Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
Ahoj. Včera jsem potřeboval vybít 3S 2200mAh, protože mi tady dlouho ležela nabitá a ještě dlouho ležet bude.Tak jsem jí šoupnul do jetigera, kde je 64mm edf s cílem alespoň 3 minuty jí vybíjet.Nechtěl jsem, aby mi tu ležela takovou dobu nabitá, protože jí to škodí, a do storage jí dávat také nechci, protože nevím, kdy bude konečně hezky.Motor je umístěn za lopatkami, takže je neustále ofukován. Ale po minutě a půl vrčení motor vypnul a začal dýmit. No a je v čoudu.
Chci se vás teda zeptat, jestli je to tím, že letadlo neletělo, jenom se trápilo na zemi?Že by vstupující vzduch motoru až tak pomáhal?Docela mě to překvapilo.Motor je inrunner, tudíž se chladí jenom plášť, na kterém jsou žebra a je pořád ofukován, protože leží za lopatkami.Kontroloval jsem pouze teplotu regulátoru.
Jsem teda deb.. já, nebo to je jenom shoda náhod?
Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 17:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
To dmychadlo se ve vzduchu trošičku uvolní a má nepatrně menší spotřebu a navíc většinou se neletí s jetem na plný plyn 3 minuty v kuse.
Takže pro chudák motor tohle mohlo rozhodnout o jeho odchodu do věčných lovišť.
Ale taky mohl být načatý a tohle ho dodělalo. Ale měl by na stole 3 minuty přežít, pokud je vše správně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
Ve skutečnosti jel jen minutu a půl a střídavě na půl, třičtvrtě, plný plyn...
3 minuty byly jen plán.
Ve vzduchu jsem mu zatápěl 4 minuty na plný plyn a to je to už 4 roky starý kousek.
Proto mi přijde divné, že to nevydržel tu chvilku na zemi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 19:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Možná plácnu blbost, ale může to být i tím, že za letu je přísun vduchu přeci jenom větší, než když to táhne jen motor na plnej knedlík. Tak mě snad za tuto myšlenku nebude hned někdo kamenovat.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
To Shorty : To mě také napadlo a byl bych rád, kdyby mi to někdo na 100% vyvrátil/potvrdil.
Citace:
Že by vstupující vzduch motoru až tak pomáhal?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 19:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
K vyčouzenýmu motoru se nedokážu vyjádřit (jenom se domnívám, že za letu je motor přeci jenom odlehčený, éro letí určitou rychlostí a touto rychlostí vzduch ochotně vstupuje do vstupního otvoru).

Ale zaujalo mě toto:
"Nechtěl jsem, aby mi tu ležela takovou dobu nabitá, protože jí to škodí, a do storage jí dávat také nechci, protože nevím, kdy bude konečně hezky."

Na jaké napětí jsi chtěl tu baterku vybít? Je přeci známé, že Storage režim (tedy okolo 3,85V) baterce škodí nejméně.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne čtv 08.05.2014 19:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 19:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2690
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A není to jen tím, že množství vzduchu je asi větší, ale hlavně je hodně studený, při té rychlosti modelu? Na zemi s modelem v klidu to v podstatě saje jen teplý vzduch.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
Citace:
Na jaké napětí jsi chtěl tu baterku vybít? Je přeci známé, že Storage režim (tedy okolo 3,8 - 3,85V) baterce škodí nejméně.

Ano, ale když jí dám do storage a zítra bude pěkně, tak se budu muset hodinu zdržovat nabíjením. Proto jsem jí chtěl cvičně vybít a zase nabít.S ,,velkýma érama jsem nelétal už snad měsíc.Některé baterky jsem procvičil ve vrtulníku , když jsem blbnul na parkovišti, ale tahle mi tady pořád ležela...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 20:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Zba píše:
[
Ano, ale když jí dám do storage a zítra bude pěkně, tak se budu muset hodinu zdržovat nabíjením. Proto jsem jí chtěl cvičně vybít a zase nabít.S ,,velkýma érama jsem nelétal už snad měsíc.Některé baterky jsem procvičil ve vrtulníku , když jsem blbnul na parkovišti, ale tahle mi tady pořád ležela...

Aha - vybít a hned nabít... Tohle nedokážu posoudit, jestli je vůbec k něčemu? Jenom uděláš jeden cyklus navíc, a zase to necháš na plném napětí? Myslím že to ničemu nepomůže, ale možná že jo, tohle fakt nevím :?: Docela by mě zajímalo, jestli je to lepší než nechat ležet nabitou v jednom kuse. :idea:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 20:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Nabít a vybít by měla umět snad každá nabíječka. Smysl v tomto případě nevidím. Běžně mám baterie několik dní nabitý do storage jdu jen když vím, že delší dobu nepudu do vzduchu.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2007
Příspěvky: 625
Bydliště: Brno
A hlavně, že storage to nabijes rychle. Záleží na nabíječce...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
Shorty, Niky79
1) Už tu ležela snad 3 týdny.
2) Je mi jedno, jak dlouho se nabíjí ze storage. Chodím do školy, na brigády, hodně se učím, s kamarády se bavit a chystám se začít doopravdy létat.Myšlenka jít si zalétat s modely je vždy spontánní. A nechce se mi lovit baterky někde v ledničce a ještě se zdržet nabíjením :wink: To možná v létě o prázdninách, ale to létám každý den, takže by to storage postrádalo smysl :-D
Tím bych to už nechal být, vraťme se k původnímu smyslu tématu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 21:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
varok píše:
A není to jen tím, že množství vzduchu je asi větší, ale hlavně je hodně studený, při té rychlosti modelu? Na zemi s modelem v klidu to v podstatě saje jen teplý vzduch.

Co to je za úvahu? Teplota vzduchu se přece nemění s tím, jakou rychlostí se v ní předmět pohybuje. Nepleteš si to s pocitovou teplotou vzhledem k rychlosti? Ta se ale týká lidí, ne motorů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 21:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
v našem Albatrosu jsme naměřili rozdíl 6A při odlehčení za letu. Tedy ze 136A na 130A u 120mm edf. Takže to není zas tak moc markantní..

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2011
Příspěvky: 1453
petrcorrado píše:
v našem Albatrosu jsme naměřili rozdíl 6A při odlehčení za letu. Tedy ze 136A na 130A u 120mm edf. Takže to není zas tak moc markantní..

Mně to bralo asi 35A, takže rozdíl max 2A řekl bych.
Asi se sečetlo více faktorů najednou - nová baterka dávala motoru maximum a letadlo neletělo=nepomáhal mu tok vzduchu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz