Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2014 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
http://www.horizonhobby.co.uk/aeroonlin ... 0sr-x.html co na to říkáte na tento nový vrtulník? Páková serva, střídavý motor i na ocas, pro mě dost překvapením a pohon na 3S. Záchranná funkce a další vychytávky, docela hezký strojek, snad to bude i hezky lítat.

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Asi jo.

Jen škoda, že o málo větší Honey Bee V2, který tu byl dávno, přestali dělat - na něm se dá za lacino začít. S trochou upgradu s lehkýma pádlama bude lítat skoro stejně, jen nemá tu kouzelnou berličku "záchrany".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Celkem pěkný stroječek, jen jsem v první chvíli zajásal, že je to 6ch, škoda, no...
I když nevím, jak by se choval 6ch v téhle velikosti s motorkem na ocase místo řízení servem..

Koukal jsem, že událi i novou verzi 300x, jen teda těžce podražila.. Snad se ta cena pozitivně odrazí do kvality a použitých karbonových dílů :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
vse co nema kardan ci reminek na pohon ocasni vrtulky tak je pro me nepouzitelne a ustreluje tomu ocas... nevim proc nevzali 130X a nezvetsili ji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Elfew píše:
vse co nema kardan ci reminek na pohon ocasni vrtulky tak je pro me nepouzitelne a ustreluje tomu ocas... nevim proc nevzali 130X a nezvetsili ji


Jo, to s tebou souhlasím... Přesně tahle myšlenka napadla i mě..
Nemluvě o tom, že u mcpx bl dost lidí řešilo problém, s kmitajícím ocasem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
Pravě k vůli tomu kmitani šlo MCPX BL z domu. Než jsem založil tohle tema, tak jsem si to dobre neprohlidl, v doměni, že je to šestikanal. V tomto připadě je to jen hračka s blbuvzdornou vychytávkou zachrany.

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 11:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2012
Příspěvky: 63
Bydliště: Zlín
vylizplech píše:
Pravě k vůli tomu kmitani šlo MCPX BL z domu. Než jsem založil tohle tema, tak jsem si to dobre neprohlidl, v doměni, že je to šestikanal. V tomto připadě je to jen hračka s blbuvzdornou vychytávkou zachrany.


Asi jediný rozdíl proti šestikanálu je, že to nelítá na zádech? Klonění a klopení to má, ovládaní je jiné? Stoupání se mění změnou otáček nebo jiným úhlem listů?
Omlouvám se předem případně za blbý dotaz. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Blbý dotaz to určitě neni, taky jsem s tím kdysi bojoval..

Ale 6ch se řídí uplně jinak, musíš ho furt dorovnávat, jinak jde k zemi, kdežto 4ch když pustíš knipl tak se srovná do visu sám..

Stejně tak u 4ch heli ridis to, zda letíš nahoru jen pomocí pridávání plynu, kolektiv je natvrdo, kdežto tady máš zvlášt krivku plynu a kolektivu

O akrobačce nemluvě :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 19:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2012
Příspěvky: 63
Bydliště: Zlín
Pokud nechci lítat 3D, tak to nevypadá zle, podle videí.
Nemění se náhodou náběh listů pomocí stejného směru pohybu obou serv na cyklice?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
EvzEn píše:
Blbý dotaz to určitě neni, taky jsem s tím kdysi bojoval..

Ale 6ch se řídí uplně jinak, musíš ho furt dorovnávat, jinak jde k zemi, kdežto 4ch když pustíš knipl tak se srovná do visu sám..

Stejně tak u 4ch heli ridis to, zda letíš nahoru jen pomocí pridávání plynu, kolektiv je natvrdo, kdežto tady máš zvlášt krivku plynu a kolektivu

O akrobačce nemluvě :)


Toto je trochu zavádějící vysvětlení, 6Ch má nebo by měl mít stálé otáčky a stoupání/klesání se řídí změnu úhlu náběhu listů hlavního rotoru, kdežto 4ch má listy s pevným úhlem a stoupání/klesání se řídí změnou otáček, což má několik nevýhod, jednak je reakce trošku pomalejší a se změnou otáček se mění chování stroje, čímž je myšlena reakce na výškovku a křidýlka, takže při stoupání se stává ostřejším a při klesání tupější, zejména klesání je s 4ch celkem nekulturní záležitost. Co se týká toho jestli ten nebo onen někam utíká je dáno tím jak má daný stoj vyřešenou stabilizaci ať už mechanicky (pádla / šikmý flybar se závažímy) nebo elektronicky kde záleží na nastavení. Pochopitelně u většiny 4ch je to v dnešní době vyřešeno tak jak píšeš - visí skoro sám. Nicméně 6ch když je pečlivě seřízenej tak v bezvětří taky sám od sebe nikam nezdrhá a když z něj někdo chce mít línej samovis tak si buť může dát na drát k pádlům závaží nebo u bezpádla patřičně nastavit 3d gyro.

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 12:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
michal78 píše:
Pokud nechci lítat 3D, tak to nevypadá zle, podle videí.
Nemění se náhodou náběh listů pomocí stejného směru pohybu obou serv na cyklice?


... k tomu jsou potřeba 3serva a heli mix takže 6ch

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
michal78 píše:
Asi jediný rozdíl proti šestikanálu je, že to nelítá na zádech? Klonění a klopení to má, ovládaní je jiné? Stoupání se mění změnou otáček nebo jiným úhlem listů?
Omlouvám se předem případně za blbý dotaz. :oops:

Jen změna otáček tam nahrazuje tah rotoru
Ovládání je u tohoto uspořádání obtížnější - např. reakce cykliky jsou při vyšších otáčkách celkem dobré, ovšem při poklesu mnohdy musím pákou až na dorazy a zápasím s prodlevami.
Pro jsem použil dřevěné listy 8° a využívám vyšší otáčky rotoru.
Klesavý dopředný let jsem se po nějaké době naučil zvládat.
Na 6-kanál s řízeným kolektivem to pochopitelně nemá, ale s lehkýma pádlama na kratším stabilizátoru úplně bez závaží se dá krásně ostře zatáčet vpravo i vlevo, s trochou cviku i plynule přecházet z jedné zatáčky do opačné bez potíží s udržením stálé výšky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 18:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2012
Příspěvky: 63
Bydliště: Zlín
Líbí se mi délka letu kolem 10 min. Předpokládám, že ty mody Beginner, Intermediate a Experienced jsou jen jakoby nastavení dvojtých (vlastně trojitých) výchylek, což na mé DX6 si nastavím taky. Není v prodeji něco podobného za trochu menší peníz? Aby to mělo podobný letový čas a střídavé motory? Už jsem byl skoro rozhodnut, že si pro něj zajedu do Astry, dopoledne byl skladem, po obědě už není (BNF verze). Tak hledám dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
michal78 píše:
Líbí se mi délka letu kolem 10 min. Předpokládám, že ty mody Beginner, Intermediate a Experienced jsou jen jakoby nastavení dvojtých (vlastně trojitých) výchylek, což na mé DX6 si nastavím taky.


Vůbec ne, SAFE je daleko chytřejší. Podle nastavení elektronika omezuje i maximální možné náklony - v začátečnickém režimu 15, v pokročilém režimu na 35 stupňů. V plném režimu je to bez omezení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 SR X
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 19:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2012
Příspěvky: 63
Bydliště: Zlín
Kovboj píše:
Vůbec ne, SAFE je daleko chytřejší. Podle nastavení elektronika omezuje i maximální možné náklony - v začátečnickém režimu 15, v pokročilém režimu na 35 stupňů. V plném režimu je to bez omezení.


Aha, díky za vysvětlení. Tak to je docela chytrá hračka :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz