Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2015 22:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
Elfew píše:
Stejne vyztuhy mam i ja ve FC - objednano u firmy z USA? Psal jsem to tu tak pul roku zpet


No to je super. A když jsem se ptal tak nikdo nic. Už to máš odzkoušeno? Co zadní montáž , je to lepší? Pokud ano jak jsi řešil přední ,přepážku a nebo jsi ji úplně vynechal?
Teď jsem využil aprílové počasí a trochu tunil podvozek. Pracovní verze vypadá že fachčí.


Přílohy:
03042015051.jpg
03042015051.jpg
[ 49.79 KiB | Zobrazeno 2924 krát ]

03042015052.jpg
03042015052.jpg
[ 75.01 KiB | Zobrazeno 2924 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2015 14:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Ten podvozek vypadá fakt dobře :D delší pružinky, natřít na černo a bude to luxus. Jsem zvědavý co ukáže praxe. Pak dej vědět. Jo a kolik ti to váží?

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2015 21:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
hurykan píše:
Ten podvozek vypadá fakt dobře :D delší pružinky, natřít na černo a bude to luxus. Jsem zvědavý co ukáže praxe. Pak dej vědět. Jo a kolik ti to váží?


Váha nastříkaného podvozku bez kol je 67g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2015 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Podvozek hezký.
Ale nechápu funkci u houbáka jako je FunCub.
Vidím jako velké + ten origo drát, pobere hodně a to že se ohýbá do všech stran, není také na škodu.
Tento podvozek bych pochopil spíš na nějaké balzové polomakeťe.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2015 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
Dejfak píše:
Podvozek hezký.
Ale nechápu funkci u houbáka jako je FunCub.
Vidím jako velké + ten origo drát, pobere hodně a to že se ohýbá do všech stran, není také na škodu.
Tento podvozek bych pochopil spíš na nějaké balzové polomakeťe.


Smysl to má třeba v tom ,že na houboletu otestuji funkčnost a poté použiji dál. Je to už asi čtvrtá verze a né vždy podvozek sloužil podle představ . Zákonitosti zbíhání geometrie bohužel platí i tady . Jeden šmatlal jak nápravy na "ZILU".
Další a pro mě asi důležitější ,prostě mě to baví a navíc mi ten origo drát hned praskl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2015 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
"vikideath"
pekná práca....mne sa páči keď niekto doma experimentuje a nie je to všetko len z predajne....
ak sa môžem opýtať....koľko mm je dlhá tá tlmičová časť....zaujíma ma ten piest ktorý sa zasúva do trubky teda- "Prekrytie piestu trubkou"
Ja som tiež trocha experimentoval....
Příloha:
GOPR1208.JPG
GOPR1208.JPG
[ 62.65 KiB | Zobrazeno 2724 krát ]


Příloha:
GOPR1211.JPG
GOPR1211.JPG
[ 82.02 KiB | Zobrazeno 2724 krát ]


Ospravedlňujem sa...lietadlo nie je FunCub ale inšpirácia podvozku je z piper SupreCub....niekedy zbieram nápady z malých aj z veľkých lietadiel.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2015 21:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
palci72 píše:
"vikideath"
pekná práca....mne sa páči keď niekto doma experimentuje a nie je to všetko len z predajne....
ak sa môžem opýtať....koľko mm je dlhá tá tlmičová časť....zaujíma ma ten piest ktorý sa zasúva do trubky teda- "Prekrytie piestu trubkou"


Ten rozměr je 30mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Vďaka za odpoveď....ja to mám tiež tak podobne....dúfam že sa struna nebude rozťahovať viac...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: čtv 09.04.2015 22:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno
Obrázky: 24
Přidám něco do mlýna na téma podvozek. Jelikož při pokusech o trénink na úlohu Táč-táč (více zde:http://joomla.rcbrno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=70:funcub-cup-2013&catid=1:images&Itemid=2) se originální podvozek neustále "rovnal", zvažoval jsem jak ho co nejjednodušeji a bez velkých úprav vyztužit. Inspiroval mne kolega, který tam dal ještě jeden drát. Ten připevnil elektrikářskými stahovacími páskami (říkám jim "bondovky"). Já je nahradil pomocí převlečených objímek, vyrobených z běžné Ms trubičky. Ta je zploštělá tak, aby do ní oba dva dráty šly lehce navléknout, a k jednomu drátu je připájena pomocí pájecí kapaliny a cínu. Tento způsob umožňuje, aby se druhý drát mohl posouvat. Pájeno střídavě na přidaném drátu a i na původním podvozku.
5011 5012
Ty podložky, zajišťující kolečka, tam samozřejmě nebyly. A časem i ten pájený spoj lehce "povoluje".

I když to s tímto vláknem přímo nesouvisí, jedna úprava podvozku pro INSPIRACI!
Když jsem opravoval Pipera, který kamarád posílal již do popelnice, neboť prohlásil, že podruhé tu čínskou špejlařinu dohromady dávat nebude, řešil jsem i podvozek.
5013 5014 5015
Původní konstrukce zbodovaného drátu (způsob svařování), háčků, gumiček se mi nelíbila. Inspiroval jsem se u ještě větších předloh, potom jsem prohledal zásuvky, a našel pružiny podle představy. Délka 60mm, vnější průměr 6mm, díra 3,2. Pružina je v pouzdru z Ms trubky, a je stlačována.
5017 5016 5018
Vše ostatní je vyrobeno z komponent koupených v modelářské prodejně, moje strojní vybavení pro výrobu byla stojanová vrtačka, ruční vrtačka, bruska a el. pájka (oprava provedena léto 2014).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 13:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha východ
Zdravím,
mám zatím jen postavený FC a ještě jsem nikdy nelétal s klapkama. Osmička spektrum nabízí dvě pozice naklopení a k tomu zároveň korekci výškovky a rychlost serv.
Můžete mi někdo poradit přibližné nastaveví. Je to moje teprve třetí letadlo a první s vrtulý vpředu tak ho nechci hned omlátit... Díky.

_________________
Xaircraft V8, Hexa DJI, Spektrum 8, Gopro 2,3 Black...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 23:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.4.2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Frystak
pedy píše:
... nikdy nelétal s klapkama. Osmička spektrum nabízí dvě pozice naklopení a k tomu zároveň korekci výškovky a rychlost serv. Můžete mi někdo poradit přibližné nastaveví. ....


Funcub nepotrebuje na bezne letani klapky, takze na prvni pokusy muzes klidne letet s klapkama v nule a nenech se nima rusit.
Az to budes mit v rukach, muzes zkusis v DOSTATECNE vysce vyklopit klapky (treba napul) a uvidis, co Ti to udela. "spravny" stav je, ze by se letadlo nemelo vzepnout nebo jit moc po cumaku dolu. Proto ta zminka o vysce - zkusis si to s rezervou na "problem". Podle chovani si primixujes vyskovku. Rychlost Ti neporadim, extra rychle to byt nemusi, ale aby ses toho aj nekdy dockal :-D (optic6 ma na to bocni potak...je to prijemnejsi )

Vyvalenim klapek na 90 stupnu letadlo zastavis ve vzduchu... je to "zajimava" hricka, kdyz to pomalu ani na plny neleti... ale zvaz, jestli takoveho neco vubec chces. Zkus si "treba" 20 a 60 stupnu, ale spis si vyzkousej, co to dela a kdy to vyuzijes a podle toho si pridas/uberes... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2015 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Pánové, kdo jste barvili - co jste použili za vykrývací pásku? Lakýrnická lepí pořád moc a občas mi strhne barvu. Můj bude žlutý s modrými doplňky a přes trup půjde pruh, vykrývaní nebude tedy moc ale, ale bude po celé délce toho pruhu. A na křídla obloučky od náběžky...

EDIT - vyzkoušel jsem troje barvy - nitro Dupro - to nedrží. Styro od Pelikána, drží omnoho líp, ale nelíbí se mi odstíny a mat. Nyní mám nástřik leskem syntetiku, zdá se že tohle opravdu drží, maskovací pásku používám papírovou lepenku. Navíc jsem si koupil TESA sensitive pásku, je růžová a opravdu jemná.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil AR1 dne úte 16.06.2015 7:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 7:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha východ
Zdravím,
tak jsem svého FC osadil tím co leželo v polici... AXI 2820/14, regl Jeti spin 44 pro, vrtule APC 12x8, baterie 3S/3300 (musel jsem uvnitř trupu kousek vyřezat a posunout baterii až k zadním servům, tím jsem model vyvážil). Dosahuju při normálním létání v pohodě 20 minut letu s rezervou a létám mezi 35 až 50 % plynu. Podvozkový drát 2,5mm jsem vyměnil za kvalitní 3 mm a pohoda. Super éro i pro začátečníky jako jsem já... :D

_________________
Xaircraft V8, Hexa DJI, Spektrum 8, Gopro 2,3 Black...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Kolik ti váží? Taky osazuju codůmdal a budu mít 3S 3000.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex FunCub
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2015 9:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha východ
Kompletně má 1,26 kg... Budeš muset taky dát baterii hodně dozadu, vlepil jsem tam asi dva cm vysokou podélnou příčku aby proudil vzduch pod baterií... na šířku je baterka přesně...

_________________
Xaircraft V8, Hexa DJI, Spektrum 8, Gopro 2,3 Black...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AlešM a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz