Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 12.01.2014 21:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
a ako to je s náhradnými dielmi na tieto modely EDF? Pozerám na internete a akosi sa neviem dopátrať k náhradným dielom. Na tieto modely niesú? To sú tzv. jednorazovky? AK je totalka, tak kúpiť len celý druhý kit?

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 12.01.2014 23:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
celadnik píše:
................. čo sa ti nelúbi na stíhačke s kolami venku?

Takhle jde stíhačka na přistání :wink:
Na malých EDF to je neproveditelné se zatahovákem, protože i když pomineš hmotnost, tak to na těch malých kolečkách odstartuje a přistane leda z betonu ( asfaltu). Zatahovací podvozek vidím reálně tak od cca 65 EDF nahoru.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2014 14:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 45
Čeladníku a nechceš tohoto Goshawka?

http://www.rcportal.sk/t-45-goshawk-am3415-1#post

Idem do väčších - ja som sa na ňom učil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2014 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
V akom je stave a aká by bola cena?

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2014 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Já začínal na nanojetu od ROBBE T-33. Setový pohon dostačující,než začne vadnout baterka,pak to nemá cenu. Házet vrchem lze,i spodem. Po karanbolu slepit,díly = utopie. Osadil jsem Wemotec 3800kv HET, 4s a je to jiný kafe.
Iterceptor v základu lítá o dost líp ,než tyhle setovky co se musí upgradovat,pokud s nimi počítáte do budoucna. Jak bylo řečeno,na první edf se to nechá,ale jsou s tim trable a musí na obloze hlídat,brzy se ztrácí... Když to srovnám s Habu,tak jako první edf bych to mohl vřele doporučit,už kvůli podvozku.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
vedel by mi niekto poradiť že aký podvozok by pasoval na ten model bae-hawk (T45 goshawk)? s pf1960 som sa predbezne dohodol, ale nema k modelu podvozok, startov z ruky sa trochu bojim (slaby hod a pod. na začiatok). Nejaky podobny podvozok, co by pasoval/dal sa napasovat.

pasoval by na tento model (bae-hawk, t45-goshawk) tento podvozok?
http://www.rcsvet.sk/product/sk/Podvozo ... 1-Spitfire

alebo
http://www.rcsvet.sk/product/sk/HE-162- ... r-podvozok

Prípadne, aký podvozok tam použiť, ak nieje originálny?

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Udělej si katapult a je to :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 19:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
máš k tomu nejaký návod, resp. video a fotky, ako to vyzerá a ako to spraviť správne? Ešte som sa s tým nestretol, pf1960 mi poslal krátke video z jeho startu, ale privitam aj viac vstupnych udajov (videa, fotky, navody) k tomu katapultu. Aby som ho zlozil a spravil spravne.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 20:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
pf1960 píše:
Čeladníku a nechceš tohoto Goshawka?

http://www.rcportal.sk/t-45-goshawk-am3415-1#post

Idem do väčších - ja som sa na ňom učil.


Nanešťastie som ho kúpil.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
preco bohuzial? :)

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 14:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
odpoviem ti kompletne, prečo:
Predávajúci tvrdil, že model lieta dobre, je plne funkčný . A pravda bola uplne inde.

1. tvrdil, že predáva T-45 Goshawk , nakoniec po kompletnom rozobratí, premeraní duchadla a porovnaní modelu som zistil, že ide o bae-hawk

2. predavajuci mal v popise, ze model je obaleny foliou, ale že má váhu 170-200g, tak to nespomenul. EDF má ťah okolo 700g, váha modelu bola 1kg takmer.

3. motor v modeli absolútne nemal ťah, po rozobratí som zistil, že unášač na oske je totálne voľný, vrtula voľná, "len tam šmajdala", tak to ozaj nemohlo mať ťah/výkon. Keď som vyťahoval edf-ko, ani lepené nebolo, len položené, stačilo len chytiť a slabúčko vytiahnuť, a bez problémov išlo von. KeĎ som na neho pozrel, ani lepené nebolo poriadne, len tak lajdacky, čiže nemohlo byť ani moc pevné predpokladám, pri otáčkach...........

4. pri prvej skúške letel asi 2 min a aj to stále len na max plyn, menej ako max nevládal sa ani udržať, ledva som ho dostal kúsok nad zem.... druhá skúška skončila haváriou, nakoľko po zdvihnutí do letu (a nie moc vysoko nad zem, aj to bolo dosť problém aby vôbec ako tak vzlietol), sa utrhlo tiahlo výškovky v mieste spoja (jedno tiahlo, v strede spoj z ktorého ide do V na dve polovice výškovky. Následne zistené, že to bolo len "scínované alebo niečo také" a prelepené páskou, ktorá to samozrejme nemohla vydržať

5. Pri ďalšej skúške už nebolo možné model dostať ani do vzduchu.... nevládal, absolútne bez ťahu a výkonu (dával som za vinu baterku, omylom, bol som v tom že pohon je ok a len baterka nedá výkon potrebný)

6. ďalšia skúška dopadla tak, že horko ťažko som ho dvihol, asi po 40 sekúndach (odhadom) motor vynechal na 4 sekundy (odhad) - predpokladám že z dôvodu že som musel mať stále knipel plynu na doraz, na max , model sa nevládal udržať, nemal ťah ani výkon na let a udržanie vo výške, nasledoval pád na čumák a deformácia čumáku.

7. predávajúci tvrdil, že v krídle sú plasty na uchytenie podvozku, ale v krídle nič také nebolo

Keď už bol zdeformovaný, tak som postŕhal fóliu, odvážil že mala minimálne 170g (aspoň to čo soom odvážil tie kúsky), pozrel motor a zistil vôlu na unášači, premeral edf a zistil že namiesto 64mm (ako má goshawk) je tam 70 mm (čiže bae-hawk) => iný motor ako som predpokladal. Mal som doma kúpené pre istotu do zálohy predok/smerovku/krídlo z goshawku, tak som porovnával, či bude použiteľné. Krídlo malo iný spôsob uchytenia, predok mal iný tvar , smerovka u goshawk-a má predpriravenú smerovku na vyrezanie čo ale tento model nemal, čo ma viedlo k zmeraniu EDF a tým som zistil, že predávajúci ani nevedel čo predáva..........a ide o staršiu verziu - bae-hawk.

Skrátka niekto sa chcel zbaviť šrotu, pekne to zaobalil do fólie, aby to vyzeralo, nachytal niekoho kto zháňal prvú edf stíhačku (ja) , oklamal o stave modelu a ešte ho pomerne dobre predal (na to, že ten model je neletuschopný).

Dúfam, že už ti je jasné, prečo "nanešťastie"........ nakoľko bolo všetko poprelepované fóliou, nedalo sa vidieť dovnútra na motor a edf-ko a ostatné veci a nechcelo sa mi rezať fóliu, veril som info od predávajúceho že to letí dobre.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Ono to s EDF není stejný, jako s vrtuláky, a setový éra nějak lítají...většinou hodně mizerně a když jim přidáš ještě na váze např. v podobě fólie, nelítají vůbec. Takhle končí spousta lidí, kteří s EDF začnou a zdá se jim, že to nefunguje, tak koupí za dva dolary fén z HK. To nefunguje taky, tak to zahodí, či prodají někomu, kdo neví, která bije. Je to jen o tom, že musíš mít dobrý dmychadlo, dobrý motor, vše dobře vyvážené. Nemusí to být nutně renomovaný výrobce dmychadel, umějí je i v Číně, ale je třeba si trošku vybírat a nebrat nutně to nejlevnější. Dále záleží i na vstupech a výstupech vzduchu, baterkách.
Osobně se mi nestalo, že by nějaký tryskáč fungoval z krabice, vždycky to chce více či méně doladit. Spíš více :D .
A to teď zbylo na tebe, buď to zahodíš anebo doladíš, jiná možnost není. Když to vezmeš z toho pozitivnějšího hlediska, ze 70 se dá dostat víc, než ze 64. Můžeš vybírat od Vasy po Freewing, Changesun, RCLander...
A u těchto pohonů platí dvojnásob, že šetřit se moc nevyplácí.
Bohužel, nic není zadarmo...je to na tobě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 7:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.8.2009
Příspěvky: 735
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 0
Ahoj

Co říkáte na toto ??
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/super-flying-model/firebird-df-ep-arf-p28409.html

Mám tento stroj
https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27571__Stinger_64_MK2_4S_EDF_Sport_Jet_700mm_EPO_PNF_.html
ale nejsem s ním spokojen.
Už zažil hodně pádů, většinou mi to sklouzlo po křídle. Chce to větší rychlost jinak to padne jak šutr. Asi nemám na to ruce. Dudu jej prodávat. Nějaké zkušenosti mám lítám asi 5 let, hodně s vrtulníky, nějaký akrobat a větroň (přemotorovaný)

_________________
SpectrumDX7s
AGILE 5.5,TREX 450PRO DFC,Blade130X,Phoenix2000,HK MX2,HotWing1000
www.helitesin.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 11:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Proč ne. Když už lítáš,tak tohle bude v pohodě. A určitě to bude hodný. Hodně pohodovej je taky Twister od Multiplexu.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2014 9:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
S dovolením oživím tohle starší téma, ať nezakládám duplicitní.

Oživil jsem jedno starší no-name dmychadlo 70 mm, po nějakém tom vyvažování už celkem fénuje, odhadovaný tah na 3S tak 600 gr., víc spíš ne.

Kam ho tak přes zimu zabudovat, nějaké doporučení? Baterky tu mám 3S 1300 mAh, žádný drakouš :D


Přílohy:
12.jpg
12.jpg [ 10.8 KiB | Zobrazeno 3505 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz