Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 22:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
BANE píše:
No po nekolika dennim badani jsem zjistil tyto neoverene informace:

1. nikdo nic nevi.
2. nejspis to bude fungovat s ruznyma antenama obdobne jako diverzni system.

Jedna baba povidala, ze je to jeden prijimac, ktery kontroluje signal z obou anten a bere obraz z te lepsi. Tvari se to jako zjednoduseny diverzni system. Jak to v praxi bude fungovat zjistim, az za letu :D


Zkoušel tedy už někdo ty dvě různé antény na EV100 v praxi?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
leon_cz píše:

Zkoušel tedy už někdo ty dvě různé antény na EV100 v praxi?

Jo, jedna https://www.rotorama.cz/fpv/actuna-pagoda-2-antena-rhcp a druhá https://www.aliexpress.com/item/-/32757280082.html. Nemůžu říct ani fňň, jak to za ty prachy šlape.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
leon_cz píše:

Zkoušel tedy už někdo ty dvě různé antény na EV100 v praxi?


Ja mam momentalne https://www.rotorama.cz/fpv/5-8g-8dbi-antena a https://www.banggood.com/Realacc-Pagoda ... rehouse=CN a jsem spokojen. Budu ted zkouset vsesmerovku na koptere i na brejle predelat a dam tam https://www.rotorama.cz/fpv/foxeer-loll ... super-mini , ale asi to nebude mit nejaky zasadni vliv. Kamarad na tu smerovku letal neco pres jedem km a pohoda...
EDIT: jinak ty brejle mame 3 tady v mem okoli a vsichni si chvali. Za ty prachy je nebudu ani prodavat kdybych casem prechazel na lepsi a tyto necham na vozeni a jako nahradaky.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 11:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Já je právě prodal, neseděly mi na obličeji a už mě to štvalo, jinak po mé úpravě větších průhledů nebyly špatný, objednal sem vr d2 a vracím se k boxům než bude na něco lepšího. Jinak posledně sem na nich lítal pagodu a triple feed patch z flytime a bylo to dobrý, ale nezkoušel sem víc než cca 500m (čistej obraz).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 7:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Jaký dosah jsi měl na originální pendreky? Mně to už při 250m začalo často pruhovat a na 300m jsem se už kvůli ruchům řídit přes FPV radši ani neodvažoval a to jsem jel na 200mW. S Eachine VR D2 jsem měl větší dosah, ale je fakt, že to jsou na rozdíl od EV100 Dual Diversity s lepšími anténami...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2019 19:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Nikdy sem to sprutama nezkoušel, měl sem vždy cirkularku a směrovku, zkoušel si jinou frekvenci na to samým místě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 6:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
leon_cz píše:
Jaký dosah jsi měl na originální pendreky? Mně to už při 250m začalo často pruhovat a na 300m jsem se už kvůli ruchům řídit přes FPV radši ani neodvažoval a to jsem jel na 200mW. S Eachine VR D2 jsem měl větší dosah, ale je fakt, že to jsou na rozdíl od EV100 Dual Diversity s lepšími anténami...


No popravde ta diversita nema ani na ruseni takovej vliv, jako spis samotna antena a prijimac treba. Pokud nemas pendrek i na koptere, tak hledej problem spis tam. Jak pises na vr d2 jsi mel lepsi anteny. Hodne lidi se pta, jakej maji tyto a jine brejle dosah a tak, ale ono to je hlavne o antenach a na tom se nic nemeni.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 28.02.2019 14:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Na koptéře mám anténu "hříbeček", je tam originální FPV sada k XK X380 Detect. Já jsem asi dělal chybu, že jsem létal nízko a občas jsem měl v cestě stromy, tak možná kvůli tomu tam byly ruchy. Dnes jsem zkusil nabrat výšku přes 200 metrů, abych měl zaručenou přímou viditelnost a dostal jsem se s pendreky na 800m dosahu s čistým obrazem, s čímž jsem už spokojený. Když jsem zkusil z Eachine VR D2 odmontovat "hříbeček" s panelkou a přidělat je na EV100, tak jsem se dostal jen na 500m s hodně zarušeným obrazem. To mě překvapilo, že s pendreky mi to jelo na EV100 lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: pon 18.03.2019 5:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
https://www.reddit.com/r/Multicopter/comments/8maiwg/best_antenna_combination_for_ev100/

Tady jsem se dočetl názor, že použití dvou antén na jednom přijímači (jak to má řešeno EV100) dá ve skutečnosti horší výsledky, než když se tam nechá jen jediná anténa. Může mít pravdu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: pon 18.03.2019 12:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
leon_cz píše:
https://www.reddit.com/r/Multicopter/comments/8maiwg/best_antenna_combination_for_ev100/

Tady jsem se dočetl názor, že použití dvou antén na jednom přijímači (jak to má řešeno EV100) dá ve skutečnosti horší výsledky, než když se tam nechá jen jediná anténa. Může mít pravdu?


Urcite ne. Zkousel jsem a je to horsi pokud se pouzije jen jedna. Stare brejle fatshark meli jen jednu antenu a celkove tam byl dosah rozhodne horsi. Ja nejdale letel cca 500 metru s ev100 a bylo to ok.
Jinak na pendreky to mam lepsi v zastavbe s woopem, ale to uz neplati pro 5ti palec venku. Momentalne mam smerovku a lizatko a na kopteru lizatko...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 18:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
BANE píše:

O tom se vi uz dlouho, ale za ty prachy me nepresvedci. Nechcu si pridavat cocky, ale to rozliseni a vetsi fov by asi bylo super. Druha vec je to, ze jestli to bude zvladnute stejne jako EV100, tak ne diky a rozhodne bych s nakupem pockal.
Za ty prachy uz snad radsi Skyzony...


EV200 jsou ale Quad diversity, Skyzony jen Dual Diversity.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 12:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2013
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno
Zdravím. Můžete mi někdo poradit jak se nastavuje kontrast nebo jas? Ať dělám co dělám tak nevím jak na to. Nebo to snad nejde? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 12:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Timsound píše:
Zdravím. Můžete mi někdo poradit jak se nastavuje kontrast nebo jas? Ať dělám co dělám tak nevím jak na to. Nebo to snad nejde? :roll:

Ten malinký joystick do boku a nahoru dolu...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2020 13:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.2.2013
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno
Tý jo díky moc. Ja se po.... vůbec mě nenapadlo že je to joystick. Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz