Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
Ahojte, viete mi poradiť nejakú full HD FPV kameru na účely FPV?

Ale takú, ktorá dokáže v reálnom čase posielať cez HDMI obraz v maximalnom rozlíšení. Vačšina kamier, ktoré sú schopné natáčať vo FullHD videá v tomto rozlíšení len ukladajú s a HDMI sluzi len ako rozhranie na prenos do TV ci PC. Živý obraz poväčšine ide obraz von v TV rozlíšení (PAL/NTSC) čo je pre mňa nepostačujúce. Nemôžem nič nájsť.

Díky za prípadné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 22:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Co třeba tohle: https://www.rotorama.cz/fpv/connex-pros ... pletni-set


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
To není full HD.
K čemu je potřeba u FPV tak vysoké rozlišení? :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
Jednoducho mi to "klasické" nestačí. Nelietam drony, ale chcel by som jeden projekt vyskúšať a využit prenos FullHD obrazu a testovať dosah, latenciu a pod. Ale s kamerou je proste problém. Možno by som potom chcel skúsiť nejaké poletovadlo a testovať. Chcem mať čo najlepší pôžitok z obrazu, nie najnižšiu latenciu a najnižšiu hmotnosť.

Chcel by som vyskúšať toto:

odkaz


Naposledy upravil pilot205 dne pon 26.11.2018 23:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Zkrať si, prosím, ten odkaz, ať nemusíme všichni rolovat metrovou stránku. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 23:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Full HD umí DJI Lightbridge, ale dost problematicky, zejména v EU verzi moc není jak nacpat do volných pásem potřebný datový tok. Navíc je na diskusi i latence...

Obecně se dá říct, že pro dynamické FPV s lepším obrazem je nejlepší odkazovaný Connex, sice jen HD, ale právě s hodně stlačenou latencí, pokud jde spíš o statičtější provoz třeba s cílem to rovnou za letu promítat, tak pak asi Lightbridge.

To z toho Aliexpressu (a podobných věcí je víc) je sice fajn, ale o legalitě by se dalo s úspěchem polemizovat a navíc je udaná latence pro FPV dost nepoužitelná, to už je fakt vyloženě pro autonomní UAV, který létá sám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Převádí se tam HDMI na WiFi a v přijímači zase zpět. To už by asi bylo lepší rovnou použít IP kameru a WiFi.
Teoreticky by se taky dala použít analogová Full Hd kamera a převodník analogu na HDMI. Ale to už je dost krkolomné a hlavně asi těžké řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
Chcel som to aj z vývojarských dôvodov vyskúšať. Nešlo mi o to, aby som si vytvoril plnohodnotné FPV a lietal s ním. Na to nemam ani okuliare ani nič. Chcel som len vyskúšať možnosti.
Latencia 200ms už môže ale nemusí byť nijak strašná hodnota, záleží na použití.

Vieš dať odkaz, keď hovoríš že je podobných vecí viac? Zaujíma ma to docela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
Solim Namez píše:
Převádí se tam HDMI na WiFi a v přijímači zase zpět. To už by asi bylo lepší rovnou použít IP kameru a WiFi.
Teoreticky by se taky dala použít analogová Full Hd kamera a převodník analogu na HDMI. Ale to už je dost krkolomné a hlavně asi těžké řešení.


Druhé riešenie napadlo aj mňa, ale príde mi to dosť nepraktické. Pri tom prvom, asi nedostiahnem taký dosah. Ale pozriem aj to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 22:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Dovolím si malou poznámku:
Úspěšně jsem používal pro FPV GoPro3, které má analog výstup + analogový vysílač a přijímač.
Potom jsem si pořídil GoPro6, které ale nemá A/V výstup, pouze HDMI. Doufal jsem, že najdu nějaký A/V -> HDMI převodník, a bude vyřešeno. Lákala mě na tom stabilizace obrazu, kterou má GoPro 6 doslova famózní.

Ale převod HDMI -> A/V (a pak z jiného důvodu A/V na HDMI) mě co se týká latence dost zklamal, pořídil jsem si docela dost různých převodníků, ale nikdy to neběhá rychle jako čistý analog, na pilotování mi to přijde skoro nepoužitelné. Těch dat je tam hodně, a než se nasbírají, prostě uplyne nějaký čas. A čím vyšší rozlišení, tím delší čas a tím vyšší latence.
Navíc když se využije ta stabilizace, je to latenční tragédie, kamera prostě musí nastřádat dostatek dat, aby měla z čeho vařit tu stabilizaci. To už je prostě šílené zpoždění. Takže závěr: S HDMI se dá lítat, ale rozhodně to není na závodní dron, snad pro nějaký dálkový cruiser ano. Ale rozhodně bez stabilizace a jen s něktarými převodníky, jsou v nich obrovské rozdíly co se týká latence (a i kvality obrazu).
No co byste tomu řekli, tyhle dvě krabičky HDMI udělátek mě právě teď leží na stole, a to těch krabiček tady mám někde vícero. A HDMI mě pořád nějak neuspokojilo :twisted:
Příloha:
HDMI.jpg
HDMI.jpg
[ 93 KiB | Zobrazeno 3052 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Full HD Kamera na FPV - aká?
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
Ja pôjdem napriamo bez akýchkoľvek prevodníkov. Vysielač bude mať vstup HDMI a na prijímači bude taktiež výstup HDMI. Chcem to otestovať aspoň. S výsledkami sa môžem podeliť. Nechcem to na závodné lietanie s dronom, čiže nepotrebujem dosiahnuť čo najnižšiu latenciu. Uvidím. Ak to bude menej ako tých 200 ms čo deklarujú, tak to možno bude postačujúce, aspoň pre mňa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz