Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2012
Příspěvky: 41
No co se týče toho vyvažování, pořád mám origo vrtule na P1, který už má možnost nasadit vrtule s tím samoutahováním, ale chci zkusit ty nové z P2, ale jako dávat za to majlant se mi neche, tak jsem obejdnal ty neorigo. Tak právě, přemýšlím jak na to, jestli by to nešlo nějak samo domo. Ty origo jsou myslíte vyvážené?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Vrtule si musíš vyvážit sám, je to pakárna. Možná Ti to nějaký prodejce u nás udělá za úplatu.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 21:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2013
Příspěvky: 12
Dobrý den,
měl bych dotaz, budu kupovat DJI Phantom, ale bohužel bez vysílače.
Proto se chci zeptat jaký vysílač koupit, případně kde by se dal sehnat i originál.

Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Občas na inzerát, občas na Ebay jsem viděl, mám doma jeden (z uletěného), ale nechávám si jej, kdyby se mi něco stalo se stávajícím. V nejhorším případě budeš muset sehnat nějaké jiné rádio (ideálně aby mělo 2 třípolohové přepínače) a ve Phantomovi vyměnit přijímač za jiný kompatibilní s tím rádiem. Jestli jde koupit oficiálně origo rádio, to nevím. Spíš někomu zbyde, než aby chybělo...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
FJakub píše:
Dobrý den,měl bych dotaz, budu kupovat DJI Phantom, ale bohužel bez vysílače.
Proto se chci zeptat jaký vysílač koupit, případně kde by se dal sehnat i originál. Děkuji moc
Zeptej se @hravec, on Ptaaka pred casem utopil, myslim, ze mu Tx stale prebyva...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.01.2014 23:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2012
Příspěvky: 41
Jo je mi jasné, že to budu muset udělat sám.
A ty originály, jsou vyvážené nebo jak?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 0:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2013
Příspěvky: 12
Používá někdo jinší vysílač než originál?
Jen se chci připravit na tu možnost, že bych ho nesehnat a rád bych věděl jako začátečník co by to obnášelo za zapojování :-D
Nejspíš bych musel vevnitř někde vyměnit nějaký přijímač za ten nový co by komunikoval s vysílačem, snad to chápu dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 1:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Go Africa 2013 - delta Okavanga
to je největší a velmi unikátní vnitrozemská říční delta uprostřed Botswany, rozlévající se do naprosto unikátního ekosystému o rozloze přes 15.000 km². Kdysi zde řeka Okavango ústila do obrovského jezera Lake Makgadikgadi, které časem zaniklo a změnilo se především v poušť Kalahari. Dnes se tento významný botswanský národní park skládá z tisíců ramen, ostrůvků, bažin a jezer, plného africké flóry a fauny. Žijí zde všichni známí představitelé typické jižní Afriky, zejména sloni, hroši, hyeny, lvi, žirafy, krokodýli atd... Zajímavostí je to, že voda v Okavangu je zde tak čistá, že je všude v deltě oficiálně označována za pitnou (!).

My jsme mířili do Gunn's Camp v Moremi Game Reserve, přímo proti legendárnímu Chiefs Island. Tato soukromá "luxury - vintage" lodge v koloniálním stylu je jedna z posledních tohoto typu v oblasti, umístěna pod palmami a africkými ebenovníky, bez oplocení a jiné ochrany, pro své navštěvníky stále v přímém kontaktu se zvuky a divy okolní divočiny, a samozřejmě i všemi zvířaty.

Protože se kemp nachází přímo uprostřed delty Okavanga a nevedou sem žádné silnice, má vlastní "air-strip", což je provizorní prašná přistávací dráha uprostřed buše. Své hosty (pro 12 lidí - 6 bungalovů) lodge přepravuje malými letadly typu Cessna z letiště v Maun, cca 100 km daleko, kde jsme na 3 dny zanechali naše auto a většinu zavazadel - sebou jsme brali jen to nejnutnější, všechno ostatní nám kemp nabízel ve svém vybavení. A samozřejmě s námi letěl i náš Ptaak :D

Po asi 40 minutovém letu jsme docela dramaticky přistáli na zmíněném air stripu, personál nás uvítal společným zpěvem a studeným welcome drinkem, a byli jsme ubytováni. To jsme ale zažili docela šok, nejdříve, když personál, nesoucí napřed naše zavazadla do bungalovu, z ničeho nic upustil všechny naše věci těsně před chatou, a s křikem utíkal proti nám pryč. Náš ranger přikázal STOP, a jen jsme čuměli, jak kolem vchodu do našeho bugalovu brousí slon 8O (!). Taková tam je realita...
Příloha:
Poznámka: Interiér chatky a manželka v úžasu z toho, co vidí za mými zády...
IMG_2268_RAW.JPG
IMG_2268_RAW.JPG
[ 83.22 KiB | Zobrazeno 2132 krát ]


A ten další šok? Do té doby jsem bydleli již v řadě perfektních lodge, ale luxus a špičkové vybavení (24 hod./denně elektrika a teplá voda, bazén, ráno před společnou snídaní osobní budíček a donáška teplé kávy a a čaje až do bungalovu, nonstop zdarma přístupný bohatě zásobený bar s čímkoliv na co si vzpomenete atd.) v takové divočině nám opravdu vyrazilo dech, Ti co viděli mou fotogalerii (kdo má zájem, pošlu link na SZ), asi ví proč, jen pro ukázku interiér a také ten slon, co se nám pořád potuloval kolem chaty.
Příloha:
Poznámka: ... a toto viděla před terasou našeho bungalovu
DSC06550_vyrez.JPG
DSC06550_vyrez.JPG
[ 126.66 KiB | Zobrazeno 2132 krát ]


Zajímavost (i v Africe jako takové), chaty nejsou zamykací (přestože mají i trezor na cennosti), i kdyby zde někdo něco ukradl, nemá s tím kam utéci, je celkem jasné proč ? :mrgreen:
Příloha:
Poznámka: Je celkem jasné, že není kam utíkat :-)
IMG_2623_RAW.JPG
IMG_2623_RAW.JPG
[ 169.18 KiB | Zobrazeno 2132 krát ]


Program pobytu v deltě Okavanga jsme měli na 3 dny a 2 noci, na celou dobu od brzkého rána (budíček 4:30!) až do večera (do postele před půlnocí) jsme měli od rangerů pečlivě připravené a naplánované aktivity, které jsme samozřejmě mohli dle našeho přání zcela volně modifikovat (výlety na motor. člunech po kanálech, pěší safari po ostrově je s rangerem beze zbraně, výlety po kanálech na mokoro - domorodých kánoích atd.). To samozřejmě obsahovaly i přátelské společné snídaně, obědy a večeře v koloniálním stylu, naštěstí bez požadavku na nějaký "dress code" :D
Příloha:
Poznámka: Také doslova pár metrů před naší lodge...
IMG_2365_RAW_vyrez.JPG
IMG_2365_RAW_vyrez.JPG
[ 88.07 KiB | Zobrazeno 2132 krát ]


Po jednom takovém pěším (asi 10 km) ranním safari, které končilo návratem na oběd, jsme se s rangery domluvili na létání s Ptaakem v oblasti lodge. To vypadá na první pohled jednoduše do té chvíle, než si uvědomíte, že všude okolo jsou bažiny, jezera a kanály Okavanga, a to i když bylo docela sucho a málo vody. K tomu (doslova, uvidíte na videu) stálé "obklíčení slony", všude hroši a krokodýli. Takže přistání možné opět jen v místě startu, bez možnosti myslet na nějaké případné nouzové... To při teplotě cca 40°C (silné stoupavé proudy - větroňáře by to asi potěšilo), kolem neznámé prostředí, za zády zbytek hostů (mimo nás čtyř naštěstí jen dalších 6) a personál lodge, který mohl v tu chvíli vyběhnout od své práce. :wink: A všichni měli velká očekávání. Naštěstí byla za všeobecného jásotu a potlesku překonána, a mohl jsem letět tentokráte vícekrát, ačkoliv Dominátory stále putovaly od jednoho k druhému. Takže skutečný FPV let byl jen jeden, a musel jsem si opět rychle vzpomenout, jak se létá na LOS :(

A abych Vás již nezdržoval, tady je opět krátké video na YouTube (link otevře samostatně web YouTube, nebo níže vložené Y.T. okno), doufám, že se bude líbit. Stříhal jsem již v novém SW prostředí, takže sem tam ještě chyby budou, než to vše postupně zvládnu. To víte 15 let na Pinnacle...

Ještě než se do toho pustíte, kdo první najde hrocha (stačí čas jeho výskytu), má mě pivo-paňáka (co preferuje) na chystaném srazu Ptaaků... :mrgreen:

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), aspoň 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk, jakákoliv kritika je vítána...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
-----------------------------------------
Go Africa 2013 - další Ptaakova letecká videa
Příště - poušť Namib, Namibia (uvidíte brzy...)
Předchozí - Solné pláně Makgadikgadi Pans N.P., Botswana
Národní park Gonarezhou - Chilo Gorge Safari Lodge, Zimbabwe
Blyde River Canyon, Jižní Afrika

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne čtv 02.01.2014 11:27, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
hanysek píše:
Jo je mi jasné, že to budu muset udělat sám.
A ty originály, jsou vyvážené nebo jak?

Možná, že jsou vyvážené, možná nebo jak :-), ale v každém případě nedělají žádnou neplechu nevyváženou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
FJakub píše:
Používá někdo jinší vysílač než originál?
Jen se chci připravit na tu možnost, že bych ho nesehnat a rád bych věděl jako začátečník co by to obnášelo za zapojování :-D
Nejspíš bych musel vevnitř někde vyměnit nějaký přijímač za ten nový co by komunikoval s vysílačem, snad to chápu dobře.


Třeba v setu bylo rádio Graupner MX-12, takže například toto s odpovídajícím přijímačem fungovat bude. Výhoda "plnotučných" rádií bude v tom, že si nastavíš a upravíš, co potřebuješ (u setového jen přes Naza Assistenta v PC), máš třeba i stopky atd. Výhoda setového (u Phantoma myšleno) je hlavně v tom, že je malé, lehké, a dobře se drží v rukách, zejména pokud palcuješ, jako třeba já. Chybějící stopky se dají pořešit kuchyňským minutérem a ovládání 7. kanálu se podle obrázků na netu dá vyřešit dodělávaným otočným kolečkem nahoře, nebo páčkou zespodu...
Jak jsem psal, zkus pohledat, poptat se a pokud nic, tak jít do klasiky. Kdyby něco, tak se tu ještě poptej, kdo bude vědět, poradí.
Edit: oprava, nebylo to MX-12, ale MX-16 :oops:


Naposledy upravil Marek_Km dne čtv 02.01.2014 12:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 11:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2012
Příspěvky: 41
off píše:
Možná, že jsou vyvážené, možná nebo jak :-), ale v každém případě nedělají žádnou neplechu nevyváženou.


To jsou ty moje vyjadřovací schopnosti :-)
Neplechu asi ne, ale určitě to bude posílatvětší vibrace do kamery. Aspoň myslím, jinak se tím nebudu zabývat :-)

gardenroute:
Řekl bych, že pro mne je to asi zatím nejlepší video, asi hlavně kvůli atraktivitě prostředí. Hrocha jsem viděl kolem druhé minuty tuším, s mým připojením v práci, už jsem to nepokoušel posouvat. Ještě se mi zdálo, že tam byl dříve, ale to byla asi jenom tráva v řece co plula s proudem.
Nejvíce se mi líbil ten poslední záběr "z vrchu" na tu kolonii a deltu. Krása.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 11:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2013
Příspěvky: 12
Marek_Km píše:

Třeba v setu bylo rádio Graupner MX-12, takže například toto s odpovídajícím přijímačem fungovat bude. Výhoda "plnotučných" rádií bude v tom, že si nastavíš a upravíš, co potřebuješ (u setového jen přes Naza Assistenta v PC), máš třeba i stopky atd. Výhoda setového (u Phantoma myšleno) je hlavně v tom, že je malé, lehké, a dobře se drží v rukách, zejména pokud palcuješ, jako třeba já. Chybějící stopky se dají pořešit kuchyňským minutérem a ovládání 7. kanálu se podle obrázků na netu dá vyřešit dodělávaným otočným kolečkem nahoře, nebo páčkou zespodu...
Jak jsem psal, zkus pohledat, poptat se a pokud nic, tak jít do klasiky. Kdyby něco, tak se tu ještě poptej, kdo bude vědět, poradí.


tak teď mi psal jeden prodejce, ale upozornil mě že je problém to spárovat? Co je na tom pravdy? Bude to něco problematického spárovat originální ovladač od Phantoma s jiným Phantomem?

Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
hanysek píše:
gardenroute: Řekl bych, že pro mne je to asi zatím nejlepší video, asi hlavně kvůli atraktivitě prostředí. Hrocha jsem viděl kolem druhé minuty tuším, s mým připojením v práci, už jsem to nepokoušel posouvat. Ještě se mi zdálo, že tam byl dříve, ale to byla asi jenom tráva v řece co plula s proudem.
Nejvíce se mi líbil ten poslední záběr "z vrchu" na tu kolonii a deltu. Krása.
Diky, je to tak, hroch je skutecne na 2:00, cca na 1:54 je videt jak se potopi do kanalu pred priletajicim Ptaakem. Mas u me pivo nebo panaka (dle osobnich preferenci) na srazu :mrgreen:

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
hanysek píše:
Neplechu asi ne, ale určitě to bude posílatvětší vibrace do kamery. Aspoň myslím, jinak se tím nebudu zabývat :-)


Právě že ne, to by byla právě ta neplecha :-) Obraz je úplně klidný, žádné yello, žádné vibrace. Ale možná je to náhoda, nějak extra jsem si s tím nehrál a neřešil to, když to není potřeba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.01.2014 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
FJakub píše:
tak teď mi psal jeden prodejce, ale upozornil mě že je problém to spárovat? Co je na tom pravdy? Bude to něco problematického spárovat originální ovladač od Phantoma s jiným Phantomem?

Díky moc


Tak to právě nevím. Já když jsem si koupil druhého Phantoma, tak jsem to zkoušel jen tak spárovat s tím starším ovladačem a nešlo to. Psal jsem to tu někde (zkusím to najít). Kdosi tu pak napsal, že to nějak jde...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz