Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 14.08.2013 7:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2011
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Obrázky: 39
Je to docela dobře vidět v první polovině tohoto videa - v prvních okamžicích letu. Každou zatáčku vlastně provádí se zvednutým čumákem :?


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

používejte phpbb tag [youtube][/youtube]
Díky Admin

_________________
Nejvíce poruch vykazuje element nad kniply : )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 14.08.2013 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Při pohybu křidélek se směrovka nehýbe? Nezůstal ve vysílači naprogramovaný nějaký mix?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.08.2013 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Akoby tam ozaj bola smerovka von.. Ale rovnaký efekt ako smerovka má aj tá diferenciácia krídeliek (viac vyklopené hlavne dolu, brzdí koniec krídla), nie je náhodou naopak??
Zmerať výchylky.. ako skúsenejší napísal už dávno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.08.2013 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Flieger píše:
Je to docela dobře vidět v první polovině tohoto videa - v prvních okamžicích letu. Každou zatáčku vlastně provádí se zvednutým čumákem :?

Protože to pilotuje vidlák. Kdyby použil současně ke křidélkům směrovku, tak to poletí krásně ustálenou zatáčku.
Máš tyhle možnosti:
- naučit se řídit směrovkou současně do křidélek
- zapnout si mix křidélek do směrovky (křidélka = master) a zvolit správný poměr toho mixu.
Předpokladem toho všeho je správně zalétané letadlo. Těžiště, diferenciace, vyosení motoru výchylky ......, případně expa.
Pokud máš zájem přivez to do Příbrami, dá se to dohromady, zalétá a nastaví za půl hodiny. Letiště máme mezi Lhotou u Příbrami a Drahlínem, pokud máš zájem napiš mi do SZ.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 8:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2011
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Obrázky: 39
JMalik: díky moc za tuto reakci :) Je to přesně tak, pilot na videu nepoužívá směrovku. Já létám také jako vidlák: když zatáčím křidýlkama, lehce přitahuji výškovku a směrovka byla na mě prostě už moc :? Takže jsem použil onen mix A->R na cca 70% a vše bylo najednou OK.
Jinak abych ještě doplnil ty výchylky na křidýlkách levé=pravé: horní v. 10mm, dolní v. 10mm a při užití diferenciace (70%) horní v. 10mm, dolní 6mm.

_________________
Nejvíce poruch vykazuje element nad kniply : )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Flieger píše:
,...? Takže jsem použil onen mix A->R na cca 70% a vše bylo najednou OK.
Jinak abych ještě doplnil ty výchylky na křidýlkách levé=pravé: horní v. 10mm, dolní v. 10mm a při užití diferenciace (70%) horní v. 10mm, dolní 6mm.

To je málo, používam diferenciáciu čo robí výrazne vyššie rozdiely.
Ono to je často urobené už mechanicky, nerovnobežnými pákami na serve a na kormidle, netreba to ani nastavovať z vysielača.
Platí čo som už napísal že vyklopené krídelko aj zvýši odpor a teda brzdí jednu stranu, a tým zafunguje ako smerovka - u Teba ide moc dolu a tak akoby si dával smerovku opačne. To že zmena je rovnaká (napr tých 10mm obe strany) neznamená že to je rovnaká záťaž, veď krídlo nabieha na vzduch pod určitým uhlom a teda vyklopenie dohora najprv odpor ešte znižuje, až do v podstate nulového vztlaku a až ďalej začne zvyšovať odpor aj vyklopenie nahor (ak vôbec tak vysoko chodí)...
Ono to zatočí pekne, aj keby dolu krídelko nechodilo úplne vôbec (= 0mm). Ale pár mm (napríklad 3mm ak hore chodí 10mm) je najnormálnejšie nastavenie..
Oplatí sa to nastaviť aj kvoli správaniu pri malej rýchlosti (štart, možno aj pristátie), kde vyklopenie dolu hrozí že sa uthrne prúdenie a padne to po krídle..

Mix do smerovky je len okľukou obídené nesprávne nastavenie krídeliek. A nerieši všetko správne, ako som spomínal napr pri malých rýchlostiach..
Aj keď je pravda aj opačný pohľad, že pri malej rýchlosti (=štart, pristátie) by sa do krídeliek nemalo hrabať vôbec a treba korigovať aj zachraňovať, len smerovkou..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RC hobby GeeBee
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2013 14:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.8.2013
Příspěvky: 1
Bydliště: Val.Mez
Ahoj, mé létání s letadly skončilo postavením Messengera na CO2 před dvaceti lety. Jinak lítám dva roky s vrtulníky. Ted uvažuji o koupi tohoto modelu http://www.kup-rc-modely.cz/p_info/1052-top-rc-hobby-geebee-gee-bee-r3r-2-4-ghz-postovne-zdarma/?Lang=1 a budu rád za každou radu.
Jaký je váš názor na tenhle model a máte ho někdo. Předem děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC hobby GeeBee
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2013 14:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
a) určitě to není éro na učení
b) setové rádio není žádný zázrak, spíš naopak
c) je to docela předražené

O podobně velkém GeeBee něco píšu tady - viewtopic.php?f=15&t=57985 , koupíš ho bez rádia - dáš svoje, kvalitnější.
Ale protože a) tak začni něčím jiným...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC hobby GeeBee
PříspěvekNapsal: ned 25.08.2013 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Témat se začátky létání i po nějaké době pauzy tu je nespočet , dej vyhledávač a najdeš víc , rozhodně uvažuj o něčem jako beta 1400 nebo easy star , v tvém případě možná už i funcub . O modelech info najdeš zde .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Uherské Hradiště - Brno
Ahoj, mám začátečnickou otázku: Je možné vysílačku z vrtulníčku WL911 použít na jiný model?

(http://www.srovnanicen.cz/q/RC%20Vrtuln ... %202,4Ghz/)

Možná je to pro někoho hloupá otázka, ale nemám žádné zkušenosti s univerzálností přijímačů u RC modelů a vysílačka mi přijde pro moje občasné polétání vcelku dostačující. A rád bych si k vrtulníčku pořídil nějakého elektro-větroně aniž bych kupoval další vysílačku.

Díky za případné reakce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 8:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Tak to ti asi nevyjde . Buď se budeš muset smířit s RTF setem kde máš levnou vysílačku , která už je použitelná , ale to ti tady většina lidí odpíská, už trochu lepší vysílačky se dají sehnat od 2000 kč ( bazar optic nebo dx6i , turnigy T9 nebo 6XS - ta se mi osvědčila )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 17:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2011
Příspěvky: 470
Bydliště: novojičínsko, ČR
No, teoreticky, když uvážím, že svojí vysílačkou T9x ovládám WL911, tak bych řekl, že pokud použiješ přijímač od T9x, např. viz ty níže uvedené, tak by to mělo jít.
Ale pozor, vysílač má pevně nastavené heli mixy, a tady si nejsem jistým, jak by šlo ovládat letadlo. Snad ti odpoví někdo znalejší. CharlieCh

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_3Ch.html
nebo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Ch_V2.html

_________________
...s větrem o závod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rada mírně pokročilému
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 13:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.10.2013
Příspěvky: 3
Dobry den chtěl bych poradit kam dal mám směřovat. Monentalně mám zakoupený rc set skysurfer 880mm. Létání s tímto strojem zvládám již bez problému. Chtěl bych pořídit neco většího ale nevím co by bylo vhodné. Do modelu bych chtěl vložit cca 3000-4000kč. Nikdy jsem žádný model nesestavoval ale určitě se tomu nebráním. Jen nevím jak složit vhodný model s vhodným rc setem. Samozrejmně co nejvíce odolným materialém. Děkuji za všechny nápady i odpovědi. Ps: jsem začátečník tak to prosím zohlednete


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2013 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Pokud máš jasno v tom že tě to bude asi i dál bavit, tak by asi nebylo marný upustit od RTR setů kde stále kupuješ nové a nové podřadné rc vybavení a zainvestovat do něčeho stálého co ti nějaký čas vydrží. Pokud máš omezený rozpočet, tak koukni třeba do modelbazarů. Občas se tam nechá koupit za solidní peníz rádio, nabíjedlo atd.. Možná že počáteční investice bude vyšší, ale celkově na tom potom v delším časovém odstupu ušetříš. S dalším modelem budeš už řešit jen model a né celou výbavu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2013 19:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2012
Příspěvky: 318
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kedze som uz 2x padol tym istym sposobom, chcel by som vediet ako tomu v buducnosti zabranit.

Islo vzdy o klasicku vyvrtku do ktorej som sa dostal cez extremne vychylene kridelka.
Tazky model leti vo vyvrtke k zemi ... co robit aby netreskol znovu na zem ?
Prosim a rady typu "Nedostan sa do vyvrtky" netreba pisat :wink: .

_________________
RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz