Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 6:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Už to asi vyladili, tady to vypadá klidnějc:

http://www.youtube.com/watch?v=e0V-GUKefH4


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
OPR píše:
:)

Kdyz ono je to tezke. Pilot evidentne neco umel.
¨
Ono je to ale trochu jinak. Když je pilot začátečník a umí houby, tak reaguje pozdě
a pak musí opravovat velké chyby. Potom to vypadá přesně tak, jako na tom videu. Nahánění všech řídících prvků po celé kabině a heli sebou škube jak při záchvatu epilepsie. No a když to pilot už umí, tak s tím prakticky vůbec nehýbe ( teda při pohledu neznalého) a heli drží jak přibitá. Což začátečníky při výuce visení obvykle přivádí k zoufalství. :lol: :lol: . Takže ten pilot co v tom seděl, vůbec nemusí být mistr pilot. :wink: . Klidně to může být pouhý nadšenec co se velmi snaží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Souhlasím s Honzou :lol: Jen si myslím,že ten pilot snad něco málo umět bude,možná s tou cyklikou zběsile kvedlá jen proto,že tam budou hovadský vůle v řízení :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ale, jo to já chápu. :lol: :lol: Již jednou jsi mi to i vysvětloval.
Neříkám že je to mistr pilot. Vůbec ne. Myslel jsem to tak, že kdyb to byl opravdu nějaký nadšenec, bez zkušeností, připadámi to ( ano z pohledu velmi neznalého) že by tu šanci neměl vůbec. Spíš mne zaráží to "konstrukčno" ......


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Tito"Konstruktéři" jsou svým počínáním nebezpeční sobě i svému okolí 8O to co jsme mohli shlédnout výše je bastl nejhoršího kalibru :roll: Nevíš,kdy se co uklepe,nebo praskne atd. a uletí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 19:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
raging píše:
Tito"Konstruktéři" jsou svým počínáním nebezpeční sobě i svému okolí 8O to co jsme mohli shlédnout výše je bastl nejhoršího kalibru :roll: Nevíš,kdy se co uklepe,nebo praskne atd. a uletí.


Kdyby to bylo tak hrozné jak píšeš tak to tak pěkně ani nevisí, žádné vibrace atd... Moc to řešíš podívej se jaké plečky jezdí po silnicích :wink: a kolik z nich se rozpadne za jízdy (porovnávat auto a heli je trošičku bokem ale proč ne, taky na tom závisí život posádky i okolí)?? To že je to bastl neznamená snad že to musí být z aušusu.... Podívej se jak vypadali první vrtulníky...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 19:56 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Ja si myslím že tieto stroje nie sú konštruované /ani využívané/ na nejakú diaľkovú prepravu osôb, ale tak na naštartovanie, popočúvanie zvuku motora a vznesenie sa tak 2-3 metre do vzduchu, uletieť 10-15 metrov a pristáť, preto by som o nejakom verejnom ohrození vôbec neuvažoval.
Takže porovnávať to s vrtuľníkmi ktoré sú v službe podobne ako autobusy je trochu mimo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 21:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
No,
vyrasta nam tu novy edison,
pred samotnou stavbou doporucujem pozriet vsetky casti jakubiskoveho filmu , nevera po slovensky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 0:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
jozefbb píše:
............ pred samotnou stavbou doporucujem pozriet vsetky casti jakubiskoveho filmu , nevera po slovensky


Vysvětlit?? Nějak nechápu co má zrovna Juraj Jakubisko a jeho série Nevera po slovensky společného s homemade Heli :lol: ... Nějak v tom nevidím souvislost :wink: ....

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 6:10 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2012
Příspěvky: 302
Bydliště: Havířov
Obrázky: 37
Arcicorsa píše:
[quote="jozefbb"] ............ pred samotnou stavbou doporucujem pozriet vsetky casti jakubiskoveho filmu , nevera po slovensky


Vysvětlit?? Nějak nechápu co má zrovna Juraj Jakubisko a jeho série Nevera po slovensky společného s homemade Heli :lol: ... Nějak v tom nevidím souvislost :wink: ....[/quote]
To bude nejspíše tím že jsi nevidĕl sérii Nevera po slovensky :grin:

_________________
MSH PRÔTÔS EVO 380 + DX9


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 02.08.2013 0:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Viděl a stejně mě to nedochází :wink: když tedy nepočítám nedoceněného Edisona :lol: ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2013 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Tak se povedlo, pocasi vyslo, leteli sme v brne medlankach, tuhle nedeli :) pilot mi predal rizeni kratce po startu, ale prvnich deset minut me musel hodne korigovat, ovladani cykliky me bohate stacilo, ale asi po deseti minutach uz sem celkem dobre letel zatacku a drzel vrtulnik v rovine, prekvapila ma velka citlivost rizeni, tim kniplem se pohybuje opravdu v milimetrech a dalsi vec ze za letu vubec neni potreba vrtulka, i pilot mi rikal ze za letu se nepouziva, stacilo naklonit cykliku do leva a vrtulni hned reagoval naklonem do leva a zacal tocit zatacku, kolektiv sem drzel taky ale ani tam sem necitil zadnou zmenu polohy paky behem letu, nevim zda je to tak jak u modelu a nebo tou polohou paky vlastne urcim vysku kde chci letet a prej nejakou elektroniku si to drzi vysku...to nevim...kazdopadne moje zaverecne hodnoceni letu je vic nez dobre......to sem zas do neceho sednul :D ted abych setril na vycvik :D

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2013 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Dostal sem se teprve ted k sestrihavani videa z letu a kdyz jsem natacel odlet vrtulniku vsimnul jsem si ze po startu se za vrtulnikem na chvilicku objevi kour, je to normani nebo je nekde chyba :) Je tovidet hned po priblizeni

http://www.youtube.com/watch?v=Frlts-r7 ... e=youtu.be

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2013 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To nic, to jenom začal hořet motor. Ale hned zase zhasnul... :D

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 12:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nedá mi to se nepodělit o neskutečny zážitek.
Mel jsem moznost dvě hodiny řádit na simulátoru Mi 171. Pro mne, skutečným létáním nepolíbeného eléva, to je krásná zkušenost.
A jak se taková heli řídí ?
Překvapeni první, citlivost. Na řízení jsou potřeba opravdu jen mikro zásahy. Hrozně lehce si to člověk rozhází tak, že pak všechny končetiny mají co dělat helinu zase srovnat.
Překvapení druhé, setrvačnost. Ano, váhové a výkonové poměry jsou "maličko" odlišné od modelu a je třeba velmi dobře dopředu rozmýšlet jak, co a kdy budu dělat. Zmatkování je rychlá cesta pod zem.
Překvapení třetí, letové parametry (letová obálka). Je třeba udržet otáčky rotoru a zatíženi motoru v hrozně malém rozmezí. Jinak se pilot dostane do situace, která se nepřežívá.
Musím se přiznat, že jsem za knipl usedal s tím, ze přeci RC model řídit umím a tedy velká heli nemůže byt nic těžkého. První odlepeni od země mi ale dalo jednoznačnou odpověď. Už jen řízeni vrtulky nohama, neztvrdnout a neopřít se do pedálů tak, že jedna noha nepřetlačí tu druhou.....
A během prvních pár vteřin jsem dostal i jednoznačnou odpověď na otázku zda je amatér schopen přistát sám s takovým strojem. Ano, je. S velkou dávkou štěstí se mu muže podařit spadnout tak, že to přežije.
Ani po dvou hodinách jsem nebyl schopen heli zabrzdit z dopředné rychlosti, přejít do visu a přistát. Vždy jsem se dostal do vírového prstence. Občas se mi podařilo se z něj dostat, občas ne. Jediné co se (zase s velkým štěstím) dá, je přistát s dopřednou rychlostí. Jako s letadlem.
Pak následovaly takové pikantnosti jako létání v horách, let ve formaci, autorotace (nepřežili jsme ani jednu), zkusili jsme si i výkrut a let při minimální viditelnosti. Při vysazení jednoho motoru a skutečném kouři v kokpitu ( !! ) už jsem skoro utíkal ze sedačky. :mrgreen:
Po dvou hodinách jsem byl tak utahaný, že nemělo smysl dál pokračovat. Další půl hodiny jsem pak jen seděl na židli a soustředil se na to, jak řídit auto a netahat přitom za ruční brzdu.
Uvědomil jsem si jak musí být práce pilota u záchranky náročná. Létaní za každých podmínek, přistání v předem neznámé lokalitě atd.... Jsou to prostě frajeři, co denně riskují svůj vlastní život jen proto, že jiní si svého života neváží.
Nevím jak těmto lidem dostatečně poděkovat.
No, alespoň ale můžu ještě jednou poděkovat jednomu z nich, který mi umožnil tento nádherný zážitek a věnoval se mi ve svém volném čase. Stejně tak jako obsluha simulátoru. Moc fajn lidi.
Díky Honzo.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz