Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 1:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Je možné prohodit navzájem příjmačovou a vysílačovou anténu u 5,8 GHz FPV? Potřebuji příjmačovou, která je delší, na vysílač, neboť ta jeho je krátká a stíní jí velká baterka, co je vedle ní.. Našel jsem sice prodlužku http://www.aliexpress.com/item/GoolRC-F ... 84017.html , ale ta má opačné konektory, než potřebuji - ten s převlečnou matkou potřebuji bez pinu - samici a takovou jsem nikde nenašel. Dík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Záleží na konstrukci antén. Nejjednodušší je to přehodit a vyzkoušet dosah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Záleží co je to za antény, pokud jsou to všesměrové (omni antény) např. kruhově polarizované SPW (čtařlístky), tak můžeš libovolně prohodit, potom ještě častá kombinace na vysílači CL anténa (třílístek) a na přímači SPW (čtyřlístek), taky bych se nebál to prohodit, jediný co jsem se dočet, že ten třílístek se dává na vysílače, že má nějak menší citlivost na odrazy. V případě směrových antén je to už ale jiná, směrová patří vždy na přijímač. Jelikož píšeš o rozdílné délce antén tak nepředpokládám že bys tam měl setové pendreky, tzn. lineárně polarizované omni antény.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 10:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
Jsou to tyto hříbkové antény z prvního obrázku. Na druhém je umístění TX antény na koptéře. Budu jí muset asi přemístit jinam, dál od baterky a ostatní elektroniky, asi na jedno z ramen rámu, teď má hrozně malý dosah (v poměru k výkonu vysílače).. Je výhodnější tento typ antény umístit směrem nahoru nebo dolů pod model, jak to mám já? Díky.


Přílohy:
antény.jpg
antény.jpg
[ 14.88 KiB | Zobrazeno 1749 krát ]

umístění antény.jpg
umístění antény.jpg
[ 107.89 KiB | Zobrazeno 1749 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 11:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Nic v zlom, ale ved tu antenu ti tieni vsetko, co ju tienit moze: baterka, gimbal... :( Ja mam zospodu len anteny: RX, videoTX, telemetriu, vsetko ostatne je v rame alebo hore. Co je to maly dosah? S 200mW TX dociahnem 400m ( dalej som neskusal).

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
ddano007 píše:
Nic v zlom, ale ved tu antenu ti tieni vsetko, co ju tienit moze: baterka, gimbal... :( Ja mam zospodu len anteny: RX, videoTX, telemetriu, vsetko ostatne je v rame alebo hore. Co je to maly dosah? S 200mW TX dociahnem 400m ( dalej som neskusal).


To máš pravdu, zatím jsem jí takto umístil na zkoušku, vysílač má 600mW a dosah byl kolem 300m. Říkal jsem si, že s větším výkonem vysílače nebude tolik zastínění ostatními věcmi vadit. Musím vymyslet jiné - lepší umístění, ten hříbek by tedy měl být nejnižší bod koptéry? Nebo jej raději vytáhnout nahoru? Podvozek je zatahovací.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 19:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky mám laciný vTx 200 mW (TS351), ale dostal jsem se až na 912 metrů viz foto a porovnáno podle souřadnic na mapy.cz to sedí. Antény mám Fatshark a tu vysílačovou vystrčenou takhle dolů. Ani tohle není úplně ideál, protože už několik vteřin po tomhle záběru z videa a dotočení na návrat čumákem k místu startu se mi videosignál zhoršil natolik, že jsem naslepo mazal na plný plyn k sobě a doufal v obnovení obrazu, to nastalo asi až 400 metrů ode mě. Rušení GPS u svý Naza Lite (flešnutou na V2) jsem nezaznamenal nikdy, počet satelitů vždy dobrý, opět viz foto.

Příloha:
912 metrů dosah.jpg
912 metrů dosah.jpg
[ 73.11 KiB | Zobrazeno 1556 krát ]



Příloha:
P1100329.JPG
P1100329.JPG
[ 30.13 KiB | Zobrazeno 1556 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prohození antén TX a RX
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 1
martin z píše:
Taky mám laciný vTx 200 mW (TS351), ale dostal jsem se až na 912 metrů viz foto a porovnáno podle souřadnic na mapy.cz to sedí. Antény mám Fatshark a tu vysílačovou vystrčenou takhle dolů. Ani tohle není úplně ideál, protože už několik vteřin po tomhle záběru z videa a dotočení na návrat čumákem k místu startu se mi videosignál zhoršil natolik, že jsem naslepo mazal na plný plyn k sobě a doufal v obnovení obrazu, to nastalo asi až 400 metrů ode mě. Rušení GPS u svý Naza Lite (flešnutou na V2) jsem nezaznamenal nikdy, počet satelitů vždy dobrý, opět viz foto.



Tak to by mi stačilo kolem toho kilometru. Ty máš trochu jinou koncepci koptery, mě tam hlavně překáží ta veliká baterka, snad najdu nějaké jiné vhodné místo pro vysílač s naténou, nebo koupím nějaký ten prodlužovací kablík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz