Switch to full style
Létání na výlety s přenosem obrazu je tu. Vysílače, přijímače, kamery či video-brýle. Pokus te se co nejvíce dodržovat zákony ČR. Samozřejmě, že i natáčení z modelů, výběr kamer a foťáků. Prostě věci související.
Odeslat odpověď

Zapojení kamery

stř 11.10.2017 9:11

Zdravím všechny. Pořídil jsem si na Ebay tuto kamerku: http://www.ebay.com.au/itm/WiFi-FPV-2-0 ... 2951009961?
Má nahrávání na SD kartu. Přívodní konektor jsem nahradil Hitec konektorem a zapojil místo serva do přijímače na kanál 6. Kanál jsem si aktivoval na vysílači. Kamerka jde, svítí zeleně, ale nenahrává. Již jsem vyzkoušel všechny možné nastavení trimů a rozsahů na vysílači, ale kameru se mi podařilo spustit na nahrávání jen jednou, asi nějakou kombinací výchylek vypínačů a pák na vysílači, ale ani nevím jak, takže mám vyzkoušeno, že funguje a nahrává, ale už se mi to nepodařilo zopakovat. Máte prosím nějaké nápady? Stačilo by mi i, kdybych spustil nahrávání na zemi a to by běželo celý let, ale lepší by samozřejmě bylo, kdyby šlo aktivovat vysílačem. Díky moc.

Re: Zapojení kamery

stř 11.10.2017 13:08

Ahoj.
Pokud pouzivas FPV neni mozne ze kamerka budto umi jen nahravat do zarizeni ktere obraz zachytava a nebo nahravat do sebe ale zase neposilat obraz dale? Tzn dva mody.
Nektere levnejsi akcni kamery takto funguji, tak me napadlo jestli to nemuze byt ten stejny pripad.

Re: Zapojení kamery

stř 11.10.2017 17:39

Kameru neznám ale tady je dobrý návod jak na to.

Re: Zapojení kamery

stř 11.10.2017 17:58

Takže klasický PWM signál z přijímače asi nee :o .

Re: Zapojení kamery

stř 11.10.2017 18:09

JosefSvejk píše:Takže klasický PWM signál z přijímače asi nee :o .
Možná ano. Tady píše VSCharlie o ovládání RunCam2 (anglicky).

Re: Zapojení kamery

stř 11.10.2017 21:23

Používám podobnou kamerku. Červený +5v, černý -, žlutý při cca vteřinovém propojení s - pólem (černý) se spustí nahrávání a při opětovném propojení se ukončí. Takže z příjímače lze napájet a mezi žlutý a černý zapojit micro tlačítko. Tak to mám já.

Re: Zapojení kamery

čtv 12.10.2017 5:56

Koli píše:Používám podobnou kamerku. Červený +5v, černý -, žlutý při cca vteřinovém propojení s - pólem (černý) se spustí nahrávání a při opětovném propojení se ukončí. Takže z příjímače lze napájet a mezi žlutý a černý zapojit micro tlačítko. Tak to mám já.


No to je to, na co dával odkaz ellet. Musel by se použít RC spínač.

Re: Zapojení kamery

čtv 12.10.2017 7:09

Ještě jsem chtěl doplnit. Po letu vždy nejdříve, u této kamerky, vypnout natáčení a cca po 10 sec. teprv napájení (model) jinak se záznam nemusí uložit.
Odeslat odpověď