Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: stř 23.04.2014 9:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Vlni se pri tic-tocich po ocase nebo bocnich? Myslim ze je tam pro tu 400 zisk 80

Jinak doporucuji piro tic-toc. Clovek se pak restane vlnenim zabyvat :D

Tahlo se mi o voditko tre na uplne vsech vrtulnicich. To je normalní. Jen se snazim aby se o nej ohybalo co nejmene tim ze ho spravne natocim.

_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: stř 23.04.2014 10:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 414
Bydliště: SVK
Pri tych tic-toc sa akoby cez kridelka zavlni.Pri narazovom vetre cca 11m/s sa mi vo vise tiez tak vlnil.TAk asi mam vysoky zisk.Upravim smerom dole, dufam, ze to bude ok potom uz.Pyro tic toc, to asi nebudem nikdy vediet :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: stř 23.04.2014 12:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Zavlneni pres kridelka muze byt zpusobeno ( u me treba bylo ) nestejnym chodem kridelkovych serv. To zavlneni je jak to bezpadlo dorovnava. Nemusi to byt vubec ziskem. Zkus sundat hlavu, nasadit takovou tu trojnozku na srovnani cykliky ( cyclic leveler ) a podivat se zda to sedi v neutralu a i v obou koncovych pozicich stejne. Me proste jedno servo jezdilo trosku mene nez ostatni dve.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: stř 23.04.2014 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 414
Bydliště: SVK
Dakujem za tip.
Ake zisky hlavy a chvostu mate nastavene na L480, pripadne akou metodou zistujete idealne zisky? dakujem za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: sob 26.04.2014 16:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Vsimnul jsem si, ze nekteri presli z Protose 500 (nevim jestli byl prodlouzeny) na Logo 480 XXtreme. Mohli by jste je porovnat (kvalita spracovani, letovy projev, pokud padate, tak kde u ktere to jde vice do penez, ...)? Dekuji

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: sob 26.04.2014 18:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Myslim, ze se to bude porovnavat spatne. Prodlouzeny protos vazi s baterkou cca 1650g, kdezto tohle logo cca 2150g.
Setovy protos ma vykonnu az az, rany vyjdou vetsinou velmi levne. Kdyz se to dobre slozi, muze vydrzet i stovky startu bez udrzby. Protos snese i to nejhorsi zachazeni a je perfektni pro tvrdsi letani.
Logo bude vice na akro, bude presnejsi. Hodne velky podil na tom maji ale listy, spoustu lidi flaknou na protose HK listy a podradne serva a protoze je tam i o neco vice lozisek, muze to zacatecnikovi zpusobit asi trochu vice problemu.
Logo ma v setu Edge a ty funguji jinak, nez vetsina ostatnich. To je pricina hezkych uhlazenych pohybu.
Hlavni rozdil je ale v cene. Setovy protos sezenes podstatne levneji. Jinak u nas se bohuzel prodavaji stale stare verze.
S logem bude letani asi trochu prijemnejsi.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: ned 27.04.2014 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
Robin123 píše:
Pri tych tic-toc sa akoby cez kridelka zavlni.Pri narazovom vetre cca 11m/s sa mi vo vise tiez tak vlnil.TAk asi mam vysoky zisk.Upravim smerom dole, dufam, ze to bude ok potom uz.Pyro tic toc, to asi nebudem nikdy vediet :lol:
a jak ti chodí vrtulka? mě příjde že mám (v tom mém setu) jinou rozteč zoubků na zadní řemenici vrtulky než jsou zuby na řemínku při pomalém otáčení je vidět jak řemínek vždycky trošku cvakne než zapadne do řemenice nevím jak to napsat(řemen je naplej správně volnej není) a to si myslím že je problém těch mejch vibrací , dneska jsem tu vrtulku dvakrát rozebral a nanic sem nepřišel a je divný že po přistání jsou teplejší ty ložiska kde je ta oska ukotvena
i sem rozebral rotorovou hlavu a dal jsem tam ta 2x1mm podložky a je to furt stejný


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: ned 27.04.2014 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
tak reklamuj řemen , řemenička asi bude OK.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: ned 27.04.2014 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
TomasN píše:
Vsimnul jsem si, ze nekteri presli z Protose 500 (nevim jestli byl prodlouzeny) na Logo 480 XXtreme. Mohli by jste je porovnat (kvalita spracovani, letovy projev, pokud padate, tak kde u ktere to jde vice do penez, ...)? Dekuji
protos se teď hodně zhoršil co se týká kvality dílů a hlavně je to menší helina nedal jsem na něj dopustit měl jsem ho jako jeden z prvních
logo mám chvilku to tady čteš jaký sním jsou trable ale když bude fungovat a odstraním ten problém s vrtulkou tak to bude pila


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: pon 28.04.2014 6:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.8.2012
Příspěvky: 414
Bydliště: SVK
prochel píše:
a jak ti chodí vrtulka? mě příjde že mám (v tom mém setu) jinou rozteč zoubků na zadní řemenici vrtulky než jsou zuby na řemínku při pomalém otáčení je vidět jak řemínek vždycky trošku cvakne než zapadne do řemenice nevím jak to napsat(řemen je naplej správně volnej není) a to si myslím že je problém těch mejch vibrací , dneska jsem tu vrtulku dvakrát rozebral a nanic sem nepřišel a je divný že po přistání jsou teplejší ty ložiska kde je ta oska ukotvena
i sem rozebral rotorovou hlavu a dal jsem tam ta 2x1mm podložky a je to furt stejný

No s tou vrtulkou to mam vypozorovane tak, ze pri "bezvetri" vo vise mi kmita horizontale v rozsahu cca 1,5cm a pomaly.Ak je veterno 5-6m/s a narazovy vietor 12m/s tak mi v tom vise kmita v rozsahu cca 10cm s frekvenciou cca 2kmity/s.Menil som pri tom zisk gyra v rozsahu 40-80 a stale sa to chovalo +-rovnako.Zatial neviem kde je problem a ci to vobec problem v takych poveternych podmienkach aj je :?: .To s tym remenom som si nevsimol, doma pozriem ako to chodi mne.Pri poletovani nejak nepozorujem ze by chvost robil nejake kmity.

P.S. inak mne pride,ze kamen hlavy nie je uplne v poriadku, ked som ho nasunul na hl.hriadel tak pri roztoceni a pohlade zhora (na tu dierku pre srob brzdiaceho tanierika) mi hadzala do strany trosku, po mnohych pokusoch o "spravne" zatiahnutia 2x srobov unasacov cykliky na tom kameni sa mi to +-podarilo nastavit tak ze ta dierka je bez hadzania.Ak vsak na to upevnim brdiaci tanierik tak je to otras.Tanier dost hadze.Cize bud je nahovno vyvrtany zavit v kameni pre brzdiaci tanierik, alebo aj samotny tanierik je nejak zle vyrobeny.V kazdom pripade lietam bez tanierika a co sa tyka kamena hlavy, tak neviem ci je cely zle "odliaty" alebo je fakt iba ten zavit vyvrtany mimo stredu, alebo ho prave teraz mam zle nasadeni i ked s tymto som sa este nestretol, ze by bolo potrebne nejak extra davat pozor ako si ten kamen sadne na hl.os ... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: pon 28.04.2014 7:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 370
Bydliště: Kanice
Obrázky: 4
Mě taky ocas zakmitává v horizontu, jsou to tak 2cm. Zkoušel jsem poštelovat kde co, ale furt kmitá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: pon 28.04.2014 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.11.2012
Příspěvky: 259
Pokud ocas cestuje v horizontale je to mechanickej problem ... ziskem nic nevyresis.
Doporucuju loziska v gripech vymenit a samozrejme to musi chodit volne bez zadrhavani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: pon 28.04.2014 9:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Teď jsem strávil nějaký čas experimentováním s vrtulkou. Zkoušel jsem točit 480 bez listů a osahávat vibrace. Trochu mě překvapilo, že trubka docela dost brní a šíří se to až k motorovému loži. Problém zmizel po sejmutí rotorové hlavy vrtulky. Zkusil jsem jak je vyvážená a jeden grip padal na stranu. Namontoval jsem tedy listy a vrtulku i s listy dovážil. (chtěla jenom malinko) Pak jsem zkoušel točit vrtulník s namontovanou vrtulkou. (Na to prosím bacha. Pokud si strčíte do páčky směrovky, tak to může hodně nepěkně dopadnout) Vibrace v nízkých otáčkách žádné, ale od zhruba 1500 otáček začal ocas rezonovat. Dělalo to táhlo vrtulky a to konkrétně jeho zadní část. Problém zmizel když jsem vodítko táhla dal na doraz až ke sponě vzpěr. Pak vibrace úplně zmizely v celém rozsahu otáček.
To cvakání řemínku pozoruji také. Hlavně když protáčím vrtulník jen tak rukou bez listů. Na vibrace to má vliv jen pokud je řemínek příliš napnutý. Nechce to řemínek prostě moc napínat.
Co se týče kmitání ocasu, tak opravdu pomůže vyleštit hřídelku a náboj smykátka. Správný chod se projeví v loopingu na maximální rychlosti - vrtulka nesmí zakmitávat ani v silném větru. V klidném visu se vrtulník celý malinko pohupuje ať je vítr nebo ne.

_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: úte 29.04.2014 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
Hum4nfrog píše:
Teď jsem strávil nějaký čas experimentováním s vrtulkou.
ještě jeden dotaz při montáži zadního domku vrtulky mi zbyly 3ks podložky který mají vnitřní průměr přesně na hřídel vrtulky v návodu nikde o nich nic není asi jsou na vymezení nějakejch vůlí ale kterejch nikde žádnou nemám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LOGO 480 XXtreme
PříspěvekNapsal: úte 29.04.2014 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Logo je tam ma pro pripad, kdyby byly potreba.
Pokud tam vuli nemas, nekam si je schovej pro strycka prihodu. :wink:

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz