Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018 16:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
Takže neporadíte... snad budu mět štěstí jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
To neni o tom, ze nechceme poradit. Ja ti rekl jak to je a kolik co stoji a co to dokaze, ale ty mas svuj svet asi. Prijdes a napises koukam na video kde borec leti 40km fpv a chcu letat 5km a kolik to bude stat a das odkazy na nejake harampadi za par supu, ktere se neda pouzit na nic. Pokud mas predstavu, ze ti nejaky MacGyver za par korun postavi drona schopneho letu na 5km i s fpv, tak se pletes. Jak pisu stoji to vatu a byl bych ocas, kdybych te nabadal, abys utratil 50 tisic za veci, ktere pak nemuzes legalne pouzit pro tyto ucely. Je mi lito, ze ses v realite sklamal, ale asi mas prehnane ocekavani...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
jimbo píše:
Takže neporadíte... snad budu mět štěstí jinde.


Takže budeš hledat, až najdeš někoho, kdo ti napíše co chceš slyšet?
Nejspíš ti poradí nějaký šunt, který nesplní co chceš a můžeš i někomu ublížit.
Vždyť ti tady napsali, že to co chceš je nereálné.
Nejen že to nebude ani zdaleka levné, ale ani dolet 40 km není reálný.
Zvýšení výkonu je ilegální, stejně jako létání mimo přímou viditelnost, stejně jako FPV "na brýle" bez pomocníka, létání v určitých lokalitách, nad zástavbou, lidmi, liniovými stavbami atd.
Dalším limitem je výška, kromě omezení ploch, kam nesmíš, jak jsem uvedl.
OK, nečti si Doplněk X, nikdo tě nenutí.
Ale věz, že neznalost zákona neomlouvá a i když D X není zákon, takové létání jako plánuješ smrdí velkou cifrou, na kterou nebudeš mít.
A nějaké naplákání "že jsi nevěděl" ti nepomůže. A pokud tě přece jen nechytí, věz také, že tím budeš dělat medvědí službu těm, co to dodržují.
Právě kvůli podobnému přístupu, neznalosti, přehlížení povinností či ujišťování se, že když máme svobodu, můžeme si dělat co chceme mají nejen slušní dronaři, ale už vlastně všichni letečtí modeláři daleko těžší pozici než měli dříve...
Ale komu není pomoci....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
jimbo píše:
Takže neporadíte... snad budu mět štěstí jinde.

neřekl si rozpočet,kolik na to máš, ale vzhledem k délce letu a že chceš ,,super obraz'' do brýlí, tak má minimálně P4 ( cena cca kolem 30k), k tomu HDMI modul pro brýle (cena 2500-3000). Brýle co maj HDMI (např skyzone 02) cca 8-20tis, určitě ti nestačí jedna baterka, takže +5500 za každou další baterii no a pak zjistíš že D X stejně neumožňuje tak dlouhé lety a budeš v ... Tohle není USA kde se většina takových videí točí, nejsi ani vojenský pilot ,,dronu'' a to že se koukneš na video a zalíbí se ti to..... jen další tlachání a stejně to v téhle cenové relaci nedotahneš do konce. Zahučíš do toho urkutnýma penězma (sám vím co říkám, mám několik závodních copter, pár velkých, drahé brýle, P4, k tomu jsem musel dokoupit za dalších 17tis iPada mini 4ku, protože 2ka zlobila a android se mi sekal snad u všeho, atd.......) prostě to stejně vzdáš až uvidíš ceny.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
jimbo píše:
Takže neporadíte... snad budu mět štěstí jinde.

Jo a dej nám pak sem vědět, jak jsi dopadl. Myslím, že by nás docela zajímalo, jak vypadá long range FPV za co nejnižší cenu.
Edit: a s pěkným obrazem v brýlích, jsem zapomněl dodat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 19:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 17
Nějak se to tady rozproudilo :-)
Každopádně rád bych se vrátil k mému původnímu tématu.
Již jsem si pořídil Tiny Whoop i normální koptéru - toho Wizarda.
Teď se snažím učit létat a chtěl ybch se zeptat, co doporučujete do začátku.
Četl jsem, že nejlepší je asi začít na Angle, ale nezůstat na tom moc dlouho a co nejdřív se začít učit na Acro, aby si člověk hned od začátku dělal návyk...Doporučujete lítat na Acro i Tiny Whoop? Je to s tím vůbec proveditelné?
A ještě bych se chtěl zeptat, jak máte nastavené ovládání. Já mám Flysky FS-I6, takže pravá páčka je polohovatelná nahoru a dolů a levá páčka se vždy vrací do středu ze všech směrů. Předpokládám, že ideální je mít vždy "plyn" (nebo-li přidání výkonu a tím pá dem vzlet nahoru) na pravé páčce a levou páčkou otáčet kopteru doleva/doprava a dopředu/dozadu?
četl jsem někde, že někdo to snad má i opačně? Tak se chci ujistit.
A můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi Angle a Horizon? Něco jsem četl, ale rozdíl jsem nepochopil.

A ještě poslední dotaz - můžete mi doporučit nějaký simulátor, který se blíží co nejvíce realitě, abych se na něm mohl opravdu učit létat?
Zkoušel jsem demo FPV Freerider, ale moc mě to nepřesvědčilo, příjde mi, že to nejde ani pořádně nastavit a létání mi přišlo nějaké moc lehké a nešlo přepínat mezi Angle, Horizon, Acro. Takže bych chtěl asi spíš nějaký pokročilejší simulátor. Koukal jsem na Liftoff, ale radši bych ěnjaké osobní doporučení, díky moc!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
O modech (rozložení řízení na kniplech) už tady toho bylo napsáno tolik, že bych se snad i styděl o tom ještě tady debatovat :wink: .
Co se týče simulátoru, tak na koptéry je dle mého názoru úplně zbytečný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 20:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
BrakeZ píše:
Nějak se to tady rozproudilo :-)
Každopádně rád bych se vrátil k mému původnímu tématu.
Již jsem si pořídil Tiny Whoop i normální koptéru - toho Wizarda.
Teď se snažím učit létat a chtěl ybch se zeptat, co doporučujete do začátku.
Četl jsem, že nejlepší je asi začít na Angle, ale nezůstat na tom moc dlouho a co nejdřív se začít učit na Acro, aby si člověk hned od začátku dělal návyk...Doporučujete lítat na Acro i Tiny Whoop? Je to s tím vůbec proveditelné?
A ještě bych se chtěl zeptat, jak máte nastavené ovládání. Já mám Flysky FS-I6, takže pravá páčka je polohovatelná nahoru a dolů a levá páčka se vždy vrací do středu ze všech směrů. Předpokládám, že ideální je mít vždy "plyn" (nebo-li přidání výkonu a tím pá dem vzlet nahoru) na pravé páčce a levou páčkou otáčet kopteru doleva/doprava a dopředu/dozadu?
četl jsem někde, že někdo to snad má i opačně? Tak se chci ujistit.
A můžete mi prosím vysvětlit rozdíl mezi Angle a Horizon? Něco jsem četl, ale rozdíl jsem nepochopil.

A ještě poslední dotaz - můžete mi doporučit nějaký simulátor, který se blíží co nejvíce realitě, abych se na něm mohl opravdu učit létat?
Zkoušel jsem demo FPV Freerider, ale moc mě to nepřesvědčilo, příjde mi, že to nejde ani pořádně nastavit a létání mi přišlo nějaké moc lehké a nešlo přepínat mezi Angle, Horizon, Acro. Takže bych chtěl asi spíš nějaký pokročilejší simulátor. Koukal jsem na Liftoff, ale radši bych ěnjaké osobní doporučení, díky moc!


ANGLE - je to jako hracky z obchodu, kdyz pustis levou paku kopter se sam srovna a ty udrzujes jen plyn pro tebe v pravo.
HORIZIN - je to same co ANGLE, ale kdyz das paku na max tu levou nejakym smerem, tak dron muze udelat premet.
Nejpre asi ten angle s malou po doma a pak s velkou venku a prve na oci. Do toho ten simulator na acro. Az budes mit naucene packy, tak venku velkou na akro v fpv. S malou po doma max horizon at muzes delat premety ale akro je s malima katastrofa.
Liftoff je za me nej. Mam ale vsechny simulatory :D.
Ohledne pacek podivej se jak mas mit nastaveno. Pravdepodobne mas MOD 1 a ja pouzivam MOD 2 a mam plyn v levo. A ano plyn je na pace, ktera se nevraci.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
doporucuju co nejdriv nahnout kameru a prejit na acro. I s malou. Ja se snazim zbavit spatneho navyku z horizontu uz skoro rok. Mam stale tendence tlacit pitch dopredu a copter tim nesmyslne zrychluju. Plus zasadni rozdil je mezi nulovym a alespon 10 stupnovym uhlem kamery.

Litam QX90 coz je neco jako TinyWhoop a pak Aurora68 coz je PowerWhoop (stridaky a smazi vyrazne vic)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 1:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 17
BANE píše:

ANGLE - je to jako hracky z obchodu, kdyz pustis levou paku kopter se sam srovna a ty udrzujes jen plyn pro tebe v pravo.
HORIZIN - je to same co ANGLE, ale kdyz das paku na max tu levou nejakym smerem, tak dron muze udelat premet.
Nejpre asi ten angle s malou po doma a pak s velkou venku a prve na oci. Do toho ten simulator na acro. Az budes mit naucene packy, tak venku velkou na akro v fpv. S malou po doma max horizon at muzes delat premety ale akro je s malima katastrofa.
Liftoff je za me nej. Mam ale vsechny simulatory :D.
Ohledne pacek podivej se jak mas mit nastaveno. Pravdepodobne mas MOD 1 a ja pouzivam MOD 2 a mam plyn v levo. A ano plyn je na pace, ktera se nevraci.

Díky moc za info.
A ten MOD se dá nějak přepnout na tom Flysky RC? Abych pace páčku měl vlevo místo vpravo? Nebo to myslíš přímo v tom simulátoru?
Myslím, že někde jsem četl, že doporučovali mít plyn vpravo nebo vlevo, že jedna varianta je lepší a těžko se pak přeučuje, takže nerad bych se to začal hned ze začátku učit špatně..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 8:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
diky copteram se zacina MOD2 docela prosazovat takze ted je to tak pul na pul celkove. S tim ze me prijde ze copteristi vic jedou MOD2. Jinak je to spis subjektivni pocit

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.1.2018
Příspěvky: 17
OK a jestli to teda správně chápu, tak MOD1 znamená, že volná páčka pace na plyn je vpravo a MOD2, že plyn je vlevo a takto je to nastavené z výroby a asi se s tím nedá nic dělat, že?
Ale asi mi to je jedno, že mám plyn vpravo.

A jak to je pak s dalšími ovládáními? V litfoff jse se díval, že je standard mít vpravo Throttle a Yaw a vlevo Pitch a Roll.
Je to nejideálnější mít na jedné páčce Throttle a Yaw a na druhé páčce Pitch a Roll?

Já mám totiž teď u svého Tiny Whoop na pravé páčce Throttle a Roll a na levé Pitch a Yaw a nerda bych se to naučil na neoptimálním ovládání a pak se to musel přeučovat.

Díky!

EDIT: To, co teď létám je tedy asi klasický MOD1 a to, co mi to ukazovalo v Liftoff je zřejmě MOD3? Teď otázka, na čem je lepší se naučit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
BrakeZ píše:
A ten MOD se dá nějak přepnout na tom Flysky RC? Abych pace páčku měl vlevo místo vpravo? Nebo to myslíš přímo v tom simulátoru?
Myslím, že někde jsem četl, že doporučovali mít plyn vpravo nebo vlevo, že jedna varianta je lepší a těžko se pak přeučuje, takže nerad bych se to začal hned ze začátku učit špatně..


Mód je věc osobní preference (určitě tady na toto téma najdeš dalekosáhlé diskuse). FlySky umí přepínat MOD normálně v menu, i když teď z hlavy nevím kde přesně. Akorát je problém, že "plyn" by asi měl být na páčce která nemá pružinu pro návrat do středu. Nevím jestli jde vysílačku rozdělat a přehodit gimbaly nebo přehodit jen pružinu. Možná jo.

Já mám USB kontroler k simulátoru (USB joystick ve tvaru vysílačky) pro MOD 1 a sám lítám MOD 2, tak jsem si ten joystick překonfiguroval, že se chová jako MOD2. Ale pružinu jsem přemontovat nezvládl - vevnitř každý ten gimbal vypadá trochu jinak. Jako lítat s tím jde, ale tím že se "výškovka" nevrací do středu, to není jednoduché - chová se to v podstatě jako nevytrimované letadlo. Pro praktický provoz bych to nedoporučoval, to už se radši nauč ten mód, na který máš vysílačku.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tady mas prehled - https://oscarliang.com/ctt/uploads/2015 ... r-mode.jpg

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Flysky rozebereš, povolíš 8 šroubů a prohodíš gimbaly mezi sebou. Pak jen přepneš v rádio na druhý mod.

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz