Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem sehnal kontakt na Ivana, co tu Z50 1600 konstuoval. Veka1 má na Ivanův originál formy a zároveň jsem se dozvěděl, co je na ní potřeba udělat, aby to lítalo.
1/ postavit ji o dost lehčí
2/ zmenšit výchylky
3/ použít jinej profil
Tak se asi na tu moji havárku přes zimu podívám, třeba to bude ještě lítat. :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 22:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
Luky-plane píše:


Abych byl objektivní. Se stavebnicí toho modelu jsem byl hrubě nespokojený, ale musím říct, že Z50ku jsem dokončil a létám s ní od roku 2008 a to éro je lítavý. opravdu. Létá jako vzor. Mám v tom motor 35ccm není to nijak přemotorovaný. Viset neumí, ale jinak umí létat realisticky to co Z50ka opravdu létá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: pát 03.10.2014 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.4.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Svaťa píše:
To éro je lítavý. Opravdu.


Ahoj,
takže ještě jednou. :wink:

Nechci F3A, jsem pilot, který létá pro zábavu a miluje typ Zlín Z-50. Toho, kterého mám možnost koupit (sestavený, 3x v luftě, nevybavený, pouze motor ZDZ 40), jsem si důkladně prohlédl a nezjistil žádnou závadu co se týče "nepasování" dílů. Asi se s tím potrápil stavitel. Mám jen obavu z jeho letových vlastností. Není nijak upravený. S křídlem ani s výškovkou nic děláno nebylo.

Našel jsem původní inzerát,kde ho koupil současný majitel, který s ním ještě neletěl. http://www.onlineprodej.cz/zlin-z-50-262517.html Tady je také krásně vidět jeho nestříbrné šedivé zbarvení (hnus), musel bych ho stříknout. Jak byl zbarvený ten Váš?

Neosazený model s motorem mě má stát 14 000 Kč, nechce se mi vyhazovat peníze za něco co by nemělo fungovat.

Ještě přikládám video, na kterém létám se svým současným Z-50. Nic víc bych od Reicharda nechtěl. Pokud zaletí toto, bohatě mi to stačí. https://www.youtube.com/watch?v=0INO4cyegWA

Namáte někde video toho Vašeho, rád bych mrknul.

Díky Luky-plane

_________________
Z-50LS - ŠAD, Z-50LX - maketa 1:4 (OK-XRD), Multiplex -Funray, Twister, Optic 6, Spectra 24


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: pát 03.10.2014 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jééé, kéž by ta 1600 Raichardovka mě lítala aspoň takhle!!! 8O
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 13:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
Já tu píšu modelu 2,2m ne o 1,6m rozpětí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.4.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Svaťa píše:
Já tu píšu modelu 2,2m ne o 1,6m rozpětí.


Já taky. :wink:

Píšu SZ

Luky-plane

_________________
Z-50LS - ŠAD, Z-50LX - maketa 1:4 (OK-XRD), Multiplex -Funray, Twister, Optic 6, Spectra 24


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 19:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Luky-plane píše:

Ahoj,
takže ještě jednou. :wink:

Nechci F3A, jsem pilot, který létá pro zábavu a miluje typ Zlín Z-50.
.
.
.
Ještě přikládám video, na kterém létám se svým současným Z-50. Nic víc bych od Reicharda nechtěl. Pokud zaletí toto, bohatě mi to stačí. https://www.youtube.com/watch?v=0INO4cyegWA

Namáte někde video toho Vašeho, rád bych mrknul.

Díky Luky-plane


Ahoj,
váhal jsem, jestli mám nebo nemám napsat, nerad bych, aby to vyznělo nějak špatně :oops:
Mám z dřívějška zkušenost se dvěma érama, která sice zalitala to, co máš na svém videu, ale lítání s nimi nebylo nijak příjemný. Obě měly velmi podobný profil křídla a stačilo jen o malinko prudčeji natáhnout výškovku a následoval pád do vývrtky. A přesto, když byly výchylky VOP nastavený na nějakou mez, kterou éro sneslo, šlo s ním zalítat běžnou akrobacii. U takovýho modelu je pak např. hodně rizikový, když chcípne motor, pak stačí při přistání trošku víc podrovnat a éro je na zemi.
Chci říct jen to, že i když model dokáže zalítat akrobacii, jde o to, jestli je s ním příjemný lítat a nebo jestli to je o nervy, protože stačí prudší pohyb pákou na vysílači a je problém.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.4.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Dík za reakci.

Aby to nebyla potvora na přetažení - za to bych byl samo taky rád. :wink:

V tom mém příspěvku mi šlo však hlavně o pevnost konstrukce (i když pravda - psal jsem o letových vlastnostech), aby se to za letu nerozpadlo, když je to co se týče konstrukce ne příliš zdařilý stroj.

Luky-plane

_________________
Z-50LS - ŠAD, Z-50LX - maketa 1:4 (OK-XRD), Multiplex -Funray, Twister, Optic 6, Spectra 24


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 05.10.2014 20:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Luky-plane píše:
Dík za reakci.

Aby to nebyla potvora na přetažení - za to bych byl samo taky rád. :wink:

V tom mém příspěvku mi šlo však hlavně o pevnost konstrukce (i když pravda - psal jsem o letových vlastnostech), aby se to za letu nerozpadlo, když je to co se týče konstrukce ne příliš zdařilý stroj.

Luky-plane


O pevnosti konstrukce konkrétně tohodle letadla nic nevím, psal jsem to opravdu obecně. Ale snad jsem ani nikdy neslyšel, že by se rozpadlo :mrgreen:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: úte 07.10.2014 18:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
Luky-plane píše:
Dík za reakci.

Aby to nebyla potvora na přetažení - za to bych byl samo taky rád. :wink:

V tom mém příspěvku mi šlo však hlavně o pevnost konstrukce (i když pravda - psal jsem o letových vlastnostech), aby se to za letu nerozpadlo, když je to co se týče konstrukce ne příliš zdařilý stroj.

Luky-plane


Nemyslím si že by se ti model rozpadl. Naopoak je na dnešní poměry předimenzovaný a vydrží déle než jednu sezonu jako součsasné konstrukce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 23:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.4.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Zdravím,
nakonec to dopadlo úplně jinak. Objevil jsem jinou pajdičku. Když jsem ji uviděl, musela být moje.

Domácí poctivá stavba, 1 900 mm rozpětí, hmotnost dle motoru - uvidíme.

http://luky-plane.rajce.idnes.cz/Zlin_Z-50_LX%2C_1_900_mm/

Luky-plane

_________________
Z-50LS - ŠAD, Z-50LX - maketa 1:4 (OK-XRD), Multiplex -Funray, Twister, Optic 6, Spectra 24


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 5:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ten je bozskej. Krasna stavba.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 6:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Krásná stavba. Tak ať Ti taky tak lítá!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: čtv 18.12.2014 22:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Nadherny stroj :-). Chtel bych tu neco obecne napsat nazor na modely Z50. Mel jsem od Reicharda tu 1600mm. Reci, ze se s tim neda pristat neberu. Pristavala sama, jen na vetsi rychlosti. Pokud se s tim nekdo chce tahat krokem, se zlou se potaze. Jinak obecne pokud model tohoto letadla ma mit strejne proporce jako predloha (ne jako model od Haikongu ktery vypada jako krizenec z50 a Vivata), tak bude mit vzdy kratky trup a tim padem problem s tezistem. Mel jsem vpredu sakra dost olova. Je pravda, ze na vyskovku to byla docela svinucha ale chlapci, vsak ona skutecna padesatka take neni zadne letadlo pro zacatecniky. Jsem i skutecnym pilotem letadel, a vim jak se postupuje od typu ke slozitejsimu typu. Proste je to akrobaticka masina a nelze od ni cekat, ze to bude pomalu letici hodny ero, ktery odpusti kazdou chybu. Pokud ma mit model proporce tak jak skutecna Z50, s tezistem bude vzdy problem a tim i podelna stabilita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50, Reichard, 2100 mm
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 22:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2013
Příspěvky: 9
michaltucek píše:
Nadherny stroj :-). Chtel bych tu neco obecne napsat nazor na modely Z50. Mel jsem od Reicharda tu 1600mm. Reci, ze se s tim neda pristat neberu. Pristavala sama, jen na vetsi rychlosti. Pokud se s tim nekdo chce tahat krokem, se zlou se potaze. Jinak obecne pokud model tohoto letadla ma mit strejne proporce jako predloha (ne jako model od Haikongu ktery vypada jako krizenec z50 a Vivata), tak bude mit vzdy kratky trup a tim padem problem s tezistem. Mel jsem vpredu sakra dost olova. Je pravda, ze na vyskovku to byla docela svinucha ale chlapci, vsak ona skutecna padesatka take neni zadne letadlo pro zacatecniky. Jsem i skutecnym pilotem letadel, a vim jak se postupuje od typu ke slozitejsimu typu. Proste je to akrobaticka masina a nelze od ni cekat, ze to bude pomalu letici hodny ero, ktery odpusti kazdou chybu. Pokud ma mit model proporce tak jak skutecna Z50, s tezistem bude vzdy problem a tim i podelna stabilita.


Poloha těžiště skutečného letadla Z50 = 25%SAT.
Model létá slušně i s těžištěm v 35%SAT,ale snadno spadne do vývrtky na malé rychlosti.(Ověřeno na maketě ing.Heyera).
Pokud bude těžiště do 30% SAT,tak to musí létat bez záludností :wink:
Kontrolu polohy těžiště-viz:
http://www.lmkbabice.cz/?p=193


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz