Switch to full style
Létání na výlety s přenosem obrazu je tu. Vysílače, přijímače, kamery či video-brýle. Pokus te se co nejvíce dodržovat zákony ČR. Samozřejmě, že i natáčení z modelů, výběr kamer a foťáků. Prostě věci související.
Odeslat odpověď

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

úte 27.03.2018 20:00

Jsem to sepsal: http://www.kolmanl.info/?show=SHOW_TXT& ... 20180327_2

Firefly Q6 na hlavě

čtv 05.04.2018 10:06

Zkoušeli jste někdo natáčet letadlo ze země, s Q6 umístěnou na hlavě (nebo jiné části těla)? Funguje to nějak rozumně? Jak jste měli kameru uchycenou? Já jsem teď zkoušel natáčet svého Mini Scouta pomocí klíčenkové kamery Mate808 s objektivem na brýlích:

Obrázek

Jako není to špatné, ale Q6 by byla lepší. Ale brýle by ji neunesly, musel bych to mít nějak na hlavě. Zkoušel to někdo? Jak se interní stabilizace Q6 vyrovnává s tím, že člověk otáčí hlavu a sleduje to letadlo?

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

čtv 05.04.2018 12:35

Tohle jsem v roce 2011 natočil s první GoPro. Přidělaná 3M hřebínkovým zipem na helmě. Postupně jsem našel zamíření, aby byl model cca uprostřed.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

čtv 05.04.2018 17:40

yenyakas: všemocný suchý zip a oboustranná izolepa - obojí na kšiltu čepice...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

čtv 05.04.2018 20:42

Když nechci zanášet do videa pohyby hlavy, mám kameru na prsou nad vysílačem. Kameru taky dávám na zem na kostku polystyrénu nebo na PET flašku (aby náraz neodneslo letadlo).

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

pát 06.04.2018 7:35

Tak jako stativ mám - celé video

https://www.fi.muni.cz/~kas/itube/2017- ... scout.html

je natáčené foťákem na stativu. Šlo mi o ten pohled do směru letadla. No a přilbu nemám, kšiltovku taky ne, tak nevím. Ještě můžu recyklovat popruhy od čelovky a nějak to namontovat na ten horní popruh.

Kameru nad vysílačem - jak to máš uchycené a jak dobře se s tím dá utrefit směr?

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

pát 06.04.2018 11:33

YenyaKas píše:Kameru nad vysílačem - jak to máš uchycené a jak dobře se s tím dá utrefit směr?

Od číňana jsem koupil hrudní popruh. Hrudní popruh s kamerou, přes to kšandy pro vysílač. Míří se s tím dobře, trup natáčím za modelem. Je to trochu schíza, protože normálně stojím rozkročený a za modelem jen otáčím hlavu. Při filmování musím otočit trup.
Přílohy
gopro-hrudni-drzak.jpg

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

pát 06.04.2018 11:36

YenyaKas píše:... přilbu nemám, kšiltovku taky ne ...
Pořiď si kšiltovku, nebo u číňana popruh na hlavu. Nejpřirozenější je kamera na boku hlavy někde u ucha. Popruh na hlavu mě vadí:
a) vypadám jak magor
b) vadí mi, že mě to tlačí na boltce

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

pát 06.04.2018 11:40

YenyaKas píše:Tak jako stativ mám

Stativ je občas tvrdší, než křídlo ;-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Když dělám průlety kolem kamery na stativu, myslím na tohle video :-D

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 15:44

Chtěl bych se zeptat majitelů jestli by šlo použít Q6 jako dashcam do auta. Je nějaké omezení?

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 18:54

Asi proč ne. První video co jsem s Q6 zkoušel, bylo natočit cestu do práce jako timelapse. Fungovalo to, akorát byl problém kameru uchytit. Podle mě se pro tohle hodí víc ty kamery s menší hloubkou.

Já jsem uvažoval že bych do auta dal nějakou tu 808 která má objektiv na takovém tom placatém kabelu, čímž bych mohl samotnou kameru schovat třeba do zpětného zrcátka, a v rámci 15 cm toho kabelu bych si objektiv mohl líp umístit, kam bych potřeboval.

https://www.ebay.com/itm/HD-1080P-Mate- ... 2188818922

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 19:00

Nema to prilis maly FOV?

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 19:31

Hloubka a úchyt není problém, to vyřeší magnet s přísavkou před zrcátkem, už to mám vymyšlený. Úhel 120st. je ok, na trubce jsou videa.
Měl jsem na mysli, jestli to q6 má ty obvyklý softwar. funkce jako dashcams. Pro mě by byla takto víc využitá.

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 19:36

Mají automatický start po zapnutí a ukládání dat po několikaminutových blocích. Nevím jestli umí ten nejstarší mazat, aby se nepřeplnila karta. A podle mě nemají jako některé autové kamery tlačítko "toto video chci zachovat, a jedem dál".

Re: Firefly Q6 aneb máte a jaké zkušenosti?

ned 08.04.2018 21:16

Dokáže mazat nejstarší natočené soubory. Dá se nastavit, tak, že při připojení napájení přes USB se automaticky rozběhne záznam.
Odeslat odpověď