Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 18:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha Kyje
Ahoj,

dneska jsem rozbalil svůj nový Sky Surfer X8 RTF a začetl se do návodu, jak ho sestavit, připravit na víkend. Bohužel, vůbec to není RTF a otevřít ho na letišti, můžu si ho pouštět leda na nohu. Chci se zeptat, zda u podobných modelů RTF je situace stejná nebo jen tento produkt jen nedodělek a je lepší se ho hned zbavit vrácením.

Co mi vadí:
    - model obsahuje nabíječku (dost pochybné kvality) a neobsahuje zdroj!
    - model se musí slepit, lepidlo opět není přiloženo
    - slepený model nejde rozložit, WTF?!
    - pihou na kráse je pak ještě 8 tužkovek pro krmení TX

Je tohle běžné? Nabíječku mám, tu řešit nepotřebuju, ale hlavně se chci zeptat čím model slepit a případně zda ostatní RTF sety mají stejnou blbost a komplikaci s převozem v podobě trvalého slepení. (Kdysi jsem měl Sky Lady a ta měla křídlo uchycené gumou).

Nebo je lepší model vrátit (koupil jsem ho přes eShop) a jen ho otevřel, nevybalil jsem ani křídla.

Díky za pomoc, Mořeplavec

_________________
Turnigy 9XR a Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
Jo, tohle je většinou normální... Na lepení bych použil Styrolep, nebo Purex, případně vteřiňák s aktivátorem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
moreplavec píše:
Je tohle běžné?

- model obsahuje nabíječku (dost pochybné kvality) a neobsahuje zdroj!

U RTF setů se celkem běžně dodávají nabíječky pochybných kvalit a obvykle s kabelem k připojení na autoaku apod. Tebou odkazovaný prodejce v popisu toho RTF setu uvádí, že je přiložena nabíječka LK-1008A, kterou má prodejce v nabídce i samostatně a z jejího popisu je zřejmé, že se připojuje např. k 12V akumulátoru tj. např. autoaku. Nabíječka nemá vestavěný zdroj a ani v popisu RTF sestavy není zdroj uveden. U podobných setů nic neobvyklého.

moreplavec píše:
- model se musí slepit, lepidlo opět není přiloženo

To, že RTF set vyžaduje určité lepidlo, a to není součástí setu by mělo být zmíněno v popisu prodejce. Toto je drobná prasárnička.

moreplavec píše:
- slepený model nejde rozložit

Možnost rozložení modelu není v popisu prodejce nikde uvedena. Posuzovat to podle jiného modelu je irelevantní.

moreplavec píše:
- pihou na kráse je pak ještě 8 tužkovek pro krmení TX

To, že RTF set neobsahuje aku pro napájení RC vysílače je v popisu prodejce uvedeno a u podobných setů to je celkem obvyklé.

PS:

RTF si lze často obecně přeložit jako vše v jednom obvykle pochýbných kvalit a zdaleka to nebyvá jen v tom co jsi zmínil. Pochýbných kvalit bývá nezřídka v RTF setech i samotná elektrovýbava modelu. RTF set je obvykle zkrátka něco co si zkušenější nekoupí a začátečník to buď rozfláká a zahodí a nebo si postupně stejně změní výbavu. Tak proč do toho cpát něco kvalitního co by zbytečně zvyšovalo cenu setu a snižovalo šance na jeho prodejnost ? :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
moreplavec píše:
.... zda ostatní RTF sety mají stejnou blbost a komplikaci s převozem v podobě trvalého slepení. (Kdysi jsem měl Sky Lady a ta měla křídlo uchycené gumou).

Nebo je lepší model vrátit (koupil jsem ho přes eShop) a jen ho otevřel, nevybalil jsem ani křídla.

Díky za pomoc, Mořeplavec


Neznám sice konkr. tento model, ale tyto typy vychází z EasyStaru od MP, který používá systém uchycení (zacvaknutí) obou křídel do sebe
a tady to bude cca stejné, takže křídla by měla být rozebiratelná... ,ale třeba se pletu..:wink:

Co se týče určitých problémů je u čínských stavebnic v celku normální
( a to jsi to ještě nezačal sestavovat...)
Pokud jsi chtěl bezproblemový model se solidnější výbavou, měl jsi si připlatit a koupit orig. a to zmíněný ES od MP.
Ale jsme modeláři a ne jen lítači, takže něco málo poslepovat popř. zapojit
nebude snad problém...
Ještě poznámka:
RTF ( Ready To Fly) - znamená, že model je dodáván v kompletním setu obsahujícím vše potřebné pro sestavení a provozování modelu.
To ale neznamená že přijdeš na plochu model vyndáš z krabice "hodíš a letíš"...
Tzn. Bylo opomenuto pouze lepidlo, ostatek odpovidá popisu modelu a ceně.. :idea:

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 18:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha Kyje
Vyřešil jsem to výměnou za Betu (prakticky stejný startup). Hlavní problém, nutnost slepit trvale křídlo, se tím odstranil a zbytek není pro mně podstatný problém.

Díky, Mořeplavec

_________________
Turnigy 9XR a Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
moreplavec píše:
......Hlavní problém, nutnost slepit trvale křídlo, se tím odstranil a zbytek není pro mně podstatný problém.

Díky, Mořeplavec


Teď už je to asi jedno, ale jak jsi přišel na to, že křídlo se musí lepit?
Koukal jsem teď do manuálu a tam o lepení křídla není ani slovo (obrázek)... 8O

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2012
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha Kyje
V mém manuálu bylo něco jiného (možná koukáš na jinou verzi nebo model) a nutnost lepit mi potvrdil i prodejce, nicméně mi bez problému vyměnil na Betu, kde jsou křídla držena šroubky. Nicméně i Beta, přestože je to RTF a na obalu je jasně napsáno: Vše co potřebujete, najdete uvnitř, postrádá lepidlo a zdroj k nabíječce. Ale jak jsem zmínil, to mně netrápí, oboje vlastním v daleko lepší kvalitě.

Mořeplavec

_________________
Turnigy 9XR a Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
....Tak hlavně že máš vyřešeno a jsi spokojen... :wink:

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Surfer X8
PříspěvekNapsal: stř 05.03.2014 21:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Domažlice
Zkoušel jste někdo na tomto modelu vrtuli APC 6x4? Vydržel to motor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2014 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2014
Příspěvky: 11
Zdravím letci,
jsem úplný začátečník v létání a rc modelařině vůbec a prosím o radu. Jedinou zkušenost mám s vrtulníkem mjx f-45, ale letadlo mě lákalo víc, tak jsem pořídil Sky surfer X8 ARF. Baterii jsem použil RAY 1600 30/60C, RX Orange r615x a TX Spektrum DX6i. Model jsem slepil(uhu por), podle návodu v balení a nějakých videí na yt. Vše funguje jak má. Problém mám ale s ocasem letadla, při plynu nad cca 60%-70% se začně podle mě HODNě klepat(kmitat), když jsem to viděl, radši jsem s tím zatím neletěl, zkouška motoru proběhla v rámci předletový kontroly. Motor je v téhle verzi osazen 3listou vrtulí, chápu, že přes výškovku a směrovku žene hodně vzduchu, ale s tím by měla počítat tuhost trupu už od výrobce ne? Můžete mi poradit co s tím, abych klepání odstranil nebo to je takhle normální? Výměna vrtule za 2listou?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2014 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Třepe se celý ocas nebo jen kormidla?
Aha, to se třepe v ruce? Nemůžeš dát video?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: stř 06.08.2014 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2014
Příspěvky: 11
Celý ocas se třepe. Video dám zítra, dneska už to nezvládnu,bydlim v paneláku, ale zítra určitě ano. Zatím sem letadlo zkoušel jen v ruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 9:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mam SkySurfera pro deti a nejake trepani nepozoruju.

Pokud mas ARF tak by jsi mel mit cele letadlo slepene a lepit jen vyskovku. Co jsi vsechno lepil a co se ti trepe ?

Jak mas tazeny bowdeny a mas na letadle nalepene ty originalni samolepky ? Vim ze to zni jako vtip ale dovedu si predstavit ze samolepky z boku trupu muzou mit zasadni rozdil (stejne jako mela izolepa na samokridlech)


Rozhodne nesundavej tu 3list vrtuli, snizil by jsi tim tah motoru a sotva by se to vleklo.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 11:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2014
Příspěvky: 11
Ano lepil jsem jen vyskovku a smerovku.Nalepky jsou originalni a jsou i po stranach trupu nalepene uz z fabriky.Bovdeny jsou vedeny venkem.Trepe se cely ocas trupu a s nim tedy i vyskovka se smerovkou. Odpoledne dodam video aby to bylo presne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání ocasu Sky surfer X8
PříspěvekNapsal: čtv 07.08.2014 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
A není třeba problém v ohnuté hřídeli motoru nebo nějak extrémně nevyvážené vrtuli? Čím větší otáčky motoru, tím více se rozvibruje všecho - a to se nejvíc projeví na ocase.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz