Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
pkotatko, taky bych si rad zkusil simulator, ja sice zkousel realnou heli a mel sem ze zacatku co delat, pak uz to slo lepe, ale to sem jen drzel cykliku, to bylo vse, sice sem mel nohy na pedalech a ruku na kolektivu, ale absolutne sem tomu nevenoval pozornost, nebyl cas :)


jinak uz nikdo nevim proc byl tu chvilicku kour za vrtulnikem, krom odpovedi za horel motor :lol:

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Asi to pilot v tu chvíli pořádně osolil, však taky na Moravě říkají " eném dym " :lol: . Nebo vynechali dva válce a Ty ses znova narodil. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
pkotatko píše:
Nedá mi to se nepodělit o neskutečny zážitek.
Mel jsem moznost dvě hodiny řádit na simulátoru Mi 171...

Jsem rád, že se Ti to líbilo. Mně taky. :) A taky se opět ukázalo, že piloti RC heli jsou o poznání šikovnější než průměrný jedinec. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Troll píše:
Asi to pilot v tu chvíli pořádně osolil, však taky na Moravě říkají " eném dym " :lol: . Nebo vynechali dva válce a Ty ses znova narodil. :wink:


Ja sem v tom zrovna nesedel, leteli sme az po tomhle letu, ale vazne, opravdu proto neni zadne vysvetleni, neni to ze bych se ted nejak bal nebo tak, ale jen me zajima co to bylo, myslel sem ze treba je to nejaky bezny jev, v urcitem rezimu motoru, koukal sem na to porad dokola a pripada mi ze to z vyfuku neslo, pokud teda je vyfuk ta trubka nahore, v tomhle sem amater, kde ma ten vrtas vejfuk sem nezkoumal :lol:

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 0:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
toto je taky nejaka domaci vyroba?

http://www.youtube.com/watch?v=P7opvAlPT8k

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 28.01.2014 16:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jo v podstatě domácí výrova.. Dělá to firma Hungaro Copter která začala vyvíjet heli v roce 2008 kdy to byl jen koníček.. Teď už to mají odladěné a dá se to i koupit 8) .. Jinak technické specifikace jsou zde http://www.hungarocopter.hu/index.php?l ... e=products a mají tam i náhradní díly takže když by někdo chtěl stavět tak by se dali použít i některé věci od nich :wink: ... Kurňa ale je to nádherné, já to chci taky :lol: .. Ty jo a jak tak koukám tak se nestíhám divit 8O http://www.youtube.com/watch?v=emK-qIbuJ-k ovšem nějak se to nedá řídit a šlapat bych v tom nechtěl :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2014 12:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Zlínsko/Luhačovicko
Peteer píše:
A pořizovací cena v přepočtu do 2 mill. a člověk by už s tím ledacos mohl provádět, případně i do podnikání či leteckou školu

http://www.rotorway.com/index.php :D :D :D


kdy si sem se zajímal co obnáší vlastnictví/provoz vrtulníku , papíry a předpisy, zjišťoval jsem si to na letišti v Brne slatině

papíry cca 500.000
helipotvora cca 2000.000 a víc, nějaká lítaná
každoročně nalítat minimálně 60 hodin , cena 1 hodiny +- 5000 (letiště , hangár, povinné servisní prohlíky, kontrola vrtulí, palivo atp)
na zahradě nepřistaneš = předpisy,

na tohle si matně vzpomínám - bez záruky:
minimální vzdálenost heliportu od posledního baráku 500 m
nelze létat nad obcí obecně ani přistávat mimo vyhrazené plochy ani nad rezervacemi atp
takže představa, že letíš z horní dolní do horní horní k babičce na kafe je naprosto mimo.
takže pro běžné použití nevhodné , nejsme v austrálii ani americe

na podnikání samozřejmě potřebuješ helinu úplně jiné kategorie a o to víc to stojí

jednorázově to člověk dá, ale nasypat do toho ročně dalších 300.000 +++ mě odradilo, to už na to člověk opravdu musí mít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 01.02.2014 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
helifanda píše:
....každoročně nalítat minimálně 60 hodin , cena 1 hodiny +- 5000 (letiště , hangár, povinné servisní prohlíky, kontrola vrtulí, palivo atp)
na zahradě nepřistaneš = předpisy,

na tohle si matně vzpomínám - bez záruky:
minimální vzdálenost heliportu od posledního baráku 500 m
nelze létat nad obcí obecně ani přistávat mimo vyhrazené plochy ani nad rezervacemi atp
takže představa, že letíš z horní dolní do horní horní k babičce na kafe je naprosto mimo.
takže pro běžné použití nevhodné , nejsme v austrálii ani americe


Dovolím si to trošku poopravit, doba se mění. :)
Hodin stačí méně, ale není rozumné létat málo
Přistát se dá i na zahradě, za dodržení jistých podmínek
Nad obcí létat lze ( opět ale třeba dodržovat pravidla)
Z Horní do Dolní létati za babičkou také lze ( ale ne vždy a všude)
Mít vrtulník místo auta je nesmysl, s tím souhlasím. Malý vrtulník je pro zábavu, ne pro pracovní cesty. Větší vrtulník je na práci anebo pro superboháče které nerozhodí počáteční investice v desítkách mega a výdaj pár ( spíš víc než pár :lol: ) mega ročně na provoz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 21:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dnes si tak létáme u nás na letišti LMK Pardubice, najednou se objevili dva borci a na vleku za autem měli cosi co připomínalo vírník 8O ovšem asi takový jako by ho před půl hodinou dodělali v garáži :twisted: .. Tak se nás optali jestli tam mohou něco otestovat a my že samozřejmě :wink: ... Jak to dopadlo je na videu 8) .. Fakt típci a vůbec se toho nebáli.. Prý je to něco co se kdysi dělalo ale měl z toho jen kousky tak části dodělal.. Dnes dělali test potřebné rychlosti pro vzlet, maximum co se u nás dalo dosáhnout bylo 80Km/h což je slyšet i na druhém videu :lol: .. Také jsme zjišťovali zda se vznášel vozík ale prý ne a že to chce delší rovinku :mrgreen: .. Každopádně byli s dnešní zkouškou spokojeni a budou následovat testy na laně s živou posádkou :twisted: ... Všechna čest tomu kdo si do toho sedne a obrovská radost pro toho borce jestli to poletí... Pak že to nejde :wink: , v garáži jde vše :lol: ..



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
20140624_194530.jpg
20140624_194530.jpg
[ 95.18 KiB | Zobrazeno 8644 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.06.2014 18:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dneska me zaskocil syn otazkou na kterou neumim odpovedet.
Zatim je na ZS, ale ma pomerne presnou predstavu co by chtel delat. Chce byt profesionalnim pilotem vrtulniku.
Poradite co a jak do budoucna ? Stredni skola ? Vysoka skola ? Jak dal ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.06.2014 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Pokud chce být pilotem, tak si musí udělat pilotní průkaz. Pochybuji, že existuje nějaká střední škola pro piloty vrtulníku.
Začít může třeba tady.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.06.2014 19:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pilotni licence je jasna. Spis mi slo o to, jak se pak dostat o opravdovemu letani. Kdo dneska piloty zamestna ? Co je vyzadovano ? Jake sance ma cerstvy adept s mokrou licenci ?
Diky moc

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Stredni - ucnak mechanika, dnes uz pouze Vodochody, nebo Kunovice. Ekonomicke medy z ostatnich strednich skol jsou pro praxi nanic. Pak budto do armady, nebo si vycvik zacvakat sam. Obcas se da dostat rovnou z ulice k policajtum - na to musis mit zname. Kazdopadne v cechach u vrtulnikaru narusta personalni hrb, pac jich za deset let dost zmizi do duchodu. Kdyz nebude prace v CR, je teoreticka moznost nabrat zkusenosti v severni Kanade a Aljasce. Jak je to tam s pozadavkama, to opravdu nevim, nejsem vrtulnikar.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Z jineho soudku - minuly tyden jsem prvne ridil vrtulnik - Alouette III. Zadny velky zazitek to (na rozdil od modelu vrtasu) tedy nebyl, kdyz se mi v utazene zatacce zacaly na listech trhat proudnice, malem jsem si z toho zvuku striknul do textilu, to je hrozny pocit :roll: Viseni po chvili ok, akorat mi kazdou chvili nekam utikal ocas. Zato couvani do hangaru opravdu neni pro me. Cele se to klepe, vrci, rachta - nic pro me.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Je libo reálný vrtulník
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 19:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
pkotatko píše:
Dneska me zaskocil syn otazkou na kterou neumim odpovedet.
Zatim je na ZS, ale ma pomerne presnou predstavu co by chtel delat. Chce byt profesionalnim pilotem vrtulniku.
Poradite co a jak do budoucna ? Stredni skola ? Vysoka skola ? Jak dal ?

https://www.fme.vutbr.cz/studium/ck_obo ... obor=B-PRP
Nejpozději do zahájení výuky 2. ročníku ale musí být držitelem „licence soukromého pilota PPL(A)”, přičemž výcvik si musí zaplatit ze svého.

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz