Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Příloha:
bell 47 rotor head.JPG
bell 47 rotor head.JPG
[ 52.47 KiB | Zobrazeno 5749 krát ]


Tak a tady nejlepší detajl. Tváří v tvář tomuto řešení se musí uznat, že pádlová velká heli existuje, jen nemá pádla, ale pouhé závaží.
Pravda je to z 47 a né UH, ale je to dobrý příklad.
Přiznám se, že si teď neumím vybavit jiného výrobce, který by měl obdobné řešení, takže by se dalo brát Bell jako vyjímku, co potvrzuje pravidlo. :wink:

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pokud se nepletu tak právě Bella 47 se pokoušeli nějak navočkovat a skřížit s Hiller 12 ...... ale systém padel a vliv padel byl trošíčku jinej, než měl Hiller 12. Jenže už si nepamatuju jak se to menovalo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Křídlatí piloti říkají, že vrtulníky létají protože jsou tak ošklivé, až je Země odpuzuje. Něco na tom bude. :lol: No a pokud chce někdo vědět pravdu, tak ptát se na fóru není ta nejlepší cesta jak to zjistit. Protože začátečník není schopen rozlišit, co je pravda, polopravda, nepřesnost anebo úplný nesmysl.Dostane balík informací a čert aby se v tom vyznal. Nejlepší je, počíst si něco o aerodynamice vrtulníku z učebnice. Je to docela zajímavé. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 30.12.2013 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Troll píše:
.... ptát se na fóru není ta nejlepší cesta jak to zjistit. Protože začátečník není schopen rozlišit, co je pravda, polopravda, nepřesnost anebo úplný nesmysl.Dostane balík informací a čert aby se v tom vyznal. Nejlepší je, počíst si něco o aerodynamice vrtulníku z učebnice. Je to docela zajímavé. :wink:

Pravda - po fórech plácá kdekdo kdeco.
Pokud chci brát z fóra informace, vždycky projedu profily a sleduju, kdo kde co napsal, abych eliminoval nekvalitní informace.

V knížce od odborníků nesmysly zpravidla nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Proč na začátek nekupovat bezpádlo?

http://www.youtube.com/watch?v=1xxIulYID9w

Proto.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Začať s FBL alebo FB je na nekonečnú diskusiu. Podľa mňa je dôležité, či máš niekoho v okolí, kto to skontroluje, prípadne poradí. Ak nie, znalosť angličtiny nie je na škodu.

Nastaviť FB je skutočne ľahšie i keď ten chápavejší dokáže nastaviť bezpádlo aj podľa YT. Začiatočník, ktorý visí, aj tak nerieši ustrelenie v tic-tocu alebo kompenzácie v piruetách. Stačí aby sa to netriaslo... a tam môže byť okrem zisku množstvo iných, mechanických problémov.

Napr. http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Kv6Is#t=45


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
OPR píše:
Proč na začátek nekupovat bezpádlo?

http://www.youtube.com/watch?v=1xxIulYID9w

Proto.



tohle jsem nejak nepobral, proc ze si nemam na zacatek kupovat bezpadlo? ze se mi vrtulnik automaticky otoci do invertu a tam zustane ve visu ? :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 8:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
OPR píše:
Proč na začátek nekupovat bezpádlo?

http://www.youtube.com/watch?v=1xxIulYID9w

Proto.


Po mi připomíná tu známou historku, kdy FBL pilot přeletěl v invertu celou plochu po délce a tam to zazdil protože místo potlačení přitáhnul. S FB by se mu to nestalo. To by musel celou dobu řídit a na konci by se určitě nespletl. Druhá věc je zda by to nezazdil už cestou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 19:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No a mně to zase připomíná hádky o tom jestli gyro s Heading Lock nebo bez :wink: ... Také dříve lidi říkali že Headig Lock je na prd pro začátečníky že kdo to používá neumí řídit heli a jiné podobné pohádky.. No a dnes?? Kdopak máte FB heli s gyrem bez Heading Lock?? Jen se pochlubte 8) .. To samé bude s FBL, za dva roky už budou FB heli jen přežitek.. Nechápu proč bych si nemohl něco ulehčit když to jde, ať už jde o konstrukci či o řízení.. Sám jsem měl FB Ricca, šlapalo to pěkně, jak mělo ale už bych to nikdy nechtěl.. O složitosti a nastavování mechaniky či odvibrování rotorové hlavy proti verzi FBL po pádu se nemá cenu přít, finančně je na tom FBL taky lépe tak co řešit? To že FBL je jednodušší na řízení?? Není :wink: .. To že umím jemné korekce během letu mi nepomůže při orientaci v prostoru a pokud chci létat náročnější prvky tak je jedno jestli to letím na FBL nebo FB protože pokud nezmáknu orientaci v prostoru tak s tím křápnu tak i tak a žádné FBL mě nezachrání (krom HC3SX a i tam neplatí na 100% že kliknu a je to v suchu).. Jako tohle je nevyřešitelné téma, 50% bude říkat FB (jen ti kteří na FB začínali) a 50% bude tvrdit FBL... Když se zeptáte někoho kdo začal na FBL a měl v ruce i FB tak vám řekne také jedině FBL :wink: a to proč?? Protože si létání více užívám a heli mě poslouchá jako pejsek :lol: a o to mi přece jde 8) , nebo ne 8O ?????

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Mne je to jedno, ať si lítá kdo chce co chce ..... Znám tunu začátečníků kteří s učili na pádle a jejich postup a výuka měli nějakej řád a smysl. Ano našli se tací, kteří začali dělat blbosti ale poměrně rychle se vrátili k postupné výuce. Poč asi :D
Naopak znám tunu začátečníků s FBL a mám na nich odpozorováno, že v momentě kdy se naučí viset a to k tomu ještě dost blbě :D , tak začínaj dělat blbosti. Proč? protože je to nezatěžuej řízením a mají čas přemýšlet nad blbostma. Ty lidi neuměj odřídit základní polohy vrtulníku ale už by nejraději létali kotrmelce s vrtuníkem. Kotrmelce, na který by mě třeba ještě půl roku čas. Bohužel ale bezpádlo Tě lítat nenaučí.

Bezpádlo je pro vylítaný piloty, kteří zvádají zkladní polohy pro to co létají. Invert / normal. A mají je osvojené.

A tím už končím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 23:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Hele, to je stejný boj s větrnými mlýny jako se snažit SMS-kové generaci vnutit myšlenku, že interpunkce a diakritika má svůj smysl..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 03.01.2014 23:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.11.2013
Příspěvky: 34
Začít s pádlem je lepší. A když už potom bez, tak alespoň tři listy. Dvoulisťák bez pádla vypadá blbě.

_________________
Creata 400, Hiko 400, Griffin 450, 4F200, Omega 1200, V120D02S, V450D01(03), Solius


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2014 0:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
Ale jen když stojí na zemi :D

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2014 1:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.10.2013
Příspěvky: 51
Jak tady někdo učený řekl, FB asi naučí víc, ale jak říkáme my automechanici, nebýt abs, asr, esp a podobných pomocníků, to by jsme měli práce :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2014 23:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2011
Příspěvky: 7
Uvazuji koupi heli a nevim jestli zvolit jako zacatecnik bezpadlo nebo padlo. Nikdy jsem s nicim neletal a rad bych rad neco s cim se snadneji naucim.

Zvazuji MiniTitan e325

Predem diky za kazdou radu a zkusenost


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz