Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 14:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak dnes na BG byl zahajen prodej a o brejle je obrovsky zajem. Ja to tam nechal mam je obednane na rotorame a doufam, ze me nesklamou a brejle mit budou.
Co je ale dulezita novinka? Eachine udelal primo pro tyto brejle externi DVR odkaz je zde: https://www.banggood.com/Eachine-Micro-AV-Recorder-1280480-Mini-DVR-Support-32G-TF-For-EV100-Goggles-p-1196134.html?rmmds=mywishlist Do toho rozhodne pujdu a nemalo jsem si ucvrnknul kdyz jsem to zjistil :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 21:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
BANE píše:
No po nekolika dennim badani jsem zjistil tyto neoverene informace:

1. nikdo nic nevi.
2. nejspis to bude fungovat s ruznyma antenama obdobne jako diverzni system.

Jedna baba povidala, ze je to jeden prijimac, ktery kontroluje signal z obou anten a bere obraz z te lepsi. Tvari se to jako zjednoduseny diverzni system. Jak to v praxi bude fungovat zjistim, az za letu :D


Je to vlastně jeden SMD integráč, který dělá RF přepínač - má dva vstupy, na každý jedna anténa a ven leze to lepší. Bohužel jsem zapomněl označení, ale měl jsem tu i datasheet, narazil jsem na to při opravě antény k nějakému Orange DSM satelitu, který měl na vstupu právě tohle - nic nového pod sluncem, i v modelařině se to používá už delší dobu.
Rozdíl proti "plné diverzitě" s dvěma přijímači je hlavně v tom, že to funguje tak nějak orientačně na celé pásmo, zatímco diverzitní přijímač bere přesně daný kanál a ještě do jisté míry může vyhodnotit skutečnou kvalitu a ne jen "tupě" sílu. Odhaduji, že v praxi to bude chodit dost slušně při rekreačním létání někde "na plácku" s jediným modelem, tam bude rozdíl proti "opravdové diverzitě" minimální, při závodním letu několika copterů najednou to už bude o něco horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 23:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
tomashr píše:

Je to vlastně jeden SMD integráč, který dělá RF přepínač - má dva vstupy, na každý jedna anténa a ven leze to lepší. Bohužel jsem zapomněl označení, ale měl jsem tu i datasheet, narazil jsem na to při opravě antény k nějakému Orange DSM satelitu, který měl na vstupu právě tohle - nic nového pod sluncem, i v modelařině se to používá už delší dobu.
Rozdíl proti "plné diverzitě" s dvěma přijímači je hlavně v tom, že to funguje tak nějak orientačně na celé pásmo, zatímco diverzitní přijímač bere přesně daný kanál a ještě do jisté míry může vyhodnotit skutečnou kvalitu a ne jen "tupě" sílu. Odhaduji, že v praxi to bude chodit dost slušně při rekreačním létání někde "na plácku" s jediným modelem, tam bude rozdíl proti "opravdové diverzitě" minimální, při závodním letu několika copterů najednou to už bude o něco horší.


Takze pro me za ty prachy idealni...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 6:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak na BG dnes uz cena pres 3500,- czk. Na rotorame jeste porad akcni cena 2900,- czk...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 12:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Brejle dopadly celkem dobre v prvnich recenzich, az na nektere nesrovnalosti a docasne vady, ktere by se ale koncoveho zakaznika nemely nejak dotknout jsou v pohode. Tady jsem nasel video nejak neupravene tedy raw, ktere ukazuje zaznam z externiho DVR, co se bude na BG prodavat tento mesic. Je to pres kopter eachine wizard 220s tedy Eachine 1179 800TVL CCD kameru.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 11:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 90
Bydliště: Vyškov
Už naskladnili ten externí DVR https://www.banggood.com/Eachine-Micro- ... mywishlist


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 21:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
vlada123 píše:

Opravdu? Jeste se neda koupit a ani mi neprislo oznameni. Pisou tam neco okolo 29.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2017 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Mne dnes oznameni prislo a uz jsem koupil.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 1:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak to jsem hodne smutny :cry: budu muset cekat az naskladni a koupit si DVR pak. A taky jsem se chtel zeptat co to je za podel s tema baterkama?

EDIT: koukam z BG uz do ceska zadnou baterku neposlou...
EDIT2: tak jsem resil ty baterky a na Aliexpressu to porad jde a zjistil jsem, ze tam maj jak baterky na EV100, tak i to DVR a tak jsem hned obednal.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 20:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 13
Ahoj Bryle ev100 už mam tež par dni doma a zatim sem teda dost zklaman Vzhledem k tomu ze brýle maji displej pro kazde oko zvlast vse tedy vidim 2x a je dost male Navic ma neustale ruseni obrazu pruhem pres cely obraz Doted sem mel Eachine ev800 a na ev100 si vubec nemuzu zvyknout Naka rada? :)

_________________
Mjx bugs 3
Dji phantom f300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 21:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
jack210 píše:
Ahoj Bryle ev100 už mam tež par dni doma a zatim sem teda dost zklaman Vzhledem k tomu ze brýle maji displej pro kazde oko zvlast vse tedy vidim 2x a je dost male Navic ma neustale ruseni obrazu pruhem pres cely obraz Doted sem mel Eachine ev800 a na ev100 si vubec nemuzu zvyknout Naka rada? :)


No to ruseni vyresis lepsima antenama, ty setovky co si budem jsou jen do poctu. Ja tam mam pagodu a budu pridavat smerovku jeste.
Ty displeje si musis nastavit podle oci a pokud to nejde, tak mas asi oci moc daleko a nebo blizko, ale to ti pak asi nepujde u zadnych.
FOV je male, to se da trosku vyresit tim, ze se sunda ten molitan a nahradi se molitanem z fatsharku. Je tenky a tak mas oci bliz nez s origo molitanem.

Me se treba s nema lita dobre, mel jsem fatshark teleporter v5 a ty EV100 me az na mirne mensi FOV prijdou lepsi. Chapu, ze nekdo kdo je zmlsanej drahejma fatsharkama ma nejake vyhrady, ale pro nekoho kdo chce usetrit a lita spis for fun a nezavodi jsou to dobre bryle. Jako kdo je koupil za 100 usd si muze piskat a za ty prachy je to parada.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 16:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 13
Takze rikas ze je to jeno nastaveni abych vse nevidel 2x No jeste to teda zkusim poladit ,ci ten molitan vymenit Ale u ev800 brejli je to teda bez ladeni
ten pruh tam je jak s origo anteny taki s temyhle 2 antenama Furt je tam ruseni jeste nez sem vubec vzletnu (pruh pres horni cast obrazu) U brejli ev800 me to nedela a to je tam stejna origo antena Vysilac mam na dronu co nejdal od kamery Tak to prave nechapu

Edit Tak ani sundat molitan nepomohlo Spis bych tam asi potreboval dva molitany :D Kdyz posunu oba displeje co nejvic ke stredu brejli/k nosu tak teprv z vetsi dalky to teprvvidim jednou a ne 2x No asi holt zustanu u Ev800 Tohle sem necekal ze bude takovy problem

_________________
Mjx bugs 3
Dji phantom f300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2014
Příspěvky: 296
Je lepsi to predem vyzkouset, nekdo nedokaze zaostrit s fresnelkou a nekdo zas dva obrazy, muze to byt ocima a nic s tim nenadelas ale nechci predbihat, zkus si s tim jeste pohrat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 21:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
jack210 píše:
Takze rikas ze je to jeno nastaveni abych vse nevidel 2x No jeste to teda zkusim poladit ,ci ten molitan vymenit Ale u ev800 brejli je to teda bez ladeni
ten pruh tam je jak s origo anteny taki s temyhle 2 antenama Furt je tam ruseni jeste nez sem vubec vzletnu (pruh pres horni cast obrazu) U brejli ev800 me to nedela a to je tam stejna origo antena Vysilac mam na dronu co nejdal od kamery Tak to prave nechapu

Edit Tak ani sundat molitan nepomohlo Spis bych tam asi potreboval dva molitany :D Kdyz posunu oba displeje co nejvic ke stredu brejli/k nosu tak teprv z vetsi dalky to teprvvidim jednou a ne 2x No asi holt zustanu u Ev800 Tohle sem necekal ze bude takovy problem


Dneska jsem je pujcil pritelkyni a rikala, ze to je naprd ty dva displeje, ze to vidi 2x :D A pritom me to perfektne sedi. Pruh tam nemam zadny. jen obcas ruseni, ale to je vsude kdyz se lita. Je to tezke s tema brejlema a clovek si to proste musi vyzkouset. Kazdemu sedi neco jineho. Uprimne uvazuju koupit nejake levne male krabice, jako nahradaky pro sebe a nebo at muzu povozit nekoho...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eachine EV100
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 8:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
jack210 píše:
Spis bych tam asi potreboval dva molitany :D Kdyz posunu oba displeje co nejvic ke stredu brejli/k nosu tak teprv z vetsi dalky to teprvvidim jednou a ne 2x No asi holt zustanu u Ev800 Tohle sem necekal ze bude takovy problem


Ahoj,

ono s brylemi je to trochu jine, nez s "krabici". Chce to zvyk a i , tak trochu se s tim naucit koukat. Kdyz to reknu jednoduse, je to podobne jako pozorovani 3D obrazku. Je treba koukat "dal". Urcite bych to hned nevzdaval. Kolega ma Eachine VR D2 a v EV100 take vidi dvojite. Mne to problem nedela. Podle mne je to jinym navykem z jineho druhu bryli.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz