Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Kuba93 píše:
... sebevědomí na nule,...


Tak to s ničím nezačínej, jednoduchá rada. A pokud chceš mít jistotu, že tě nepřejede auto, vůbec nevycházej z domu. :wink:
Ale teď vážně: Kup nějaký šestikanál, vyzkoušej a uvidíš. Nejde o život, pořád si přece jen hrajeme. A třeba ti to půjde dobře, to nikdo dopředu nemůže vědět. Kdybys viděl moje první lety, podělal by ses smíchy. Simulátor jsem neměl a s vrtulníkem jsem "osmičkoval" za 2 měsíce.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 13:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
JosefSvejk píše:

Tak to s ničím nezačínej, jednoduchá rada. A pokud chceš mít jistotu, že tě nepřejede auto, vůbec nevycházej z domu. :wink:
Ale teď vážně: Kup nějaký šestikanál, vyzkoušej a uvidíš. Nejde o život, pořád si přece jen hrajeme. A třeba ti to půjde dobře, to nikdo dopředu nemůže vědět. Kdybys viděl moje první lety, podělal by ses smíchy. Simulátor jsem neměl a s vrtulníkem jsem "osmičkoval" za 2 měsíce.


Ale já to nemyslel tak,že bych si nevěřil ale nechci dělat frajera co všechno zvládne a pak zbytečně zničí model a platí několik tisíc za dily a nakonec to zahodí jak už na manii bylo několikrát popsáno. Prostě vím že by mě to bavilo.

_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 13:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2004
Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
jako hlavní bych viděl mít někoho po boku, helinu si sám ani nenapípáš do rádia. někdo ti to musí udělat, zalétnout, seřídit a hlavně dávat ze začátku rady i během pokusů o visení a létání. já myslím , že největší problém jsou u pilotů při přechodu z plošníků zažité reflexy, taková ta klasika stáhnout plyn nebo přitáhnout apod. prostě nefunguje. co pilot to originál, někdo musí viset měsíc každý den, někdo po prvním dni dá 8ky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 14:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Uvedu jak to vidím já z mého pohledu.
Když jsem se rozhodl pro to začít létat érem,procházel jsem různé diskuze a rady modelářů a zvolil koupi setu Bety včetně vysílačky.To proto ,že jsem o tom nic nevěděl a zjistil ,že je to nejlehčí na naučení a umí to vcelku hezky létat, s tím že nemusím nic nastavovat,dodělávat,složím dle návodu a jdu na to :) . Také jsem něvěděl :?: zda zvládnu vůbec éro řídit a zda mě to tak chytne jak jem si myslel.!
Velmi rychle jsem byl nohama a érem zpět na zemi :!: ,po velmi nezdařeném začátku jsem dospěl k závěru,že potřebuji simulátor :!: ,na něm se vše potvrdilo a neskutečně jsem s tím řezal. Po dalších pokusech jsem dokázal se nějak udržet ve vzduchu a dokonce i nějak přistát.Jak jsem měl natrénováno šel jsem další víkend na start a tam pomalu potvrzoval naučené v reálu.
Po nějaké době co jsem zjistil že mám nějakou takou jistotu v létání a cítil že mě to začíná o to víc bavit, koupil vysílačku T9X a konečně jsem mohl nastavit nějaká expa a další věci ,zkrátka po kouskách vpřed :)
Lítat s helinama je určitě náročnější než s érama a finančně to samé.! Viděl bych to na to zapojit se pomalu mezi modeláře v okolí, nasbírat rady, vědomosti a určitě simulátor,ten prostě nelže,pro mne a mnoho jiných je velkým pomocníkem a nástrojem růstu :!: :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 15:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
To je mi jasné někoho k sobě,ale koho na Strakonicku jsou podle mého názoru spíš modely na ústupu než aby se zde něco rozvíjelo. ;)

_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 15:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.1.2015
Příspěvky: 122
no paráda, přece jsme jej popostrčili
je to fajn :) takže vítej mezi námi :
čus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 16:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
sonny píše:
no paráda, přece jsme jej popostrčili
je to fajn :) takže vítej mezi námi :
čus.


Tady ani tak nejde o popostrkování :D hlavně najít někoho kdo by poradil co a jak a kdyby byl ochotný ten vrťas seřídit a naprogramovat do TX o to mi jde. Když jsem začínal před dvěma roky s letadly nejdřív jsem pročetl toto forum ale na rady ostatních jsem nedal, koupil jsem si metrovou Cessnu od Thunder Tigeru v setu a jak to dopadlo? letadlo jsem za měsíc zahodil.
Po nějaký době jsem našel inzerát, kluk prodával set Bety 1400 za dobrou cenu, zavolal jsem mu a domluvili se že mi jeho kamarád ukáže co a jak a naučí mě k tomu lítat a taky tak udělal. Teď vím, že je to ta nejlepší cesta, dneska bych do EPP už nešel a takhle bych to rád udělal i s vrtulníky prostě aby to bylo bez zbytečně vyhozených peněz. :wink:

_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Když už létáš s letadly, tak máš zkušenosti s RC. Pokud nebudeš tak nedočkavý, tak to zvládneš i sám. Přece i cesta může být cíl a pokud si vrtulník sám poskládáš, nastavíš, napípáš, tak z toho budeš mít větší radost a pokud se něco "rozladí", sám si to dáš dohromady. Mít kamaráda, který poradí, je určitě lepší, ale není to podmínka. Hlavně to chce chtít.. :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 17:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
foto pro zajímavost:


Přílohy:
WP_20150602_004.jpg
WP_20150602_004.jpg
[ 119.78 KiB | Zobrazeno 1814 krát ]

871164427728906.jpg
871164427728906.jpg
[ 459.31 KiB | Zobrazeno 1814 krát ]


_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 17:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Kuba93 píše:
foto pro zajímavost:


Jak se tak na to dívám, tak je závěr jasný. Kapoty prodej hned, byla by jich škoda.

A za stržený peníz si pořiď Maxira nebo nějako 450, pokud tě vrtulníky táhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Kuba93 píše:
foto pro zajímavost:


Jak bylo řečeno několikrát, dobrý je simulátor, mě třeba neseděl.
Já si koupil mikro vrtulník na doma Colibri V4.5 za 2000,-
http://colibri.9e.cz/_img/col_1.jpg
a s tím se naučil základní reakce, je hodný 4. kanál a lehký, takže pády finančně nebolí. Když jsem se naučil létat zatáčky a osmičky s náklonem a věděl hlavně kam chci letět a kam dát knipl, abych nehavaroval, přešel jsem na 6.kanál Blade 400
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ction1.jpg
, který se mi do té doby válel doma a měl jsem z něj strach. ten jsem koupil za 1000kč jen drak a elektroniku do něj za 6000,-

Dneska s Blade 400 létám osmičky i ve větru a ani nehavaruji, je ale stále co pilovat a zlepšovat. Čas od času ale havárie přijde, hlavně když se cítím jistý a více riskuji. Ale ta radost když heli poslouchá a zvuk rotoru ve vzduchu je skvělý!!!

Osobně bych ti poradil tyto krásné vrtulníky prodat a koupit jak již bylo zmiňováno heli třídy 450 a výš. a začít krůček po krůčku, ostatně jako všichni vrtulníkáři.

ZZ

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 13:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
mam na prodej rexe 450 bezpadlo kdyby nekdo chtel tak tady odkaz:

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/641736/uzivatel/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 16:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.7.2014
Příspěvky: 86
Bydliště: Strakonice-Rovná
Díky za rady a Vaše názory. :) Co by jste mi doporučily do začátku na normální létání, ale ne hračku prosím ! ? Přemýšlel jsem o T-Rex 450 Pro nebo Sport (nevím co je lepší) a nebo ten Griffin 450, ale kvalitnější asi podle mého názoru budou ty T-Rexy. S cenou za samotný vrtulník bych se chtěl udržet okolo 5000Kč a pak si postupně dokoupit serva, gyro, akumulátory, motor, regulátor atd. Nemusím to mít hned, času na příští sezonu dost, teď mám rozestavěné dvě letadla takže práce na modelech je až až. :wink:

_________________
http://kuba1993.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
http://www.rcauto.cz/zbozi/6691/Tarot-450-Sport.htm
Například tohle.Řekl bych,bezproblémová klasika.Opravuješ jen to co sám rozbiješ :wink: .Riziko,že chytneš kus s vadnou cyklikou nebo vůlemi v gripech je stejné jako u t-rexe.Nebo o 1000kč dražší s kardanem.Nebo když nespěcháš,sleduj nějakou dobu modelbazar.Jestli tomu ale nerozumíš natolik abys mohl sám vybrat,doporučuju toho tarota,sám si to poskládat a průběžně se vzdělávat.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátek s heli ano či ne
PříspěvekNapsal: stř 03.06.2015 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Kubo, ty kapoty jsou hezké a taky velmi drahé. Silně doporučuji nepokoušet se létat s tím, co máš doma. Bylo by jich škoda. Za kapoty dostaneš solidní peníz pokud se je rozhodneš prodat. Já bych jednu prodal, za ty penízky se dá pořídit ucházející vrtulník na výuku létání. No a s druhou bude poletovat až se to naučíš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz