředně aktuální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
1080i proto, že 4K si šetřím na jinou quadrokoptéru :-) tudíž nižší rozlišení pod 4K je 1080i což na záznam na pamětovku stačí a i na mým 4K monitoru to bude vypadat slušně ;-)
Tomashr: Třebon je kousek, kdybys čirou náhodou sem jel dřív nebo i o Velikonocích, tak mi napiš. Kdoví jestli tu někoho jiného najdu. Vyloženě se stavbou nespěchám, jestli jí postavim o měsíc později nebo ted je mi víceméně jedno :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:

Proč zrovna 1080i?

podle me spis nerozlisovani "P" a "I"

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
jo takhle, to je mi zase jedno jestli P nebo I. Prostě 1920x1080 pixelů, samozřejmě že i čočka na kameře aby snímala slušný obraz atak, to je snad pochopitelné :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
A proc ne treba tu xiaomi? umi 1080p/60fps sice tvar nic extra ale gopro vozi vsichni a tvar stejny :)
http://www.banggood.com/Original-XiaoMi-Yi-Z23-Version-Ambarella-A7LS-BSI-CMOS-WIFI-Sports-Action-Camera-p-995831.html

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 13:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.1.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: České Budějovice
A tu ted myslíš jako sekundární kameru čistě pro natáčení? Nebo jako pro natáčení a zároven i pro FPV(tam jestli to chápu správně bude asi vyšší odezva, tedy pro rychlé létání nic moc)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2016 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Pro nataceni samozrejme, zadna takovato kamera se latenci nevyrovna obyc kamerce

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz