Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 12:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Myslím, že se na poště víc zaměřují na ty z nás, kterým ty zásilky chodí častěji. Jak už je člověk jednou zaevidovaný na celním úřadě, tak je zle. Mě už prostě neprojde vůbec nic. Zpočátku mi prošly i podstatně dražší věci než teď.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 17:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Ještě bych se chtěl zeptat, co si myslíte o těchto anténách?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 17:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
cita21 píše:
Myslím, že se na poště víc zaměřují na ty z nás, kterým ty zásilky chodí častěji. Jak už je člověk jednou zaevidovaný na celním úřadě, tak je zle. Mě už prostě neprojde vůbec nic. Zpočátku mi prošly i podstatně dražší věci než teď.

To si nemyslím. Kupuji v cizině poměrně málo a odchytli i zásilku, která byla o euro nad limit. Vyžádali si doklady a zaplatil jsem DPH + výpalné. Jindy to je třeba i 5€ nad limit a projde to.
Spíše bych řekl, že to záleží na velikosti balíku a na náhodě. Neřeším to. Když mi přijde doplať, tak doplatím a je to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 18:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Tak to už asi více kontrolují než dříve. U některých dražších věcí se pak už ani nevyplatí kupovat je v Číně, např. monitor za 3500 Kč mě vyšel skoro na stejné peníze jako tady a když pak k tomu ještě přidám problémy se zárukou, kdyby se to rozbilo, tak je někdy lepší koupit v ČR. Neříkám, že všechny věci, ale už to s tím DPH a clem není tak výhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ono taky je potřeba počítat s kurzem dolaru. Teď je kolem 24,5 Kč a před 2 lety byl kolem 20 Kč a to je fest rozdíl. Ten FPV monitor s diverzitním příjmem mě vyšel kolem 5 litrů, protože jsem ho bral tady, jinak v cizině o dost levněji, ale pokud by ho odchytli, tak by vyšel nastejno, to souhlasím. Spoustu drobností ale beru z Číny, hlavně ty, co by poštovné za ně tady stálo víc, než věc samotná. I když vím, že je to tím, že tam je to poštovné dotováno...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2016 22:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Pánové, koukám po těchto 2 setech za cca 50 USD (je teď ještě sleva 20%), má cenu to vzít jak to je, nebo je něco cenově zajímavějšího?

ELGAE® 32CH 5.8Ghz 400mw FPV Wireless AV Tx & Rx Set STR354906

ELGAE® 32CH 5.8Ghz 600mw FPV Wireless AV Tx & Rx Set STR356906

Pokud ano, kterou? Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2016 23:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Jaky by byl asi dosah toho 600mW setu s kdybych k tomu koupil jeste nejake ty Circular anteny?
Taranis by asi 2-3km dosahu asi dal tohle by melo drzet krok s taranisem ne?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 8:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Boscam 600mW vychází v tomhle setu na 38 dolarů, Elgae nedokážu posoudit o kolik je lepší, ale kdybych něco takového kupoval, snažil bych se jít do diversního přijímače, nebude ti vypadávat signál ani při prudké změně letu. Mám Boscama 600mW s diversním LCD monitorem asi půl roku a ještě se mi nepodařilo ztratit signál, pokud tedy nezalítnu třeba někam za budovu, ale to jsem raději nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Muzes dat prosim dat link na ten tvuj Boscam v FPV sem uplne levej ale chtel bych to zkusit ale nevim jestli me to bude bavit.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 9:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
cita21: sem s tím!
našel jsem jen toto:
Boscam FR632 Diversity 5.8GHz 40CH Auto Scan LCD A/V Receiver
mají ho na banggoodu za 57 usd.
A muze byt klidne bez monitoru, ten nepotrebuji, ale rad bych kompletni set. Kdes ho poridil a za kolik?
diky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ten diverzni prijimac se da kombinovat s tema Circularnima antenama?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 10:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Wormsnake píše:
Muzes dat prosim dat link na ten tvuj Boscam v FPV sem uplne levej ale chtel bych to zkusit ale nevim jestli me to bude bavit.


Např. tady http://www.banggood.com/Httpwww_ebay_co ... 75775.html tenhle za 38 dolarů není diversní ale pro začátek na vyzkoušení ti určitě bude stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 10:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Hele na 2-3 km, když pomineme legislativní stránku, tak je to už trošku problémové a taky drahé... chce to určitě diverzitní přijímač na kterej dáš jednu circular anténu, je asi jedno jakej typ, ale musí bejt dobře naladěná, ať vůbec k něčemu je (ta bude sloužit na to létání kolem hlavy, abys byl schopnej přistát, vzlítnout, viděl něco když letíš za sebe, vedle sebe...) a jako druhou anténu na ten diverzitní přijímač dáš třeba helical anténu, která nemá takovej rádius a je zaměřená na užší pole a "vidí" více do dálky... pak je ale problém, ji na 3 km směrovat... si spočítej o kolik stuňů se ti pohne záběr na 3km, když se ty pohneš o 5 stupňů... takže sám to směrovat rozhodně nezvládneš, protože i když bys tušil, kterym směrem přibližně jsi, tak to prostě nedokážeš... takže potřebuješ nějakej antenna tracker, kterej to bude dělat za tebe...
No a pokud tě to ještě pořád neodradilo, tak zkus někde zjistit, co všechno potřebuješ aby tohle fungovalo dohromady, aby to bylo kompatibilní a kolik by tě to stálo...
Další věc, kterou budeš muset řešit, je nějakej GPS lokátor, protože až s tim praštíš 2 km daleko, tak pokud neznáš dokonale prostředí, kde létáš (a z vrchu to vypadá dost jinak), tak model nenajdeš, což je trošku drahá sranda... Tohle jsou věci do kterých musíš investovat majlant, jinak to nebude dobře fungovat, odradí tě to a ještě to bude špatně prodejný...

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 10:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
metlis píše:
cita21: sem s tím!
našel jsem jen toto:
Boscam FR632 Diversity 5.8GHz 40CH Auto Scan LCD A/V Receiver
mají ho na banggoodu za 57 usd.
A muze byt klidne bez monitoru, ten nepotrebuji, ale rad bych kompletni set. Kdes ho poridil a za kolik?
diky.


Já mám přesně toto z DX.com http://www.dx.com/p/boscam-rx-lcd5802-5 ... ufRwebe63E . Jinak jsi to našel dobře, nebo je tady ještě jeden lacinější za 48 dolarů od skyzone http://www.banggood.com/Skyzone-RD40-FP ... 95945.html ale chtělo by to mít vysílač i přijímač od jedné značky. Nejdříve jsem používal jako monitor tablet, mám tam AV vstup ale to se nedalo. Pak jsem sehnal LCD 7palcový, to už bylo o trochu lepší, jenže jakmile svítilo sluníčko, nebylo na něm skoro nic vidět i když jsem měl sluneční clonu. Tenhle Boscam má podstatně vyšší jas a je dělaný přímo na FPV, takže pokud svítí slunce, tak mu to tolik nevadí a jsou na něm vidět i všechny detaily, ten obraz je úplně jinde. Přečtětě si recenze, hodně ho chválí a cenu 100 dolarů se takový monitor i s diversním přijímačem podle mě určitě vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV set pro začátky
PříspěvekNapsal: úte 15.03.2016 10:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.4.2015
Příspěvky: 137
Wormsnake píše:
Ten diverzni prijimac se da kombinovat s tema Circularnima antenama?


Samozřejmě, že diversní přijímač lze kombinovat s různýma anténama. Dokonce jsem si koupil dražší a lepší, ale ještě jsem je ani nenainstaloval. Šel jsem to vyzkoušet s těma původníma co u toho byly a zjistil jsem, že to s nima funguje dobře, tak jsem je tam nechal. Ale až bude čas, tak to vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz