Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2022 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Bedybedy píše:

Třeba mě někdo rozšíří obzory ale nějak nechápu k čemu je dobrý FPV přijímač v Tx?Kdysi to měla Walkera a nějak se to nechytlo a proč se tak stalo snad není třeba vysvětlovat.Chce to brýle.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2022 19:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Libor píše:
Přidám svůj "strategicko taktický" pohled. Koupil jsem drahý DJI FPV systém, ještě verzi V1. Už tehdy jsem věděl, že DJI se chová hrozně, že je schopen zaříznout podporu, ...

Pozri, ja som kúpil DJI googles v2 minulý rok v akcii na BG za niečo cez 500Eur z jednoduchého dôvodu: keď som si prešiel recenzie všetkého možného, čo vtedy bolo na trhu, tak DJI mal ( a stále ešte má ) absolútne najlepší obraz v okuliaroch. Že to stále nemá canvas mód, ani prenos zvuku do okuliarov dokážem prekusnúť: v porovnaní s analógom je ten obraz o milión percent lepší a podľa recenzií je výrazne lepší aj oproti HD zero.
Je super, že sa začínajú rozbiehať aj iný výrobcovia - uvidím, čo to prinesie a podľa toho sa rozhodnem. Zatiaľ, ani podľa predbežných info o nových systémoch - ma to moc nemyká k zmene...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2022 13:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Mam jak HDZero, tak DJI (v2). Musim souhlasit s tim co tu padlo - DJI vybalim a behem chvilky funguji, HDZero vyzaduje trosku vice prace - nabastlit prijimac na bryle, v mem pripade sehnat spatne dostupny kabel z mini-HDMI na micro-HDMI (koupeno kabel k gimbalu DJI Ronin :D ), trosku laborovat s firmware aby bylo vse na stejne verzi a fungovalo.
Kvalita je rozhodne lepsi jak u analogu, ale na DJI to nedosahuje. Nejhorsi jsou bohuzel vypadky pri zhorseni signalu. Tam kde zacne DJI postupne degradovat obraz, ale stale jsem schopen rozeznat kam letim, tam HDZ "prska" do obrazu duhove artefakty, pripadne je duhova cast nebo cela obrazovka. A to je bohuzel konecna. Navic ta degradace nastava oproti DJI nebo analogu drive.
Tam kde nebudou mezi vysilacem a prijimacem prekazky, nebo jich bude minimum (zavodni koptery, long-range, whoopy na poletovani okolo hlavy) je HDZero pouzitelne, nizka a nemenna latence oproti DJI je znat. Na bezny freestyle ale moc vhodne neni, staci se schovat za strom a letite v podstate naslepo po pameti...

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Porovnání HD zero a Analog.Zdá se že Analog rozhodně není mrtvá záležitost.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 20:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Popravdě, ta kvalita analogového obrazu není nic moc. Při dnešních cených digitálních komponent JE analogové video mrtvé.
Tedy, asi pro závodní drony mrtvé není, přeci jen v latenci bude analog asi vždycky králem, ale co se týká obrazu, nemůže se s digitálem srovnávat.

Moje koptery Boženka dostala dnes digitální "Ruby FPV" a obraz je o poznání lepší než analogový, rozlišení je 1920x1080 a bez analogových kazů.
S helmou od Playsation je to fakt zážitek jako v letním kině v první řadě před plátnem :D .
Kamerka je prozatím levná kamera pro Raspberry, časem jí asi vyměním za VEYE 307, 327 nebo něco podobného, obraz bude ještě lepší.

FPV jednotka je ta větší černá krabička s dlouhými anténami, co má Boženka na hlavě:
(Přepněte si v Youtube rozlišení na HD)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Tady první pokusná videa:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 5:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
blembondo píše:
...Zdá se že Analog rozhodně není mrtvá záležitost...

No... pozrel som si na konci to RAW video a analog je teda dávno po smrti. Neviem zhodnotiť oneskorenie, nelietam racing, ale pri mojom nastavení pri DJI FPV Googles na High quality tých cca 40ms oneskorenia nevnímam ani keď sme sa snažili o filmovanie model- model. A čo sa týka kvality obrazu, tak analog je úplne mimo. Jediná jeho výhoda je, že je lacný.

Woita píše:
...Moje koptery Boženka dostala dnes digitální "Ruby FPV" a obraz je o poznání lepší než analogový, rozlišení je 1920x1080 a bez analogových kazů...

Vďaka za videá, moc detailne som Ruby posledný rok nesledoval.
Každopádne... napriek tomu, že PetruSoroaga deklaruje, že to má FullHD rozlíšenie tá kvalita videa ma moc nepresvedčila ani pred rokom, keď som si vyberal FPV a ani teraz mi to moc nesedí na FullHD. Nepochybne je to kvalitnejšie, ako analog, ale keď si človek pozrie videá z DJI okuliarov, kde je len HD prenos, alebo WalkSnail okuliarov, kde je FullHD prenos, tak Ruby má , podľa mňa, pozorovateľne nižšiu kvalitu obrazu, Neviem, či je to dané bitrate, alebo čím, ale mne to na FullHD nesedí.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 18:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
ddano007 píše:
... napriek tomu, že PetruSoroaga deklaruje, že to má FullHD rozlíšenie tá kvalita videa ma moc nepresvedčila ani pred rokom, keď som si vyberal FPV a ani teraz mi to moc nesedí na FullHD
............ Neviem, či je to dané bitrate, alebo čím, ale mne to na FullHD nesedí.


Samozřejmě že je to Full HD, to je dáno tím, že rozlišení je 1900 x 1800. Subjektivní kvalita obrazu ale není dána jen rozlišením.
Wikipedie:
"1080p (Full HD) je soubor HDTV videorežimů s vysokým rozlišením, které jsou charakterizovány 1080 horizontálními (vodorovnými) liniemi vertikálního (svislého) rozlišení a progresivním skenováním, což znamená, že obraz se vytváří postupně a není tedy prokládaný jako v případě klasického 1080i zobrazení. Označení předpokládá širokoúhlý poměr 16 : 9, z kterého plyne rozlišení 1920×1080 (2,1 megapixelů). "

Ten můj pokus je s tou nejobyčejnější kamerkou která se kupuje k Raspberry za pár drobných. Většina těch, co mají hezký obraz, používají kamerky Voyo apod., které jsou o něco dražší, ale obraz dávají lepší. Je tam velký potenciál pro zvyšování kvality obrazu, to se mi na tom systému líbí že se to dá vyvíjet a konfigurovat.
bitrate u těch mých videí byl ccaa 10 - 13 kbit/s, to by mělo stačit na skvělý obraz.

Tady je ukázka s jinou kamerkou, která taky není úplná špička, ale už trochu "lepší" - tzv. HQ camera k Raspberry, u té se dají měnit objektivy. Tady v tom videu má objektiv, který umí zoomovat, to se mi zdá úplně super vlastnost, video s tím dostane takový "švih":
(zase, na youtube si přepněte na HD)
https://www.youtube.com/watch?v=JypIYzBdDtg&t=1s

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 19:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Woita píše:
...Ten můj pokus je s tou nejobyčejnější kamerkou která se kupuje k Raspberry za pár drobných. Většina těch, co mají hezký obraz, používají kamerky Voyo apod., které jsou o něco dražší, ale obraz dávají lepší. Je tam velký potenciál pro zvyšování kvality obrazu, to se mi na tom systému líbí že se to dá vyvíjet a konfigurovat...

1, Nijako nezhadzujem, čo Petru spravil a držím palce, nech to posunie, čo najďalej.
2, Toto je obraz z DJI okuliarov, t.j. HD rozlíšenie.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
A toto ( iné lietanie ) z AirUnit nahrávané priamo na palube - FullHD


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Keď to porovnám s tým Ruby FullHD videom aj z tej " kvalitnejšej " kamery, tak kvalita obrazu je podľa mňa ešte horšia, ako to prvé HD video. A to už nehovorím o úplne brutálnych artefaktoch na stromoch. A pritom tie písmenká telemetrie sú perfektne ostré.
Takže z môjho pohľadu je RubyHD super počin, držím palce, ale podľa mňa má ešte veľké rezervy, čo týka kvality videa.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 20:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nepochybně, DJI má obraz jako břitvu, těžko se s ním bude někdo kvalitou obrazu srovnávat. I latence je nízká.
Ty bastlené systémy mají výhodu hlavně ve větší vzdálenosti, a hlavně v tom, že si modelář pěkně zamodelaří. ;-)
Na to Ruby se dá namontovat i více wifi karet současně, i v různých pásmech (třeba 433MHz by bylo zajímavé, a dají se tam vymýšlet různé fíčurky, např. za letu přepínat profily kamery (do mlhy, na protisvětlo, za šera, ...) apod. Prostě je to na hraní a taky na dlouhé lety (psst...) :-)
Zítra mi snad přijde objednaný stativ, tak se pustím do pozemní stanice, koptera je hotová.

Na tu pozemní by byla dobrá nějaká směrovější anténa (panelová apod.???), druhou bych nechal všesměrovou - wifi karta má dvě antény.
Nemáte někdo typ na vhodnou anténu pro 5,8 GHz? Díky!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jo a líbilo by se mi,kdyby uměla nahrávat video na SD kartu i ta Air stanice, nejenom ta pozemní. Pak by se dalo točit super video v plné palbě rovnou v kameře.
Teď dělá recording jenom ta Ground stanice, takže video je pokažené přenosem. Proto na kopteře vozím i druhou kameru, GoPro na gimbalu, a tam jsou nahrávky nekompromisní.
Zkoušel jsem i GoPro připojit jako kameru pro Air jednotku, ale musel tam být převodník z HDMI na CSI (CSI = rozhraní Raspberry pro kamery) a ten měl obrovské zpoždění. Škoda že se proto HDMI kamera (GoPro) nedá použít jako zdroj pro FPV, to by byla paráda!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 20:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Woita píše:
... a taky na dlouhé lety (psst...) :-)
Zítra mi snad přijde objednaný stativ, tak se pustím do pozemní stanice, koptera je hotová.

Super, držím palce, daj potom nejaké videá z lietania.
A pošuškaj, ako ďaleko si bol. Ja keď som skúšal dosah, tak už pri troch kilometroch sa mi klepali kolená, tak ďaleko som v živote nebol :oops:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 366
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Woita píše:
Nepochybně, DJI má obraz jako břitvu, těžko se s ním bude někdo kvalitou obrazu srovnávat. I latence je nízká.
Ty bastlené systémy mají výhodu hlavně ve větší vzdálenosti, a hlavně v tom, že si modelář pěkně zamodelaří. ;-)
Na to Ruby se dá namontovat i více wifi karet současně, i v různých pásmech (třeba 433MHz by bylo zajímavé, a dají se tam vymýšlet různé fíčurky, např. za letu přepínat profily kamery (do mlhy, na protisvětlo, za šera, ...) apod. Prostě je to na hraní a taky na dlouhé lety (psst...) :-)
Zítra mi snad přijde objednaný stativ, tak se pustím do pozemní stanice, koptera je hotová.

Na tu pozemní by byla dobrá nějaká směrovější anténa (panelová apod.???), druhou bych nechal všesměrovou - wifi karta má dvě antény.
Nemáte někdo typ na vhodnou anténu pro 5,8 GHz? Díky!

Takze v podstate takovy prerostly samo-domo Mavic (nbo spis uz Inspire, vzhledem k velikosti) :D

Co se tyce kvalitni smerove 5,8GHz anteny na pozemi stanici, podivej se po "triple feed patch", lze sehnat v ruznych velikostech a se ziskem az 14dBi u tech nejvetsich.

Ja letam ty male, svizne cudly (alespon v porovnani s timto, nejvetsi mam 5") a pouzivam analog i DJI a HDZero digital. Po vyzkouseni WalkSnail bryli me docela laka obje prodat a poridit prave WalkSnail Avatar. Zatim to jsou asi nejpohodlnejsi bryle co jsem mel moznost zkusit, sedi mi skvele tak jak je vyndate z krabice (coz treba o DJI a dalsich rict nemuzu), OLED obrazovka, ackoli v o neco mensi nez v DJI se prijemne sleduje, vysilaci jednotky jsou mensi, ackliv v trosku atypickem rozmeru pro montaz (25,5x25,5mm), ale treba na rozdil od DJI AirUnit nebo Vista by se mi vesly do vsech stroju. No dalsim duvodem je uvedeni jednotky kterou lze napajet jednoclankovou baterii a osadit i do maly 65 a 75mm stroju. Jedine absence HDMI/AV-IN pro pripadne "nouzove" pripojeni analogu me zatim drzi zpet.

Co se tyce HDZero - zkousel jsem na 3" koptere s 200mW VTx - popravde moc z toho nadseny nejsem, musi to byt nabastlene na analogovych, coz znamena zmet kabelu (napajeni, HDMI), dalsi anteny. Obraz pri prime viditelnosti relativne cisty, ale staci prekazka jako je treba strom apod. a ty vypadky jsou oproti analogu nebo DJI digitalu docela neprijemne a kolikrat nezbylo nez "vystrelit kopteru na mesic", neboli nouzove nastoupat tak abyh se dostal nad prekazku a obnovil videospojeni. Ani laborovani s antenami neprineslo zlepseni. Pri jednom z letu bez varovani VTx umrelo, nacez nasledoval nerizeny pad do pole. Stalo se tak na prelomu jara/leta - reklamace u CZ prodejce se moc nehybala, VTx jsem nakonec na svoje naklady posilal vyrobci do Ciny, tak uvidime.
HDZero od Runcamu je taktez takova chatrne konstruovana, kdyz to porovnam s jinymi FPV kamerkami.
Na zavody a ultra-long range to je asi dobre, na takove bezne free-style letani moc ne.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2022 15:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Díky moc za tip na anténu, jenom nevím jestli těch 14 sB není zbytečně moc, bude to asi hodně směrové, tak aby koptera nevyletěla z ozářeného prostoru, to by pak bylohorší než se "slabší" anténou. Zisk jde vždy ruku v ruce se směrovostí, a mimo lalok je příjem žádný...

Nejlepší bude určitě zkoušet a zkoušet, možná nějaké antény na 5GHz ve skříni najdu z dob kdy jsem dělal internet...
Kouknu na tu "triple feed patch", mrknu jaké se dělají a jaké mají vyzařovací charakteristiky a pokusím se odhadnout, v jakém sektoru se drží koptera při letu.

EDIT: Ty antény vypadají dobře, např. 9,4 dB, 55°.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2023 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální přenos - hd-zero
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2023 17:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: Brodek u Přerova + Havířov
Tak HD-Zero má dalšího soupeře v podobě brýlí

brýle DJI Goggles Integra
https://www.dji.com/cz/goggles-integra? ... ite_search
https://dl.djicdn.com/downloads/DJI_Gog ... ual_CS.pdf


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz