Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 12:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Skyzone dela dobre bryle takze bych se tech CobraX nebal.
Sam jsem mel EV800D. Na zacatek dobre ale po cca dvou mesicich jsem se jich velice rad zbavil a poridil mnohem pohodlnejsi, byt bazarove "slim" bryle, konkretne Skyzone V02s. Ty EV800D jsou i diky umisteni baterky a jejich delce dost nepohodlne, hodne tlaci pod ocima pripadne do oci (kdyz si je nadzvednes aby jsi videl ven a oni vastni vahou spadnou).
Takze pokud opravdu nebazirujes na novych, zkusil bych se treba prave po Skyzone Sky 02 podivat, dioptricke vlozky jsou stejne, navic pro lidi pouzivajici bryle je tu mozna jedna drobna vyhoda - vestavena low-res kamera v predni casti bryli, na kterou lze v pripade potreby prepnout a videt ven, bez nutnosti bryle sundavat (a nandavat dioptricke) :wink:

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak právě ten kamarád, se kterým jsme u FPV zůstali, to měl naopak. Zatímco já měl Fatsharky, on si koupil Skyzone, myslím V2, nevím, stály tehdy dost, možná desítku, už si nepamatuju. Asi po roce je prodal a šel do EV800, do kterých nabastlil diverzitní přijímač. Myslím, že mu tehdy vadil malý obraz (16:9) a horší barvy, právě s těmi EV800 byl pak spokojený.
A jak jsem psal, loni jsme přešli na HD FPV a to je fakt jiné kafe. Možná stojí za to si to vyzkoušet, půjčit od někoho.
Kdybych neměl hlavně tu malou quadru na domácí lítání a samokřídlo na pár letů za sezónu a náhradní race quadru, tak už analog nemám. Bohužel na tu váhu strojku na doma se s HD přenosem nedostanu ani omylem (29g bez aku).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 15:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
@chorche: Tie SKY02X/C som pozeral v rámci všeobecného rozhľadu a vyradil som ich kôli nízkemu rozlíšeniu, EV200D stoja porovnateľne a majú vyššie rozlíšenie.
@Marek_Km: Vďaka za link, našiel som EV800D na pár EU skladoch, uvidím...
Celkovo: FPV ma zatiaľ moc nedrží, chcem to akurát k Aggressorovi
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=322
a prípadne k ešte jednej koptére, aby som aspoň zhruba videl kam to letí a čo to natáča. Žiadne veľké nároky, preto tá dilema, či má zmysel vraziť skoro dve stovky do okuliarov, ktoré budem využívať dosť sporadicky a kvalita obrazu oproti lacnejším "krabiciam" o toľko lepšia nebude, lebo PAL.
A možno za rok- dva prídu výrobcovia s nejakým cenovo dostupným digitálom ( prečo neukusnúť niečo z DJI koláča ), tož tak...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 16:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Tohle je pěkný web na porovnání rozlišení a FOV různých FPV brýlí, aby člověk získal nějakou představu:
https://oscarliang.com/js/fpvgogglefov.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Kamarad ma prave EV200D (a misto bryli ma kontaktni cocky) takze mzu tyto bryle porovnat. EV200 maji rozhodne vetsi zorny uhlel, ale to rozliseni natolik znatelne neni, ale chapu ze kdyz porizujes nove ze chces to lepsi.Skyzone jsem zminoval kuli kamere, kterou vetsina recenzentu odsoudila jako zbytecnost... krom tech co museli pouzivat dioptricke bryle, tam to jisty smysl melo. Dale se mi u Skyzone libi zpracovani menu nebo graficke zobrazeni obsazenosti 5,8GHz pasma
EV800D mely vetsi obraz diky konstukci, ale co se pohodli tyce nevyhovovali... takto mam male lehke bryle a baterku kdesi v kapse a jsem spokojen.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 19:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ono EV200D má smysl pořizovat spíš kvůli Quadversity (dva diversitní přijímače), ty čtyři antény jsou na stabilitě obrazu docela znát. Kdo by chtěl ještě vyšší rozlišení, spíš si připlatí za EV300D.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Spis EV300O,ne? Zrovna EV300D se moc nepovedly a maji problem s latenci, kterou sice castecne resil novy firmware, ale ne uspokojive...

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 20:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Já psal o rozlišení, a EV300O mají rozlišení jen 1024x768, EV300D mají 1280x960.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2021 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Fajn, k cemu vysoke rozliseni kdyz maji jine, zasadnejsi problemy? A ohledne rozliseni - v tom pripade Sky04, ale to uz se dostavame hodne mimo puvodni cenovou rozvahu a popravde, to uz bych sel rovnou do DJI HD

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 5:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Protože co nejvyšší rozlišení FPV brýlí chtěl ddano007, proto jsem mu na to odpovídal. Ono každý může mít jiné priority u FPV brýlí, ne každý se honí za co nejnižší latencí, já také patřím spíš k těm, co se jen kochají ve výšce a latenci nepotřebuji mít co nejnižší.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 7:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Páni, spýtam sa, by som neumrel sprostý:
tieto dioptrické vložky
https://www.banggood.com/Fatshark-FPV-G ... ether-auto
pre EV200D sú značené -2 -4 -6. Čo to znamená? Sú to mínusové dioptrie ( na čítanie sú predsa treba plusky ), alebo čo to je?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 13:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Ty mínusové jsou pro ty, co mají problém vidět na dálku. Plusové se nedělají. Do cca + 2,5 nejsou potřeba. Pokud někdo potřebuje více +, zbývá mu buď monitor, nebo nějaká pomocná udělátka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 13:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Jeste me napadla takova "prasarna" - rozostrit, resp. pro sebe doostrit obraz primo na kamere.
Sice pak nebude pouzitelne DVR, ale ono analogove DVR je vetssinou nepouzitelne tak jako tak :D

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 14:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Koli píše:
... Plusové se nedělají...

Aha! Dobré vedieť, díky.

chorche píše:
Jeste me napadla takova "prasarna" - rozostrit, resp. pro sebe doostrit obraz primo na kamere.
Sice pak nebude pouzitelne DVR, ale ono analogove DVR je vetssinou nepouzitelne tak jako tak :D

Ehmmm... ten obraz sa neprenáša cez zrkadlo, ale cez 5.8Ghz, keď by som to rozostril, už by som nevidel vôbec nič :wink:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 17:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Ono teď je taková nepříjemná doba na pořizování nových "drahých" analogových FPV brýlí, když se to teď láme do digitální epochy a je těžké předvídat, co ty nové technologie udělají s cenami analogu i digitálu třeba za půl roku. Já kdybych začínal s FPV až teď, tak bych si možná pořídil pouze nějaké levné brýle kolem 1500-2000kč, co by mi stačily na to základní rozkoukání se v FPV a tak za půl roku za rok si pořídil něco třeba za 7 a víc tisíc, až bych už věděl, co vlastně od FPV brýlí chci, jestli analog/digital, jestli fakt potřebuju nízkou latenci, vysoké rozlišení, jak velké FOV mi stačí, co už naopak nezkousnu atd. atd. Ty první FPV brýle si stejně beztak necháš jako záložní, ať už pro "pasažéra" nebo jako testovací do dílny, nebo jen jako záložní...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz